בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרפו כבר

כמה בושה, כמה ביזיון, כמה נלעג, שעדיין לא כולם הבינו, כמה מלחמות התחוללו בעקבות עזיבת גוש קטיף. לבנון 2 , עופרת יצוקה, עמוד ענן, צוק איתן וכעת חרבות ברזל.

  • ד"ר אסתר שניאורסון גרי
  • י"ט שבט תשפ"ד - 13:30 29/01/2024
גודל: א א א
ד"ר אסתר שניאורסון גרי
ד"ר אסתר שניאורסון גרי מרצה להיסטוריה יהודית

אנשי צבא  ובכירים במיל'  שטעו בעבר והביאו לתוצאות הרסניות, מנסים להוביל מהלכים בתוך מלחמה, ליום שאחריה. וכבר נשמעות 'תוכניות' על חיבור עזה עם יהודה ושומרון, ועל מוחמד דחלאן שינהל  ויתנהל שם במקום החמאס. האפשר שתשוב תפיסה כה מופקרת שהרשות הפלסטינית תהיה חלק מהפתרון ותקבל את האחריות על עזה ? הטעויות כבר התרחשו הן באוסלו והן בהתנתקות ואסור לטעות שוב.

מדינת ישראל במו ידיה הביאה על עצמה פורענויות, טרור נוראי, ומוות. וחשוב לא לשכוח לאילו מחוזות אפלים ניתן להוליך צבא ועם בעזרת מניפולציות פסיכולוגיות. ובעגה הרשמית- "פעולות צבאיות לא מלחמתיות", כפי שהתרחש בתקופה שלפני העקירה מגוש קטיף.

מאמץ ממלכתי אדיר נעשה כ"הכנה מנטלית". אלוף פיקוד הדרום דאז, דן הראל, אסף את מיטב הפסיכולוגים שעמלו במשך חודשים על הכנת "מנגנון של ניתוק רגשי והתמקדות בצדדים התפעוליים והטכניים של המשימה". הם כינו זאת 'ניתוק רגשי' – ביטוי מכובס כדי למחוק רגש ומצפון באדם. מה פירוש טכני  ותפעולי ? החלפת הנפש ברובוט. ואכן כאשר ראיתי מולי את הגייסות של השוטרים במדים שחורים וחיילים חבושי משקפי שמש צועדים בסך בטורים ארוכים, אודה שגם לאחר 19 שנים, הם מבעתים אותי, וכנראה שזה נחרט בליבי לעד.

שנה שלמה טרחו בצבא היהודי ב"הטמעת המסרים" : סרטים, סימולציות, תרגולות. כ-80 אלף חיילים עברו "הכנה מנטלית" כדי להשתתף בגירוש וה'הצלחה' הייתה פנומנלית. תוך חמישה ימים נמחקה התיישבות שלמה, ונידקו עד דק, בתי כנסת, בתים שעמדו לתפארה, מדרשיות, בתי ספר, חממות, גידולים, הכול נמחק ונמחה כלא היה. אלפי מפרנסים נזרקו לרחוב, משפחות נהרסו, רבים לקו בנפשם ובליבם, ובני נוער  ניתקו עצמם טוטאלית מצה"ל ומהמדינה.

לא נתפס בתודעה באיזו פשטות ניתן להפוך צעירים  רגישים לאוטומטים.  כאשר מתדרכים ללא הרף, חוזרים על אותם דברים פעם אחר פעם באופן מוגזם, כאילו שותלים שבב במוח, ואזי מאבדים לחלוטין את החשיבה העצמית. (עובדה שהתקשורת מצליחה לעשות זאת כל השנים, עד שאזרחים יוצאים להפגנות מטורללות כמו היו רובוטים, ואינם יודעים אפילו על מה ולמה). רבים מה'נבחרים' למעשה העקירה היו חניכי קורסי קצונה, חובלים, טיס, אנשי קבע שקיבלו אזהרה, שכול עתידם ירד לטמיון, אם לא ישתתפו. יחד עם ביזוי קורבנות ה'פינוי', דמוניזציה שנעשתה להם הקשחת הלב במשחקי סימולציה, זה עבד.

חיילות התחפשו למתנחלות, אחזו בובות דמויי תינוקות וחיילים התאמנו על חטיפת התינוקות וריצת אמוק לאוטובוס, וכך הביאו את הנשים אחריהם והדלתות נסגרו בעדם.

הפסיכולוגיה הצליחה. אבל צריך לשאול, מה היה הרף העליון ? האם הפסיכולוגים היו מעלים את המצב גם לאלימות? כידוע המתנחלים שהתגוררו בגוש היו  מיטב בני העם, השאור שבעיסה, אזרחים שרק ביקשו לטעת שורשים עמוקים ולא ביקשו דבר. אבל אם היו אזרחים מזן אחר, מה היה עלול לקרות ? היכן הגבול ?

אחת מערכות ה"הכנה המנטלית" מבטיחה היום מטעם מיני אנשי צבא לאזרחים, הנהגה פלשתינית אחראית, שפויה, לגיטימית, שתחליף בעזה את החמאס ! אותן טענות ששמענו מהם, על חמאס מורתע, על צמצום ההשפעה המסלימה של איראן, סוריה, חיזבאללה, והנהגת ארגוני הטרור. אפילו על הזירה הצפונית הכריזו שהיא מרוסנת...

כמה בושה, כמה ביזיון, כמה נלעג, שעדיין לא כולם הבינו, כמה מלחמות התחוללו בעקבות עזיבת גוש קטיף. לבנון 2 , עופרת יצוקה, עמוד ענן, צוק איתן וכעת חרבות ברזל. דרום הארץ הפך לשטח מוכה טילים, וחיזק באויב את האמונה שאפשר להחליש את היהודים ואפילו לגרש אותם מאדמתם.

האם היהודים יבינו אי פעם שהקשר בין העם היהודי לארץ ישראל הוא היחיד שעומד ? ישראל הכריזה על אוכלוסייתה היהודית כשייכת לארץ ישראל באמצעות שני מסמכי מפתח.

הכרזה על מדינת ישראל : "בארץ ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל אנושיים".
 חוק יסוד : ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי.

ארץ ישראל היא מולדתו ההיסטורית של העם היהודי, שבה קמה מדינת ישראל.
 מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, שבה הוא מממש את זכותו הטבעית, התרבותית, הדתית וההיסטורית להגדרה עצמית.
מימוש הזכות להגדרה עצמית לאומית במדינת ישראל ייחודי לעם ישראל.

 

מדינת ישראל הכריזה על היהודים כעל העם השייך לארץ ישראל ועל זכויותיו הצודקות והחוקיות.

ואם כך, עליה להיות מובילה בעולם ולהגן על עמה ועל עצמה במסגרת החוק הבינלאומי, והמרכיב בהגדרה של עם בעל שפה, מערכת אמונות ייחודיותיהודיות, ותרבות יהודית.

די, לאותו מנגנוןמכיל, תבוסתן, רפה ידיים, כישלוני,מנגנון החושך. צריך וחובה לא לתת להם עוד פתחון פה. את הנזק הנורא הם כבר גרמו.

 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון