בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ החליט: השוטר שחיסל מחבל בצפון - יועמד לדין

באותה התקופה נפצעו יהודים בהתפרעויות של ערבים ברחבי הארץ. צעיר ערבי שניסה לדקור שוטרים בצפון נורה ונהרג. למרות שזוכה, כעת בג"ץ דורש להעמידו לדין

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • א' חשון תש"פ - 05:54 30/10/2019
גודל: א א א

שופטי בג"ץ הורו בתחילת השבוע ליועץ המשפטי לממשלה, להעמיד לדין שוטר שירה למוות במחבל ערבי שניסה לדקור שוטרים בכפר כנא. השופטים אמרו כי ההחלטה לסגור את התיק נגד השוטר הייתה בלתי סבירה.

האירוע התרחש לפני כחמש שנים בכפר כנא. אז, במהלך פעילות משטרתית בכפר, צעיר ערבי בשם חיר חמדאן הכה על חלונות ניידת המשטרה כשבידו סכין. כשדלת ניידת המשטרה נפתחה, ניסה המחבל לדקור את השוטרים.

השוטר נאור יצחק יצא מהרכב המשטרתי וביצע ירי לעבר המחבל חמדאן שהיווה סכנה עבור השוטרים. חמדאן נהרג מהירי.

יש לציין כי בן דודו של חמדאן, סברי חמדאן, נורה גם הוא למוות בידי שוטרים (לפני כ-7 שנים), זאת לאחר שדרס ופצע קשה שוטר שביקש לעצור אותו בגין עבירה שביצע לכאורה.

באותה תקופה, התרחשו התפרעויות המוניות של ערבים במוקדים רבים ברחבי הארץ. המתפרעים יידו אבנים ובקבוקי תבערה וביצעו ירי זיקוקים לעבר שוטרים ובתי יהודים. בצומת אום אל פאחם נפצעו שני יהודים מאבנים שיידו אבנים. בכביש חוצה שומרון נפצעו שלושה יהודים מאבנים שיידו ערבים. פעוט נפצע מפגיעת אבן סמוך לשילה ועוד.

כשנה לאחר האירוע, המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) החליטה לסגור את התיק בגין חוסר אשמה. היועץ המשפטי לממשלה דחה את הערר שהגישה משפחת חמדאן.

כעת, השופטים עופר גרוסקופף וג'ורג' קרא החליטו כי יש להעמיד לדין את השוטר יצחק. זאת בניגוד לדעתו של השופט נעם סולברג, שסבר כי אין להתערב בשיקול דעתו של היועמ"ש בנושא.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד