בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אנשי רע"מ סופדים לתומך פיגועי ההתאבדות

התנועה האיסלאמית הספידה את יוסוף אל קרדאווי מבכירי "האחים המוסלמים" ומראשי המסיתים כנגד ישראל. "הקדיש את חייו להגנה אל האיסלאם"

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • ג' תשרי תשפ"ג - 09:23 28/09/2022
גודל: א א א

בכירים במפלגת רע"מ ובפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית ספדו ליוסוף אל קרדאווי, ממנהיגי "האחים המוסלמים" ומגדולי המסיתים כנגד ישראל, לאחר שמת במהלך ראש השנה.

בהודעת הספד שיצאה מטעם הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית המזוהה עם מפלגת רע"מ, ופורסמה על ידי העיתונאי סולימאן מסוודה נכתב כי "אל קרדאווי הקדיש את חייו למען הגנה על דת האיסלאם והמוסלמים.

אל קרדאווי, היה מגדולי המסיתים כנגד ישראל, תמך בפיגועי ההתאבדות של ארגון הטרור חמאס, והוציא פסק הלכה כי "כל יהודי הוא מטרה לגיטימית עבור "ההתנגדות".

תנועת "האחים המוסלמים" איתה היה מזוהה אל קרדאווי והיה נחשב למנהיגה הרוחני, הוכרזה במצרים בסעודיה באיחוד האמירויות ובבחריין כארגון טרור.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

נזכיר כי לפני כחצי שנה, פירסמנו בקול היהודי, כי בכיר רע"מ, כמאל ריאן, השתתף בוועידה בקטר שם תועד כשהוא מתחבק עם מחליפו בתפקיד של אל קרדאווי, עלי אל קרדאגי, שפירסם גם הוא קריאות להשמדת "הכיבוש הציוני", להתקוממות רחבה של כל הערבים בישראל, ועודד תמיכה כספית של כל מוסלמי בעולם לצורך פעילות זו.

עוד יש לציין בהקשר זה כי לטענתם של מנהיגי "הפלג הדרומי", אל קרדאווי הוא זה שאישר מבחינה הלכתית-דתית את התמודדותם של נציגי התנועה האסלאמית -רע"מ, בכנסת.

לפסול את רע"מ

בתוך כך, פורום "בוחרים בחיים" פנה אל וועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את רע"מ מלהתמודד לכנסת, בטענה כי מדובר במפלגה שתומכת בטרור. העתירה  מבוססת על עבודה של מחלקת המחקר של הפורום שארכה למעלה משנה, וכוללת הוכחות למכביר לכאורה על הקשר בין רע"מ למימון ולתמיכה בפעילות טרור.

בין השאר מזכירה העתירה את אמנת התנועה האסלאמית וחשיפת הקול היהודי בנושא. "אין בפנינו אפוא עניין של ימין ושמאל – רק עניין של בחירה בחיים, שפיות ושכל ישר", כתבו העותרים, "אם בעבר היה ניתן לטעון שהדברים לא ידועים, כיום אין עוד מקום לעצימת עיניים. לא ניתן לעמוד מנגד ולהתעלם מפעילותה של רע"מ, כפי המתגלה לעינינו. לא ניתן להקטין בחשיבות המערך המוסדר שבנתה המפלגה והגורמים לה היא שייכת לתמיכה מובהקת בטרור."

הרצל חג'ג' יו"ר הפורום כתב אמש בחשבון הטוויטר שלו כי לא הופתע מדברי ההספד של רע"מ על אל קרדאווי. "לא התפלאנו בכלל לראות הודעת אבל רשמית מהתנועה האסלאמית של מפלגת רע"מ הרואה בו מנהיג ודמות למופת. בימים הקרובים נצא בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור למאבק ציבורי ומשפטי לפסול את מפלגת רע"מ בשל תמיכתה השיטתית והמעשית בטרור, בהתאם לחוק יסוד הכנסת".

חג'ג הוסיף וביקש "מכל נבחרי הציבור להתעלות מעל האינטרסים והמחלוקות הפוליטיים, ולהבין ששיתופה של רע"מ בכנסת ובקואליציה מהווה סכנה בטחונית לישראל. לאחר שחשפנו את המנגנון הביצועי של רע"מ לתמיכה בטרור דרך עמותת "סיוע 48" אנחנו דורשים מכל המפלגות הציוניות לפסול את רע"מ מהתמודדות לבחירות לכנסת".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד