בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושב הגבעות במכתב פתוח ל"ציבור המגנים"

כשהגנו על חיינו ורכושנו, עמדתם מנגד והסרתם אחריות. כעת כשקו החזית עבר אליכם, אולי תבינו באיזו מציאות אנו חיים - ובפעם הבאה תחשבו פעמיים לפני שתמהרו לגנות

  • אלישע ירד
  • ז' אייר תשפ"א - 11:00 19/04/2021
גודל: א א א
אלישע ירד
אלישע ירד נשוי, בן 21, תושב מעוז אסתר לשעבר וחברו של אהוביה. נער גבעות בהווה ובעתיד

‏במשך שנים גיניתם, השמצתם והוקעתם אותנו מעל כל במה אפשרית. "נוער שולים" קראתם לנו. "פורעי חוק ונדליסטים" כיניתם אותנו. למרות שהסברנו לכם שוב ושוב, שאנו נאלצים להתמודד יום יום בגבעות עם טרור רצחני שקם עלינו מדי יום להרגנו ולפגוע בנו - לא הקשבתם. ממרום מגדל השן הממוזג שלכם מיהרתם להוציא הודעת גינוי חריפה, והמשכתם בשגרת חייכם.

ניסינו להסביר ולדבר על כך שמערכת הבטחון אינה עושה דבר כדי להגן על חיינו - אלו שנמצאים בקו החזית וחוטפים את האש, אך אתם סירבתם לשמוע, ורק המשכתם להטיף לנו סיסמאות של "אסור לקחת את החוק לידים".

‏הפקרתם את דמינו, ומנעתם ממנו בפעמים רבות להגן על חיינו ורכושנו, בכך שנתתם גב למשטרה לעוצרנו על כך ש"העזנו" להתגונן מפני התוקפים ולהשיב להם מנה אחת אפיים.  הפנתם עורף לאלו שעמדו בקו החזית, אך זה לא גרם לטרור להיעלם, להיפך, קו החזית פשוט התקדם קדימה, אליכם לעיר, לשכונה.

‏ולמציאות הזאת עם ישראל נחשף ומזדעזע בשבוע האחרון: התקפות אלימות ואנטישמיות מדי יום.

קריאות נשמעות מכל עבר על כך "שאי אפשר יותר" ו"הערבים מרימים ראש". אך דעו שהאירועים האלו לא הגיעו משום מקום. את המציאות הזאת אנחנו חווינו שנים ארוכות, תוך הפניית עורף מוחלטת מצידכם.

‏אז אולי בפעם הבאה שתשמעו על איזה "אירוע תקיפה מזעזע" שקרה בגבעות יהודה ושומרון, תעצרו שניה לפני שאתם מגנים בצורה אוטומטית, תזכרו בטרור ובתוקפנות הערבית שראיתם בשבוע האחרון, ותדעו שזה מה שאנו נאלצים להתמודד איתו על בסיס יומי.

‏ולסיום, אחרי כל הגינויים מקיר לקיר ששמענו בשנים האחרונות, מדי יום בשבוע האחרון צצות עוד ועוד קריאות להקמת "פלוגות הגנה אזרחיות" או נקיטת פעולות הרתעה אזרחיות.

כנראה שמתי שהטרור מגיע אליכם הביתה פתאום הדיבורים הגבוהים של "אסור לקחת את החוק לידיים", נעלמים להם משום מה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד