בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתניהו - יותר מאי פעם

גם נתניהו עושה טעויות ובוודאי שאינו מושלם, אלא כאשר אני מתבונן באלטרנטיבות הרי שנתניהו עולה על כולם.

  • בעז שפירא
  • כ"א סיון תשפ"ד - 10:27 27/06/2024
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

אגלה סוד, מעולם לא הייתי חסיד של נתניהו וזאת בשל סיבות רבות, מעשים ומחדלים בהם חטא בעבר, לתפישתי ולתפישת רבים. תמיכתו בגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, התנהלותו מול הארכי רוצח ערפאת, מסירת חברון לשליטת הרוצחים, מדיניות ההכלה מול רוצחי החמס ועסקת שליט הם חלק מהרשימה.  יתרה מכך, הדעת נותנת שגם לנתניהו יש חלק במחדל הנורא שפקד אותנו בשמחת תורה וזה אינו ענין של מה בכך. אלא שכיום, אגב התבוננות בקורות אותנו ובמשבר המורכב, המאתגר והרה הגורל בו אנו מצויים, מסקנתי היא אחת – רק בנימין נתניהו מסוגל להוביל אותנו בעת הזו. שלא אובן לא נכון, גם נתניהו עושה טעויות ובוודאי שאינו מושלם, אלא כאשר אני מתבונן באלטרנטיבות אותן מציעה המערכת הפוליטית וביחסי הכוחות הריאליים בה הרי שנתניהו עולה על כולם ולמעשה נמצא ברמה אחרת לגמרי מהחגבים המתיימרים להנהיג אותם מציעות המפלגות השונות.

גנץ, ליברמן, בנט, יאיר גולן, גדעון סער ,ריקא לפיד וכל הסובבים אותם אינם ניחנים ולו בקמצוץ מהתכונות הנדרשות כדי להנהיג את עם ישראל במה שנראה כמלחמת קיום קשה וארוכה. רק מנהיג בעל מסוגלות צריך להוביל על מנת להבטיח את קיומה פיתוחה ושגשוגה של מדינת היהודים. מי שמתיימר להיות מנהיג אך מצד האמת הינו פוליטיקאי קטן, נעדר חזון, נעדר יכולת, נעדר תחושת שליחות ונעדר הבנה מדינית וניסיון ביטחוני – אינו יכול להנהיג.

לא אפרט כאן את אי כשירותם של הנזכרים לעיל להנהיג, אומר רק שסקירה קצרה של הקריירה של כל אחד ואחד מהם מלמדת על כך שאין להם כישורים, ולו מינימליים, כדי להנהיג את עם ישראל.

לעומתם, בנימין נתניהו הוא עתיר ניסיון, אדם נבון ביותר, משכיל, בעל רקע צבאי ובעל השקפה  כלכלית אותה יישם כאן באופן שהפך את ישראל למדינה בעלת כלכלה חזקה ומשגשגת כפי שלא הייתה מעולם. נתניהו הוא רב אמן ביחסים בינלאומיים ורשת הקשרים אותה טווה, ניסיון רב שנים בזירה הבינלאומית, מוניטין מעולים השמורים רק לו והבנה גיאו-אסטרטגית אותה אין לאף אחד אחר בפוליטיקה הישראלית – כל אלה מציבים אותו בעמדה של מנהיג לו אנו זקוקים ובעת הזו יותר מתמיד.

התבוננו בשנאה  היוקדת, הגובלת בטירוף, שהיא מנת חלקו מצד חלקים מסוימים בציבוריות הישראלית. השמאל הרדיקלי, האליטות (בעיני עצמן) השולטות כאן במידה רבה בסדר היום התקשורתי, האקדמיה המוטה פוליטית וסוציולוגית, מערכת המשפט הדוחפת לכינון מדינת כל אזרחיה על הריסותיה חלילה של מדינת היהודים,, "ביטחוניסטים" ו"שומרי סף" משובטים שחזונם הקמת מדינה לנאצים הערבים המכנים עצמם בשקר ובמרמה פלסטינים ושאר מוכי עיוורון מסיתים ומוסתים  - כולם כאחד חוברים על נתניהו כדי לחסלו פוליטית ולאחרונה אף משמיעים דברי הסתה חמורים בהם יש כדי להוביל להתנקשות בו, חלילה וחס.

במה חטא נתניהו על ש"זכה" ליחס מחפיר שכזה מצד גורמים רבי השפעה וכוח בחברה הישראלית? אמנה לקמן כמה "חטאים" שכאלה.

בנימין נתניהו הוא אשכנזי ומשכיל והיה מצופה ממנו (מצד "האליטות") שיהיה בעל השקפות שמאלניות, פוסט ציוניות ואף אנטי יהודיות. נתניהו אינו כזה. בנוסף, שכבות רחבות באוכלוסייה - מזרחיים, דתיים, מתנחלים, מסורתיים וסתם פשוטי עם תומכות בו לאורך שנים כאשר ה"אליטות" בזות לציבור הזה, מתנשאות עליו, כופרות בכשירותו להשתתף ב"משחק" הפוליטי ואף אינן מכירות בהכרעה הדמוקרטית לה הוא שותף ואותה הוא מייצר בבחירות, פעם אחר פעם.

כבר ראינו את כוחם של הרל"ביסטים (רק לא ביבי). הפגנות שאינן פוסקות, הסתה והתרת דם, שיבוש החיים במרחב הציבורי, קריאה למרי אזרחי, חרפות ואיומים, הוצאת לעז ודיבה על ישראל בכלל ועל נתניהו בפרט, הלשנות והכפשות בפורומים בינלאומיים וקריאה לסרבנות בצבא וזו רשימה חלקית בלבד. הלוחמה הזו, מלוכלכת ושוברת כלים, בעיקר כאשר מדובר בנתניהו באופן אישי. משפחתו הייתה למשיסה, בתקשורת הוא פרסונה נון  גרטה ומערכת המשפט חברה כדי לתפור לו תיקים פליליים. ראשי המחנה הזה לא בוחלים  בשום אמצעי , נמוך ושפל ככל שיהיה – עינינו רואות וכלות.

נתניהו אינו נקי מטעויות, אין בנמצא אדם כזה. אלא שנתניהו בנה את עצמו ואותנו לאורך שנים ארוכות באופן שביצר את מעמדנו הבינלאומי בעולם עוין, חיזק מאד את כלכלת ישראל, ליווה את התעשייה עד למעמדה דהיום כמעצמה עולמית בתחומים לא מעטים, סיפק את התקציבים והמצע ליצירת צבא חזק מאי פעם ובמידה רבה תרם לאורך שנים ארוכות לקידומה, לפיתוחה ולשגשוגה של מדינת ישראל, מדינת היהודים.

חשוב מאד לציין שכל זה לא נעשה בחלל ריק. בנימין נתניהו גדל בבית ציוני וספג מאביו מורשת שבבסיסה התנ"כ . משם הוא יונק את כוחותיו, אמונתו וחזונו לפיתוח מדינת היהודים ולשמירה עליה. פוליטיקאי באשר הוא פוליטיקאי נאלץ לעתים לסטות מהאמת ולומר אמירות שאינן מתיישבות עמה. מכאן שיש רבים שאינם נותנים אמון בפוליטיקאים באשר הם, נתניהו בכלל זה.

בדבר אחד אני מאמין לנתניהו באופן מלא וללא שום ספק. על פי כל מה שאני רואה לאורך שנים, בנימין נתניהו חי בתחושת שליחות – לפתח ולחזק את מדינת היהודים ולהבטיח את המשך קיומו של נצח ישראל . זוהי משימת חייו וכפי שנאמר בפתיח, נכון לימים אלה, נראה שבנימין נתניהו הוא המתאים ביותר, אולי היחיד, המסוגל לכך, הכל בעזרת השם יתברך.  

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון