בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המשימה שלנו שבגיל הנעורים יעסקו בקדושה ובטהרה"

הישיבה הקטנה בכוכב השחר שמה לה מטרה לחנך את הנוער בדרכו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל. "נשתדל להידבק מעט באורו ובעבודת ה' שלו המחוברת עם עמנו היקר וארצנו הקדושה"

  • יח"צ
  • י"ד אדר תשע"ט - 09:04 19/02/2019
גודל: א א א

'ישיבה קטנה' היה בעבר מושג השייך לציבור החרדי בלבד, אך כבר שנים רבות שאימצו את הדרך בציבור הדתי לאומי. היום ניתן לספור יותר מחצי תרייסר ישיבות כאלה המגדירות עצמן כישיבות קטנות לאומיות.

בישיבות הקטנות מקדישים את שנות הנעורים, מגיל 14 עד 18, ללימודי קודש בלבד. אמנם בחלק מהישיבות הקטנות מאפשרים לבחורים המעוניינים בכך, להשלים בגרויות בתכנית מרוכזת בשנה האחרונה ללימודיהם בישיבה.

כל ישיבה מתייחדת באופייה המיוחד לה, מה שמושך אליה תלמידים נוספים בכל שנה. ישיבת 'אורחות מרדכי' שמה לעצמה כנר את תורתו והדרכתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל ולומדים בה כיום, זה השנה הרביעית, למעלה מ-50 תלמידים בכיתות השונות.

   | תפילת ותיקין עם תכנית לימוד מיוחדת

לצד לימוד גמרא, משנה ותנ"ך, לומדים בישיבה גם אמונה, מוסר וחסידות ואף מקיימים בישיבה מידי יום שני מנייני שחרית נפרדים. הראשון מניין ותיקין והמניין השני בשעה 7:00 כמו ברוב הישיבות. "כשליש מתלמידי הישיבה משתתפים במניין ותיקין ומשתדלים להיות בזריזות ובשמחה בשעות היום וללכת לישון מוקדם. אנו מעודדים את הנערים הגיבורים להתמיד בכך ובתנאי שלא יהיו עייפים בשעות הלימוד", אומרים בישיבה ומוסיפים כי לאחר ותיקין ישנה תכנית לימוד מיוחדת.

התלמידים, השוקדים בשעות היום על לימוד התורה, משתתפים גם בחוגים מגוונים, ביניהם כתיבת סת"ם, קרב מגע, בניה בעץ, נגינה בחדר המוזיקה ועוד.

הישיבה ממוקמת בישוב כוכב השחר שבבנימין, לצד הישיבה הגובהה 'נועם שיח' והאברכים בכולל מלווים את התפתחות הישיבה, ובשנה האחרונה זכו בישיבה להיכנס למתחם חדש הכולל בית מדרש, חדר אוכל וכיתות.

ראש הישיבה הרב מיכאל אלוש אמר, כי "המשימה שלנו היא שבגיל הנעורים עם כל המורכבות שבו, יעסקו בקדושה ובטהרה. אנחנו עוסקים במסכתות של אורח חיים. זהו אורו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל".

"התלמידים בישיבה זכו להשלים כבר יותר מאחד-עשר מסכתות בעיון ובבקיאות", מספרים בישיבה, שהוקמה בעידודם ובתמיכתם של הרב שמואל אליהו והרב יוסף אליהו, בניו של הרב מרדכי אליהו, שעל שמו נקראת הישיבה. "נשתדל להידבק מעט באורו הגדול ושל שאר גדולי ישראל, בשקידתו ובשמחתו בלימוד התורה, באצילותו וחסידותו הרוממה, במידותיו התרומיות ובעבודת ה' שלו המחוברת עם עמנו היקר וארצנו הקדושה", אמרו בישיבה.

לסיום פונה הרב אלוש לציבור ואומר "אחי ורעי, היו שותפים להקמת התורה לבני הנעורים. אנו במבצע התרמה להרחבת בית המדרש והוספת כיתה. חיזקו ואימצו". בברכות למבצע ההתרמה השתתפו מספר רבנים, ביניהם הרב צבי טאו, הרב אביגדור נבנצל, הרב שמואל אליהו, הרב יוסף אליהו ועוד.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד