בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטוב הרע המכוער והקברניט

אותם גנרלים שאך תבוסה ורעל ניגר מהם, האם הועמדו לדין, האם ננזפו?

  • ד"ר אסתר שניאורסון גרי
  • כ"ח אייר תשפ"ד - 10:38 05/06/2024
גודל: א א א
ד"ר אסתר שניאורסון גרי
ד"ר אסתר שניאורסון גרי מרצה להיסטוריה יהודית

הטוב 

שורש קיומנו רווה הן במלחמות העבר והן במלחמה הקשה הנוכחית שנכפתה עלינו, בנוזל יקר – מעיין דמם של הלוחמים גיבורי ישראל. דמם ודמעות המשפחות ששכלו את יקיריהן משקים את שורש העץ המופלא – עם ישראל. צעירים נועזים, חולמים ולוחמים, עזי אמונה, שלא ביקשו דבר לעצמם, לא חיים, לא תהילה, רק לתת בלי לרצות לקחת. הם נלחמים גם כי אין לנו ברירה, אבל גם אם הייתה ברירה, ראינו כי רבים שבו להילחם, גם לאחר שנפצעו בקרב, והם גאים בזכות להגן על המדינה והם ממשיכים לחרף נפשם בשדות המלחמה, והם מוסרים את נפשם על קידוש השם ועל חירות האומה , עד מוות. 

 

הרע 

קבוצה קטנה, עוצמתית מאוד בשופרות שיש לה, ממומנת היטב, מבעירה את המדינה כבר שנה ומחצה. והם עושים זאת בגיבוי מלא של גנרלים, ראשי צבא, ראשי משפט, תקשורת. 

מה עשו אותם רמטכ"לים, במה תמכו  ? הרשימה ארוכה. ברצון לתת את רמת הגולן, בהתנתקות, בסורים, דבקו בדוקטורינה שלא נצליח לנצח את האויב ולכן יש להיכנע. בכול יום אנו נוכחים לדעת שאינם ראויים להנהגת המדינה. תרבות המערב בלעה אותם, עד שאינם מבדילים עוד בין טוב לרע. מי שמעט דעת בקודקודו, יודע שההתנהלות של חבורת הגנרלים שחתמה על מכתבי 'אי התנדבות' אשתקד עם הרקורד שלהם כרמטכ"לים, אלופים, וראשי מוסד בדימוס, חמור עשרות מונים ממה שביצע אי פעם כל עבריין.. כי להם יש דרגות על הכתפיים, מעמד ציבורי, יכולת השפעה והם הצליחו להניע אנשים לסירוב. ונוכחנו כבר שבעטיים חיל האויר לא היה בכשירות בימים הראשונים למלחמה, ויתכן שהפגיעה אפילו רחבה ועמוקה יותר. לפני שנה הם נלחמו נגד הרפורמה המשפטית, כשהם משחקים עם המילים ואת הקריאה למרד החליפו במילים 'אי התנדבות'. הנזק שחוללו לביטחון ישראל בריסוק הנוראי של עקרון חובת הציות ובפגיעה הממשית בכשירות, מי יישורנו ?  

ראו מה קורה בצבא היום ? הרמטכ"ל שנכשל לחלוטין ביום פקודה ממנה אנשים עם אג'נדה כשלו, ומעצב את המטכ"ל העתידי באותה רוח רופסת. הממונה על החטופים מטעם צה"ל ניצן אלון, מה הוא עושה, מלבד להכתיב מדיניות כושלת והשמעת ביקורת על הממשלה ? 

ואותם גנרלים שאך תבוסה ורעל ניגר מהם, האם הועמדו לדין, האם ננזפו ? אהוד ברק, דן חלוץ, יאיר גולן, נמרוד שפר, גדי שמני, נועם תיבון, ישראל זיו, תמיר הימן, מיני עמוסים, עמוס מלכא, עמוס ידלין, עמוס גלעד, שכולם קראו לסרבנות ! מערכת המשפט הצבאית מתעלמת מכול אמירה שלהם, צביעות, רמייה ושקר השתלטו על הצבא ודבר לא נעשה עם חתרנים אלה. 

השבוע עוד כוכב פצח את פיו בזמירות של עורב. אייל בן ראובן מן אלוף במיל' שהודיע שעבודה רבה מצפה ברפיח עם המנהרות ולכן כדאי ללכת להסכם מדיני. (או בפיו תוצר מדיני) הממשלה אמר, חייבת ללכת לכיוון זה. ללכת לתהליך שאיננו צבאי, דרש. כמה מביך, כמה נלעג, שהאיש הלזה היה אלוף בצה"ל. אבל בהחלט אפשר להבין. הוא חבר במרץ וכלל אינו מסתיר זאת. הוא הביע תמיכה בהחזרת רמת הגולן לסורים, 'מאחר ומדובר באזור שאינו בעל חשיבות אסטרטגית' ואפילו הביע תמיכה ביציאה מיהודה ושומרון, 'גם ללא הסכם'.ואז אתה מבין איך מקבלים חברי מרץ את הדרגות שעל הכתפיים, וכנראה שהם אלה שמרכיבים  בלעדית את המפלגה שלא עברה את אחוז החסימה. 

ואייזנקוט ? אוי לאוזניים שכך שומעות. 'נכון  להגיע לסיום המלחמה , לעצירתה ל-42 יום או כפול מזה'. ופיו המפיק מרגליות של גנץ שמאוד מוטרד מזה שלא הסכמנו עדיין מי יחלק לחם ומים בעזה בעוד שנה... 

כמה נזק חוללו אלה לביטחון ישראל, בריסוק הנורא של עקרון חובת הציות בשקר שהם מוליכים את העם, במילים הריקות מתוכן, במשפטים הנבובים, ברצון להעניק לחמאס את סיום הלחימה. הם בדיוק כמו הקפלניסטים אינם רוצים בניצחון מחשש שזה ייזקף לזכות נתניהו. הם משמיעים קולות המעודדים את החמאס להקשיח את עמדתם.  מטכ"ל מסורס ורופס, שאותו סיכם אביב כוכבי השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה. וכך אמר : "נפגשתי עם גנרל בכיר מאוד מאחת המדינות ותיארתי בפניו שאנו לוחמים בפינצטה לבל ניפגע במי שלא צריך, רוצים לדעת מה השיב לי ? " ,"אצלנו קודם כל משטחים את האזור, אין נוהל שכן, אין לחימה כירורגית, אין אצלנו שרביט ערכים". והקהל צחק עד דמעות.  הלוואי ולוחמינו לא היו משלמים על כך בחייהם. 

השמאל הצליח בעורמה ובתחבולות להשתלט על כל מערכת החיים בארץ: במערכת המשפט, האקדמיה, הצבא, הפקידות והתקשורת. 

הקפלניסטים המוטרפים ששורפים את המדינה, עמדו להבעיר את כביש 1 עם מכוניות, והשופטת בבלי כנראה רצתה להידמות לרצפה בת איה פילגש שאול המלך ששמרה על ילדיה המומתים, מעוף השמים  וחית השדה, שמרה על הפושעים  בחירוף נפש ולימדה זכות עליהם, כשהיא מסבירה שעדיין לא חסמו את הכביש, ומי נביא ויתנבא , מה היה קורה בחלוף הזמן ?  

איך הידרדרה הערכאה המשפטית לשפל כה עמוק? מה נלין על שונאי ישראל אם שנתה של היועצת המשפטית נודדת בלילות, בדאגה לנוחבות שאולי לא מחזקים מספיק את שריריהם, אם אין בתפריטם די פירות ? כמה עולץ גדעון סער שבחירתו בה , חורכת את הצדק והמשפט. ומנדלבליט ? היועץ לשעבר, הסביר לנו, שהצווים שהוציא בית הדין  הבין לאומי בהאג, היו נכונים. עם הללו, מי צריך אויבים. והפרקליטה הצבאית הראשית יפעת תומר ירושלמי חוקרת "כ-70 מקרים של ישראל להפרות דין". כדאי לה להצטרף ולחזק את נוואף סלאם השופט הלבנוני בהאג, טובים השניים מן האחד. 

המכוער 

בהר סיני ירדה שנאה מאומות העולם לעם ישראל. דמיינו ששופטי האג היו מורים לעצור את וינסטון צ'רצ'יל ששלח מפציצים לכתוש את ערי גרמניה הנאצית, או מורה לבריטניה לחדול כפי שבית הדין בהאג, הורה לישראל בעניין רפיח. בית הדין הזה מסייע לנאצים של דורנו החמסניקים שנשבעו להשמיד את ישראל ונוכחנו ששבועתם מקודשת להם. ישראל חייבת לסרב מוסרית ומעשית, וחובתנו לחטופים היא להמשיך וללחוץ על חמאס באורך רוח. מדינות כאירלנד, ספרד, נורווגיה, החליטו להכיר במדינה פלשתינית. לכן ראש הצפע יחיא סינאוור איננו מעוניין בכול הסכם עם ישראל. 

וביידן ? גם הוא אינו טומן ידו ומאיים במניעת משלוחי תחמושת לישראל. שונאים מבית ומחוץ. הוי, האומרים לרע טוב ולטוב רע, שמים חושך לאור ואור לחושך. בעיניי הממשל הדמוקרטי, נתניהו הוא הבעיה הגדולה ואובמה המנטור של ביידן, מכוון אותו בכול כוח להפיל את ממשלת הימין מהר עוד לפני בוא הבחירות בארה"ב. בעיניי הממשל הדמוקרטי ראש הממשלה הוא הבעיה הגדולה, מאחר שמחזיק את אצבעו על הסכר, פן תקום כאן מדינה פלשתינית. גם הקפלניסטים, הגנרלים והתקשורת משלבים ידיים ביחד. הם מוכנים להמשיך לטנגו עם חמאס, אם זה יזיק לנתניהו. להיכנע בעיניהם זה מצוין. בכניעה נתניהו ייפול. והוא עומד לעת עתה כסלע איתן. 

הקברניט 

בנימין נתניהו האיש שמחזיק בהגה הספינה ביד בוטחת. המהלך החיוני כל כך של לחימה ברפיח והשתלטות על ציר פילדלפי, לא היה מתבצע ללא המנהיגות הנחושה של ראש הממשלה. לאורך כל הדרך התעקש להציב את התמרון ברפיח ובפילדלפי כיעד שאין לוותר עליו. הופעלו עליו לחצים מכול כיוון. האמריקאים, המצרים, בית הדין בהאג, הצמרת הביטחונית, יריבים פוליטיים, כולם דרשו להימנע מכניסה לרפיח. אבל נתניהו שב ואמר שללא פעולה שם לא יושגו יעדי המלחמה, ועל כן היא תתבצע. הוא לא נבהל ממלחכי הפנכה של האמריקאים בקבינט המלחמה, מהאיומים מכול הכיוונים וגילה יכולת עמידה מאין כמוה. השועלים הקטנים מנסים כל העת לחבל בכרמים. את הפריצה לקיבוציי העוטף שמרו ממנו בסוד עד לשעה 6.30 בבוקר, כאשר כבר החל הטבח. נתניהו שקודם האמין בכול כוחו, בצה"ל ובמערכת הביטחון ותמיד התפאר בו, חש היום אכזבה גדולה מהם.  ולא מפליא שאיננו בוטח כמעט ברובם..את כולם הרחיק, וניפגש עם זה או אחר, רק במידת הצורך. 

יעדי המלחמה טרם הושגו. שלילת היכולות של חמאס, שכוללות גם ייצור תחמושת, השמדת מערכת השלטון של חמאס ושחרור החטופים. 

, ראש הממשלה בנימין נתניהו, אל תעצור לרגע עד לכניעתו המוחלטת של החמאס. כולנו מאמינים בך. לך בכוחך זה והושעת את ישראל ! 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון