בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אבו מאזן ביטל את הבחירות ברשות; "ישראל אשמה"

כחודש לפני מועד הבחירות לרשות הפלסטינית, הודיע יו"ר הרשות על ביטולן, בטענה כי ישראל לא מאפשרת את קיומן במזרח ירושלים. בחמאס זועמים על אבו מאזן ולדברי שניהם "ישראל אשמה".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' אייר תשפ"א - 09:09 02/05/2021
גודל: א א א

בכינוס שערך בסוף השבוע, הודיע יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס-אבו מאזן, על דחיית הבחירות לפרלמנט של הרשות הפלסטינית, שהיו אמורות להתקיים בעוד כחודש.

בנאום שנשא בכינוס הנהגת הרשות הפלסטינית ברמאללה, האשים אבו מאזן את ישראל בביטול הבחירות, וזאת מכיוון שלא אפשרה את קיום הבחירות גם במזרח ירושלים, וזאת על פי חוק היישום.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מתנגדיו, ובראשם ארגון הטרור חמאס שציפה לקבל מושבים רבים בפרלמנט בסיום מערכת הבחירות, מתחו ביקורת חריפה על התנהלותו של אבו מאזן ואמרו כי "סוגיית ירושלים" כי אך תירוץ עבור אבו מאזן לביטול הבחירות.

על פי התחזיות, בשל העובדה כי הפת"ח התפצל לשלושה רשימות נפרדות בבחירות לפרלמנט, חמאס היה כנראה מקבל רוב מסוים ואבו מאזן היה מפסיק. תחזיות אלה, כך נראה, גרמו לאבו מאזן לבטל את הבחירות לרשות, ולא בפעם הראשונה.

חמאס, שהריץ כאמור גם הוא רשימה מטעמו לבחירות ברשות הפלסטינית, החרים את הכינוס ברמאללה, וכמוהו גם הג'יהאד האיסלאמי. גם חמאס הטיל את האחריות על ביטול הבחירות, איך לא, על ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד