בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה אנחנו - ימין או תורה?

עם הזמן הולכת השאלה ומתחדדת האם חשובים לנו גם ערכי היסוד של העם היהודי או רק להיות "סמן חזק מימין לליכוד"

  • יונתן פולק
  • ו' תמוז תשע"ט - 12:39 09/07/2019
גודל: א א א
יונתן פולק
יונתן פולק אברך בישיבת כוכב השחר

עם ישראל כולו נמצא עכשיו בצומת חשובה של בירורים עמוקים, שנדחפים מאד גם מכוח המציאות שתובעת מאיתנו יותר ויותר.

דברים שמשך 70 שנות מדינה היו ברורים ולא העזו לנגוע ולפקפק בהם פתאום עכשיו נעשו מסופקים וחסרי יציבות לאומית בשלל נושאים: אם זה עצם מציאות הגדרת המדינה כיהודית (שהיא קודם דמוקרטית ואז יהודית? חוק הלאום..)

הכותל המקודש - כבר לא ברור למי הוא שייך (ליהדות או לרפומה) ושלא נדבר על עצם מציאות משפחה נורמטיבית וכו' וכו'.

והדברים האלו צריכים להזכיר לנו מה תפקידנו כאן במדינה, ומה תפקיד המפלגה שמייצגת באופן מעשי את דעותינו ואמיתת אמונתנו.

הגיע הזמן לחדד את עצמנו האם אנחנו קודם כל באים להאיר בעמ"י את אור התורה "ואין טוב אלא תורה" – טוב אמיתי שלם שמדריך את כל החיים לעבר השלמות, בין במידות טובות ובין במעשי במצוות של גילוי מלכות ה' בעולם, בזה שיש אמת פנימית ועמוקה לחיים שבהם האדם מואר "בחיי עולם" מלאים ומשמעותיים.

או שעיקר תפקידנו להיות הימין במדינה - להיות "מימין לליכוד" בעצם בעיקר להיות תקיף עם החמאס ולשמור על א"י בלבד.. (שלמען האמת, בלי הדמגוגיות של הבחירות, ב"ה כבר אין כמעט שמאל שיאיים עליה...)

וכי זו בלבד הבשורה שלנו?! מה עם הטוב השלם, הפנימי, שמאיר את כל צדדי החיים ונותן להם אופק שמיימי? מה עם התורה הגואלת שרואה באיזה פלאים אנו נמצאים בהיסטוריה הלאומית שלנו?! וכי שמירת השבת הכותל והמשפחה הם עניין פרטי לנו, האם אין זה טוב עצום שרוצים לחלוק בו עם הציבור?!

לעניות דעתי, הגיע הזמן להתחדד, קודם כל לשאת את דגל הקדושה- דגל ירושלים.

ב"ה בחסדים גדולים המדינה, הגוף הלאומי מפותח יפה מאוד, אבל מה עם הנשמה הזועקת?! מה עם חיי הרוח שכ"כ נצרכים לנו כמזון לחיים?!

ולאור זה, ההבנה שעמ"י צריך אותנו בהופעת תורה שלמה- אמיתית, בלי זיופים וגמגומים, בלי התנצלות על דרך האמת שלא מתיישרת עם תחלואי הזמן, אלא עול מלכות שמיים מלא- יש קדושה, יש נצח בחיים שלנו, יש מקור שאליו החיים צריכים להתרומם, יש שם ה' שצריך להתגלות פה במדינתנו. הגיע הזמן לחתור אליו, לא ימין בלבד (שגם הוא כלול כחלק בתורה) (ואינספור מפלגות מתיימרות בו- ימין חילוני ישראל ביתנו ואפילו כחול לבן), אלא דגל גדול יותר, של שם ה', של תורה גואלת מלאה באוצר חיים.

וממילא ישנן השלכות גדולות לחיבורים שלנו... כי אם עומדת בראש המפלגה אישה שבפרסום אינה חיה את דגל הקדושה, וכן אם יש אישים שאינם מבטאים נאמנה את הרוח של הדגל הזה, למרות כישרונותיהם הברוכים וההערכה והכבוד לפועלם החשוב, צריך לחשוב אם אין זה מזיק לאמירה שלנו לדגל הייחודי לנו, כי הימין כבר לא רלוונטי בשאלות הכבדות של זהות החיים היהודיים במדינה, בנשיאת הדגל היקר של תורה גואלת, תורת אמת שנתן לנו.

כדאי להיזהר ולשים לב לדברים דקים אלו, כי גם אם נקבל הרבה יותר מנדטים, לא בטוח שנצליח להביא את הבשורה המיוחדת לנו, שעמ"י כולו כ"כ זקוק לה, שהקב"ה והעולם מחכים ומצפים לה. ואם כך אז יצא שכרנו בהפסדנו, ומעלנו בתפקידנו לקידום הגאולה, והארת הטוב הגדול ביותר בעולם.

"חננו מאיתך חכמה בינה ודעת"

 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד