בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עוד לא רד היום

גלנט מציע ניסוי נוסף, הוא כבר הבדיל בין חמאס לבין פתח, המבדיל בין קודש לחול, בין חושך לאור

  • ד"ר אסתר שניאורסון גרי
  • י"ג אייר תשפ"ד - 09:25 21/05/2024
גודל: א א א
ד"ר אסתר שניאורסון גרי
ד"ר אסתר שניאורסון גרי מרצה להיסטוריה יהודית

מרק לוין הפרשן של רשת פוקס, שידר למאזיניו תיאור מדויק של גנץ : "גנץ הוא הכלב של ביידן בממשלת ישראל. כשביידו אומר לו לקפוץ, הוא מיד שואל כמה גבוה...ועדיין חסר לנו  תיאורו  של לוין על גלנט. 

שני חסרי הזמם הללו, זוממים להכתיר בעזה את עוזרו של רב המרצחים יאסר ערפאת, רוצח בפני עצמו אבו מאזן, שגלנט מצא בו את ה'כוח שאינו עוין את ישראל', אולי יגלה לנו היכן הכוח הזה נמצא ? זה שיושב ומחכה לגלנט. ונשאלת השאלה, האם יש בעזה כוחות פלשתינים שאינם חמאס? שאינם רוצים בחורבן המדינה? או בין ערביי ישראל שהצביעו רובם ככולם למשותפת או לתנועה האיסלמית, תאומי סיאם של חמאס ! 

לאחר שרבי הגנרלים הרסו את הצבא, אייזנקוט סגר 10 חטיבות שריון וגנץ 4 חטיבות, היום יש 13 חטיבות במקום 27, אלה שבדיוק חסרות ללחימה בלבנון, אז עשה גנץ  חושבים והגיע למסקנה  שהכסף  יועיל יותר לפנסיות התקציביות, שלו ושל חבריו. 

המרד הצבאי נגד הממשלה והעומד בראשה שובר מידי יום שיאים חדשים. בליל שמחת תורה התקבלה ההחלטה הנפשעת שלא לעדכן את ראש הממשלה ומאז הוא לובש צורה גלויה יותר ויותר. כעת הגענו ליום שאחרי בו חייבים 'פתרון מדיני ' וזאת כאשר לא רד היום של היום,  ולאחר שה'עכשיו בכול מחיר' לא התקדם בכיוון הרצוי. 

התופעה המרדנית שאיננה קיימת בשום מדינה דמוקרטית בה הדרג הצבאי מנסה ללחוץ על הדרג המדיני בנושאים מדיניים ולהכריע אותו לרצונו, מציע שוב את אותה כמוסת פלא מבית המרקחת האוסלואידי, שבתוכה שוב רוש ולענה. אולי חיו בפלנטה אחרת אז ולא נודע להם כי בקסם הזה כבר התנסינו, ובעטיו קברנו מעל אלפיים מתים (קורבנות אסון אוסלו) והגענו עד הלום. 

אבו מאזן - הוא מחמוד עבאס, זה שעל ידיו רצח הספורטאים במינכן,  שיסד את ספטמבר השחור, ששולח צעירים מסוממי שנאה להתפוצץ ברחובות,  ואנשי מנגנוני הביטחון שלו היו מעורבים באין ספור פיגועים, כעת מציע גלנט  ניסוי נוסף, הוא כבר הבדיל בין חמאס לבין פתח, המבדיל בין קודש לחול, בין חושך לאור, חמאס הוא החושך ואבו מאזן- האור הגדול. 

מזל שאת אדולף אייכמן כבר תלו, אחרת היו מוציאים אותו מהניילונים וגלנט היה מסביר לנו שזו תןצאה של היאוש אליו נקלעה האוכלוסייה הגרמנית לנוכח השתלטת היהודים על מערכת הבנקאות וכו'... 

כבר מפרוץ הלחימה גלנט קשר עם הרמטכ"ל הרצי הלוי כשהוא מגובה ע"י גנץ.  כל מי שאינו מסוגל להתייצב ולהילחם עד חורמה בחמאס עד להשמדתו המוחלטת , איננו יכול להוביל את הלחימה בו עומדת מדינת ישראל על נפשה. כל הגנרלים מהקונספציה הם תועמלנים של הממשל האמריקני והם חלק מהלוחמה הפוליטית כנגד ראש הממשלה, ומפוררים את רצון הלחימה של לוחמינו. גם דובר צה"ל דניאל הגרי התבטא השבוע בהתבטאות מוזרה שחורגת מתחום תפקידו, בהפנותו את העיתונאים לשאול את הדרג המדיני לגבי חלופה שלטונית שהייתה יכולה ליצור לחץ על חמאס אילו דאגנו שתקום. הגורמים הצבאיים חודרים אל תחומו של הדרג המדיני וניתן להניח שעדיין לא למדו מה תפקידם. 

במה שנוגע להמשך המלחמה. צה"ל נכנס ויוצא מג'באליה וסג'עייה והם מסבירים לנו שלו הייתה הממשלה ממליכה שם את אבו מאזן, לא היה צורך בכך.וסתם שאלה? גם אם יתנו לאבו מאזן את עזה במחיר דמם של חיילנו שהרווה שם את האדמה, האם חמאס ישב בשקט ויניח לפת"ח לשלוט שם תחתיו ?  כל אחד מבין שלא יהיו קופצים על כך, אלא אם כן הם יתאחדו ויתאגדו להמשך הרצח והשחיטה. 

התועמלנים של הממשל האמריקני בתוך הצבא מציגים את פעילות צה"ל המחודשת ברצועה כאינטרס אישי של נתניהו ומנהלים לוחמה פוליטית כדי לפגוע במורל החיילים והאזרחים ולערער את רצון הלחימה העז של חיילנו. הם חוצים שוב ושוב את הקו מצד הצבא כלפי הדרג הממונה עליו. 

ממשלת ישראל חייבת להמשיך ולמגר את האויב הנאצי-חמאסי עד להשמדתו המוחלטת. פחות מכך יהיה כישלון מחפיר. גם את החטופים יש לשחרר רק באמצעות הכנעה מוחלטת של חמאס ולא בעסקות ג'יבריל ושליט. עם כל הכאב והצער על החטופים אי אפשר לסכן את קיומה וביטחונה הלאומי של מדינה שלמה. את השטן החמאסי חייבים להכניע וזה גובר על כל צורך אחר. האויב חייב לשלם מחיר שייזכר לדורות. 

ראש הממשלה חייב להתעלם מהלחצים האדירים, הכמעט בלתי אנושיים של האויבים, של המעמידים פני ידידים, של המחריבים והרוצים להרוס מבפנים, של הרבגנרלים החתרנים, להעיף אותם, ולהחליפם באחרים, כי לא אלמן ישראל. 

יהיו צעקות, יהיו קיטורים, אז מה ? בין כך ובין כך,  הם אינם סוכרים את פיהם, לא בעת שלום ולא במלחמה. 

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון