בע"ה י"ב חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אין תקציב לפתרון בזבוז המים הלאומני בכלא

יימשך טרור המים הלאומני של המחבלים בכלא, שנחשף בקול היהודי, לאחר שמשרד האוצר סרב לתקצב מערכת שתשלוט בבזבוז המים המכוון. השר ארדן: "החלטה הזויה ולא מוסרית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' שבט תש"פ - 09:37 04/02/2020
גודל: א א א

טרור המים של המחבלים הכלואים בישראל צפוי להימשך, גם למעלה משנה וחצי לאחר שנחשף בקול היהודי ולאחר שהשר הממונה הבטיח לטפל בתופעה.

משרד האוצר סירב לאפשר לשירות בתי הסהר לרכוש מערכת חדשה שהייתה אמורה לשים סוף לבזבוז המים המכוון והלאומני של המחבלים הכלואים בישראל, כך מפרסם הבוקר 'ישראל היום'. רכישת המערכת עשויה לחסוך עשרות מיליוני שקלים בשנה.

בחודש אב תשע"ח (יולי 2018) חשף חדר התחקירים של הקול היהודי כי המחבלים הכלואים בישראל צורכים מים בכמות של פי 3.5 מאזרח רגיל (248.4 מ"ק בממוצע שנתי למחבל לעומת 70 מ"ק ממוצע שנתי לאזרח וכ-120 מ"ק לאסיר פלילי).

על פי חישוב שפרסם הקול היהודי, בשנה מבזבזים המחבלים הכלואים בישראל מים בשווי של כ-5,660,000 (5.66 מיליון) ₪ בשנה. בעשור האחרון, מאז הועלתה הבעיה לראשונה, בזבזו המחבלים הכלואים בישראל כ-7.5 מיליון קוב מים בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

כבר אז הבטיחו בדוברות שב"ס לקול היהודי כי הם פועלים לצמצום התופעה, והשר לבטחון פנים גלעד ארדן מינה ועדה ציבורית שתפקידה להפחית את התנאים של המחבלים בכלא. בין היתר, מסקנות הוועדה היו על צמצום שימוש של מחבלים במים.

בציוץ שפרסם בטוויטר כתב אז השר ארדן בתגובה לכתב הקול היהודי אלחנן גרונר שחשף את התופעה, כי "אכן המידע הגיע אלי בזכות הפרסום שלכם ויש לברך על כך. הכל ייושם בעזרת השם".

 לאחר החשיפה, שפורסמה גם בכלי תקשורת נוספים וזכתה לשם "טרור המים', החליטו בשב"ס להגדיר את התופעה כיעד ארגוני שיש להפסיקו וממלא מקום נציב שב"ס גונדר אשר וקנין הנחה להגדיר את צמצום המים כמדד הצלחה למפקדי בתי הכלא השנה.

בשירות בתי הסהר התקשרו עם חברה אזרחית שהוכיחה כי ניתן לשלוט בצריכת המים מרחוק ובכך לשים קץ לבזבוז המכוון של המים. רכישת המערכת נאמדת בכ-2.3 מיליון שקלים ולדברי גורם שצוטט ב'ישראל היום', מדובר במערכת חסכונית שאת עלותה ניתן להחזיר בתוך כשנה.

אולם באנשי אגף החשב הכללי במשרד האוצר סרבו לאשר את תקצוב המערכת, בין היתר בטענה כי המערכת אינה הכרחית בעת הזו.

השר גלעד ארדן התייחס לדברים ואמר, כי "החלטת האוצר הזויה ולא מוסרית. לא ייתכן שאזרחי ישראל ישלמו חשבונות מים וילדינו יתחנכו לחסוך במים כמשאב לאומי, ואילו מחבלים בזויים יוכלו לבזבז בזדון מים בלי חשבון בבתי הכלא שלנו. זה טירוף שחייב להיפסק, והחלטת האוצר מונעת זאת ובעצם גם גורמת להמשך הבזבוז".

מאגף החשב הכללי במשרד האוצר נמסר, כי "ועדת החריגים לא מתנהלת מול משרדי הממשלה באמצעות התקשורת".

הכתבה הזו לא באה ברגל...
הצוות המסור במערכת הקול היהודי עובד קשה כדי להשיג את המידע, לאמת אותו, לפרסם ולהביא אותו לידיעת הרשויות.
זו ההזדמנות שלך לקחת חלק פעיל ולהשמיע את הקול היהודי
תרום עכשיו לפעילות

יחד נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!
תגובות (17) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד