בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בימי החג לא נעלה להר ה'?

לא נתפס שדווקא בימי חגה של ירושלים תאסור המשטרה את כניסתנו להר הבית במקום להרים על נס את כבודה הלאומי. דעה

  • נעמה שלומוביץ
  • כ"ה ניסן תשע"ט - 12:00 30/04/2019
גודל: א א א
נעמה שלומוביץ
נעמה שלומוביץ

חג הרמדאן יתחיל בשבוע הבא. לכל אורכו גלויה לכולם ההסתה המוסלמית היוצאת מהר הבית, שמביאה לפיגועים בכל הארץ ולאלימות בלתי פוסקת בהר הבית כנגד משטרת ישראל.

אתמול (שני) נמסר מהמשטרה שבמשך כל 40 ימי הרמדאן, הר הבית יהיה פתוח ליהודים רק בשעות הבוקר וסגור בשעות הצהריים. לא שהשעות הקבועות הן משביעות רצון, בסה"כ שלוש וחצי שעות בבוקר, ושעה בצהריים המוקדמים. לא כולל ימי שישי ושבת בהם ההר סגור ליהודים.

בחודש אייר נציין כמה ימים חשובים, החגים הלאומיים של מדינת ישראל – יום הזיכרון, יום העצמאות ויום ירושלים. לשלושתם יש משמעות רבה לעצמאותנו, עוצמתנו והישגנו מאז הקמת מדינת ישראל. בשנים האחרונות מספר העולים היהודיים להר הבית גדל בעשרות אחוזים, וכבכל שנה מתוכננות עליות גדולות בימים הללו במיוחד.

מסתמן שביום ירושלים הר הבית ייסגר ליהודים באופן מוחלט (בגלל ערב חג מוסלמי של סיום הרמדאן). הוא יום שחרור העיר העתיקה, הכותל המערבי וגם למי ששכח – שחרור הר הבית מידי הערבים.

לא רק שמדינת ישראל החזירה את המפתחות לווקף המוסלמי, אלא היא מתנערת מהקשר הבלתי נמנע של העם היהודי להר הבית. עשרות שנים שבהר קיימת מדיניות אנטישמית שמתבטאת בהוראות ההזויות שאסור ליהודים להתפלל בהר בית ה', באיסור עלייה של חברי כנסת, בהשארת שוטרי הווקף שמלווים כל קבוצה יהודית, במעצרים מיותרים ועוד ועוד.

מדינת ישראל שוב מכופפת את ראשה וכוחה, גם בימים שהיא צריכה להרים על נס את כבודה הלאומי. מדינת ישראל שמה את המיעוט (שחלקו הלא מבוטל הוא גם אויב) בחשיבות עליונה יותר משל אזרחיה היהודים הנאמנים. מדינת ישראל מתכחשת ליהדות ולדמוקרטיה שהיא מתיימרת לנשוא מהן את הגדרתה הרשמית.

מרתיח את הדם, שלראש הממשלה לא ברור כשמש שעליו לפתוח את הר הבית בימים האלו רק ליהודים ובכל שעות היום.

הזוי להעלות על הדעת, שבימים האלה ההר יהיה פתוח ליהודים רק בשעות הבוקר. משפיל עוד יותר משעות הפתיחה המועטות גם ככה.

לא נתפס שבימי חג לאומיים אלו, מדינת ישראל תמעט ואולי אף תמנע עליות של יהודים.

יותר ויותר רבנים גדולים מתירים את העלייה להר הבית, כך שהתעלמות מהמגמה הזו היא עיוורון. וגם אם אתם בעצמכם לא עולים להר הבית עדיין, אתם מתפללים על בניית בית המקדש שלוש פעמים ביום. מזכירים זאת גם בברכת המזון.
אם כך עליכם לפעול בדרכים אחרות! תלמדו על בית המקדש, תחשבו, תדברו, תחקרו את העניין וההלכות. אחרת תפילתכם מן השפה ולחוץ.

אנחנו העולים, דורשים ממדינת ישראל לשנות את המדיניות הקלוקלת הזו. דורשים שכל יהודי, בכל זמן שהוא, יוכל להתפלל קודם כל ולפני הכל – בהר הבית.

בציפייה לבניין בית המקדש בימינו באמת.

 

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד