בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפרקליטות מעוניינת לצמצם העמדה לדין של מפגינים

  • בעז שפירא
  • ח' אלול תש"פ - 10:27 28/08/2020
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

נוכח פרסום הידיעה הנ"ל לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. בשבועות האחרונים מתקיימות הפגנות נגד נתניהו, בעיקר סביב רחוב בלפור בירושלים אך גם ליד ביתו הפרטי בקיסריה כמו גם במקומות ציבוריים נוספים. כשלעצמי אין לי כל ספק בדבר המוטיבציה של המארגנים כמו גם בדבר שיוכם הפוליטי ומקורות המימון. מדובר בשמאל רדיקלי עם יסודות אנרכיסטים, באנשים המעוניינים לחולל כאן את מדינת כל אזרחיה תחת מדינת היהודים, בגורמים המזדהים עם אויבי ושונאי ישראל הערבים ובכל מי שקשורים עם הפוסט מודרנה וענייני מגדר, להט"ב,רפורמה ביהדות וכיוצא באלה.

למי שיש ספק באמיתות האמור אציע שיצפה בסרטונים הרבים המופצים ברשת ומהם עולה התמונה הבאה: בהפגנות מונפים דגלי אש"פ, רבים מהמפגינים בעלי חזות פרועה המלווה בכתובות קעקע ושאר מאפיינים אנטי ממסדיים. סיסמאות בדבר "הכיבוש" וכיתוב ערבי על חולצות הוא דבר שכיח מאד. בנות פרוצות מתערטלות, קללות נשמעות תדיר וסמלי המדינה מבוזים פעם אחר פעם. צפיתי בסרטון בו  המפגינים רומסים ברגליים דגל ישראל, ראיתי מפגין לבוש תפילין שוכב על הארץ ועושה תנועה מגונה, מפגינה אחרת עלתה חצי ערומה על המנורה סמל המדינה.

הפרטים כשלעצמם אינם החשובים, אלא שהתבוננות בהם מייצרת פרופיל ברור של המפגינים כמו גם של נושא ההפגנות. כמעט שלא תמצאו שם רעבים וקשי יום, חובשי כיפה ו/או חרדים אין, בני המעמד הבורגני נעדרים ברובם כך גם עמך ישראל (ממה שמכונה הפריפריה...). כן תמצאו דמויות שמאל מובהקות כמובילי המחאות, מימון ברוחב יד של מאהל, חולצות, מגאפונים ו"כל מה שצריך". אלה אינן הפגנות "קורונה" ומצוקה כלכלית, אלה הפגנות כוחניות, מיליטנטיות, פרועות וקולניות שכל כולן נגד נתניהו, נגד המחנה הלאומי, נגד היהדות, נגד קדשי ישראל ונגד המדינה היהודית.

בל יטעה מאן דהוא לחשוד בי שאני מתומכיו של נתניהו אלא שהעליהום הכוחני נגדו ונגד משפחתו חצו את כל הגבולות ומהווים ניסיון (אמנם נלעג וכזה שלא יצלח) להפיכה שלטונית.

ועוד נקודה חשובה. אם חשבתם לרגע שהמפגינים יושבים במעגלים מדליקים נרות ושרים שירים נוגים על המצב הכלכלי הקשה הרי שהנכם טועים. המפגינים פורצים גדרות, מכים, מקללים, מבזים שוטרים, חוסמים כבישים ומדרכות, מאיימים "לעלות על הבסטיליה", מפרים את מנוחת השכנים גם בשעות בקטנות של הלילה ופוגעים בסדר הציבורי.

ותגובת הפרקליטות כאמור בכותרת : פרסום הנחיה לפיה על אנשי הפרקליטות למעט בהגשת כתבי אישום נגד המפגינים שעברו על החוק !!!! נו, אז אני שואל אתכם, לבכות או לצחוק?

ומיד חוזר אני אל אותם ימים אפלים של לפני הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. אלפי כתבי אישום, אלפי רישומים פליליים, אלימות משטרתית ללא גבולות, הצרת צעדים אנטי דמוקרטית, פעילות כבמשטרים אפלים נגד המפגינים, איסור הפגנות, שימוש באמצעים אלימים לפיזור הפגנות, מחסומים שהוצבו ברחבי הארץ כדי לחסום מפגינים, לקיחת מפתחות האוטובוסים מנהגיהם על מנת שלא יוכלו להסיע מפגינים, שימת מאות רבות מאד במעצרים, קיום אלפי ישיבות בבתי משפט פליליים – אלה רק מקצת הצעדים שננקטו כנגד אלו שהפגינו נגד מה שכונה אז "ההתנתקות".

וכנגד מי ננקטו אז אותם צעדים דרקוניים, אנטי דמוקרטיים וכוחניים ? כנגד מיטב הנוער, כנגד מתיישבים שכל עשייתם להפרחת השממה וחיזוק אחיזתנו בארצנו, כנגד אנשים מאמינים בנצח ישראל, כנגד מיטב הבחורים והבחורות בציונות הדתית, כנגד רבים שתרמו תרומה משמעותית בצבא ביחידות המובחרות ביותר, כנגד בנות אולפנה צדיקות, כנגד רבנים, כנגד עמך ישראל ששטף את הארץ במחאה שאין צודקת הימנה. (ראו לעניין זה האסון הביטחוני, השבר הלאומי, היחלשות הצבא והאיוולת שבמהלך הנואל והנפשע ההוא).

ואילו היום ממליצה הפרקליטות ומנחה "למעט בהגשת כתבי אישום ו/או בנקיטת הליכים משפטיים" נגד מפגיני בלפור ודומיהם – אנרכיסטים, שונאי המדינה, בועטים ביהדותם ומאוחדים בשנאה, במוחות שנשטפו, ב"ערכים" מזויפים ובלהט כוזב של מהפיכה שלא הייתה ושלא תהיה.

בהעדר פרקליט מדינה מכהן חתומה על ההנחיה הנ"ל המשנה לפרקליט המדינה נורית ליטמן. זו צוטטה היום כאומרת : "זו לא הנחיה שנועדה להפגנות בבלפור, זו הנחיה שמחכה הרבה זמן לפרסום, והייתה אמורה להתפרסם יותר מוקדם. פעלנו על פי טיוטה של ההנחיה גם במחאות קודמת". מי שמאמין – שיקום !!......

באומרנו לא פעם, גם מעל במה זו, שמערכת המשפט בארצנו היא מוטה, מושחתת, רקובה ונגועה בעוולות, אי צדק, אכיפה בררנית, משוא פנים, העדפת מקורבים והטיה פוליטית ברורה – אין הדברים נאמרים בעלמא. המקרה הנדון כאן בצירוף ההנחיות המפורסמות "בדרך מקרה" בימים אלה הוא רק דוגמית למערכת שאיננה ראויה להתקיים כמות שהיא ולו יום אחד נוסף.

שידוד מערכות כללי, ניקוי אורוות, חיסול הנפוטיזם, חשיפת האמת, מינוי אנשים נאמנים וישרים, ניתוק הקשר הגורדי בין השופטים לפרקליטים ולעיתונאים ולאנשי ההון – כל אלה הם כורח שעה. כיום לרבים אין עוד  אמון במערכת הזו העושה בארצנו, בצבאה, במדינתנו, בערכינו – כבתוך שלה, תוך השחתת כל חלקה טובה והצבת איום של ממש על המשך היות מדינתנו מדינת היהודים. רק טיפול שורש במערכת הזו המכונה שלא בצדק "מערכת משפט" יסיר את האיום מעל כולנו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד