בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש השנה לממשלה

  • אביתר יפרח
  • ו' אדר תשפ"א - 08:26 18/02/2021
גודל: א א א
אביתר יפרח
אביתר יפרח אביתר יפרח, בן 27, יליד קרית גת ואברך בישיבת הסדר גבוהה קרית גת.

חשוב לדעת שאנחנו בוחרים במפלגה ולא באדם מסוים. אנחנו צריכים לבחון במה המפלגה דוגלת ומה היא הולכת לפעול. לא יעזור מפלגה שיש ברשימה שלה אדם טוב, אך דוגלת בערכים בעייתים.
וזה משתי סיבות:
1. רוח המפלגה משפיעה על כולם, גם על אותו אדם פרטי המצוין. אם ראש הרשימה שלך ורוב חברי המפלגה יצביעו בעד, יהיה לך כח להתנגד? כלל לא בטוח.
2. אנחנו מכניסים לממשלה את כל חברי הרשימה. אי אפשר לטעון שהתכוונתי רק לאותו אדם. כוונה לא מועילה כאן. אם יעשו נזק למדינה, לא תוכל לטעון ידי לא שפכה את הדם. אתה תמכת בהם, הצבעת לכל הרשימה.

אני שומע וקורא אמירות שציונות דתית היא מלאה גוונים. זה לא נכון. יש להבדיל בין הערך לבין הציבור. באמת, ציבור הוא מלא גוונים, כל ציבור שהוא. גם בציבור דתי: יש אחד ששם כיפה בחוץ ובבית מוריד אותה, יש אחד שתמיד איתה אפילו בשינה. יש אחד שקשה קצת עם כשרות ושבת אז שומר חלקית, ויש אחד שלא מוותר על שום חומרא - וביניהם יש עוד מלא מדרגות. כולם כולם נקראים דתיים, וזה בסדר. אך משום כך נאמר שזוהי ההגדרה של אדם דתי?! ישנה הגדרה ברורה: קיום כל המצוות כולם בכל דיקדוקיהם. אלא שזה קשה, אז כל אחד שואף להגיע למדרגה הזו ונקרא על שם אותה מדרגה - אדם דתי. אך ח''ו לומר שהדת היא ''מגוונת'', יש דת ששומרים הכל ויש חלקית. דת היא רק אחת.

מדוע זה כך?
משום שהגדרת דת נובעת ממקור עליון, אלוקי. לא אנחנו קובעים מהי דת. חשוב להבין זאת. זה לא תלוי בנוי. ההגדרה מגיעה מהתורה והיא נצחית לעד ולעולמי עולמים.
ציבור דתי הוא ציבור שדוגל שכל פרטיו יגיעו למדרגה של אדם דתי. שערך הדת העליון יופיע בכל הציבור.

הוא הדין לציונות דתית. לא אנחנו קובעים אותה. ההגדרה יורדת אלינו מלמעלה, משמיא. אלא שאנו נקראים ציוניים דתיים על שם סופנו - סופנו שבע''ה נפנים ונחיה בפועל, במחשבה דיבור ומעשה, את הציונות הדתית, הציבור וכל אחד מפרטיו.

מהי ציונות דתית? אל מי נפנה כדי לדעת זאת?
לפי האמור, ישנה כתובת אחת ויחידה - התורה. ת''ח יסבירו לנו מהי ציונות דתית כדי שנוכל לשאוף להגיע אליה.
אין אני רוצה להכנס להגדרה, כי אני לא ת''ח וגם כי לא למדתי מספיק את הנושא, אך אני יודע שהיא מורכבת משני דברים - ציונות ודת. אין זה בלא זה. ציונות הנובעת ממקור של קודש ודת הנובעת מחיבור לארץ ישראל ועם ישראל. לא להתבלבל - דת לבד וציונות לבד אינו מספיק! זו לא ציונות דתית. יתרה מזאת, ההפרדה הזו יכולה להביא לשיבוש גמור בהבנה מהי דת ומהי ציונות.

כידוע, אנו לקראת בחירות בע''ה. כולם טובים, בכולם יש טוב. אך אנחנו מחפשים את עצמינו, במה אנחנו מאמינים. אנחנו מאמינים בציונות דתית. כמובן, לא ציונות דתית במדרגה שלי, זו לא ציונות דתית אמיתית ושלמה, אלא את הערך העליון של ציונות דתית האמיתית, ממנו אני לוקח את הכח לחיות ואליו אני שואף כל חיי.

איפה נמצא זאת?
התשובה ברורה. המפלגה שחורתת  בדגלה את ערך הציונות הדתית במלוא הדרה היא מפלגת הציונות הדתית. ללא בושה, ללא פחד, ללא התביישות. היא המפלגה שהכי קרובה לערך עליון זה ובה אנו צריכים לתמוך.

אני מדמה עת זאת לזמן ראש השנה. ישנם יומיים בשנה שכל פעולה שלנו קריטית לשנה הקרובה. עוד מצווה, עוד תפילה יכולה להשפיע אלף מונים מאשר אח''כ. בר''ה אפשר לקבוע דברים שבמשך השנה אנו צריכים להתאמץ שבעתיים כדי להשיגם.
ישנו ראש השנה לממשלה. בו נקבעים חברי כנסת לארבע שנים. אנו יכולים לקבוע מי הם יהיו ובכך למנוע הפגנות, צעקות ותפילות רבות  שח''ו לא נצטרך בהמשך הדרך.

בואו ננסה שבע''ה מפלגת הציונות הדתית תקבל כמה שיותר מנדטים, כמה שיותר חברי כנסת. אנו צריכים להיות נחושים, לא להפסיק. לא להתמהמה. להשיג עוד ועוד תומכים, להראות את האמת שלנו. זה נדרש מכל אחד מאיתנו. כל מנדט שווה אלף הפגנות שלנו, והלוואי רק אלף...

שנזכה בע''ה לבחור מתוך אחדות ושלום בין כל המפלגות.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד