בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלדה עם דמעות: "וגומלני חסדים טובים"

חודש אלול ואיתו ימי הרחמים והסליחות, מתדפקים על חלוננו. בעיתוי מדוייק משחרר נועם רמתי שיר חדש // האזינו

  • יח"צ
  • ג' אלול תש"פ - 11:00 23/08/2020
גודל: א א א

חודש אלול ואיתו ימי הרחמים והסליחות, מתדפקים על חלוננו. בעיתוי מדוייק משחרר נועם רמתי, אומן צעיר ומוכשר, שכבר הראה יכולות ווקאליות ומוזיקליות, שיר חדש, "וגומלני חסדים טובים" בלדה מרגשת שכתב והלחין בעצמו, סוג של דיאלוג עם הנשמה. "את הבלדה הזו הקלטתי באולפן עם דמעות", הוא מגלה.

רמתי כבר חתום על כמה שירים, והוא בשיאו של מסע לעבר אלבום בכורה שיושק בעזרת השם בחורף, הבא עלינו לטובה. המוזיקה היהודית שלו מקורית, אישית מאוד ושורשית. את סינגל הסליחות החדש לתחילת אלול, הקליט רמתי כמחווה וזיכרון לסבא רבא שלו - זקן המקובלים התימניים, מורי זכריה חומרי זצ"ל, שנפטר בא' אלול.  

השיר נכתב כמשל לרעיה המתגעגעת לדודה האהוב: "זו הנשמה היורדת לעולם החומר שם היא נאבדת ומתגעגעת...".

ועדיין, מבקש נועם לטעת בנו איזון ואופטימיות "זה אומנם עולם ללא המקום המושלם לנשמתנו, אך זו בהחלט תחנה חשובה בה אנו חייבים להתעודד ולדעת לשלב ולחיות את רצון נשמתינו בעולם הזה", הוא מסביר כי זו השליחות שהקב"ה דורש מאיתנו "כאורחים בעולם זמני, הבאים לתקן מידותיהם".

מילות השיר הן מעין 'תפילת הדרך' ליציאה מהגלות. רמתי מבקש מאלוקים "וגומלני חסדים טובים", ומייחל בעצם עבור כולנו החיים בגלות, הסתר פנים ובית המקדש שעדיין אינו בנוי. הערגה מתורגמת למעשה - "אלבש בגדי מלכות כשתשוב לביתך", רמתי מייחל לזמן שנוכל ללבוש את הבגדים המיוחדים לבית ה', ולחזור ליהנות מזיו שכינתו כשיבוא סוף לחיפוש ה"טוב" של נשמותינו.

אל גינת אגוז ירדתי לראות באיבי הנחל
והגינה גינה גדולה לאין ערוך
מסתכל למעלה ובוחן למטה לא מוצא מנוס
רק דודי צח ואדום מחייך אליי ופניו מלאות בחום

 וגומלי חסדים טובים כל ימי חיי
ובטל כל גזירות קשות מעליי
תן בליבי שמחה תן לנפשי מנוחה
אלבש בגדי מלכות כשתשוב לביתך

 

"גומלני חסדים טובים", הוא סינגל רביעי אחרי "וודאות", "סימן" והלהיט "טרקלין של גאולה" בדרך לאלבום הבכורה, אותו מאיישים רצועות קסומות נוספות בהפקה ועיבוד של נדב ביטון המוכשר. בהחלט יש למה לצפות!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד