בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כוננות ברחבי הארץ – מהומות בצפון

ערבי תקף שוטרים בסכין ונהרג. ערבים התפרעו ברחבי הארץ והכריזו על שביתה כללית

  • ט"ז חשון תשע"ה - 09:58 09/11/2014
גודל: א א א
ערבים מתפרעים בצפון (דוברות המשטרה)
ערבים מתפרעים בצפון (דוברות המשטרה)

בליל שבת תקף צעיר ערבי שוטרים באמצעות סכין וניסה לדקור אותם, בעת שהגיעו לבצע מעצר של קרוב משפחתו בכפר כנא שבצפון. השוטרים פרקו מהסוואנה בה נסעו וירו בו למוות. האירוע גרר מהומות קשות של מאות ערבים בעיקר בצפון, אשר ניצלו את האירוע בכדי לתקוף יהודים וכוחות משטרה.אוטובוסים וכלי רכב נרגמו בכמה מוקדים בצפון ובמספר כפרים ובראשם כפר כנא, התפרעו ערבים.

ההרוג, חיר א-דין חמדאן, נקבר בשבת אחר הצהריים בהלוויה המונית. בן דודו נורה למוות לפני מספר שנים לאחר שדרס ופצע קשה שוטר שביקש ממנו לעצור.

במקביל נמשכות התקפות הערבים ברחבי הארץ. בירושלים התפרעו ערבים במספר שכונות, יידו אבנים ובקבוקי תבערה וירו זיקוקים על שוטרים ובתי יהודים. בצומת אום אל פאחם רגמו ערבים כלי רכב באבנים ושני נוסעים נפצעו. בכביש חוצה שומרון נפצעו שלושה נוסעים באוטובוס באורח קל לאחר שהאוטובוס נפגע מאבנים שיידו ערבים וביצע תאונה קלה. באזור סינג'יל סמוך לשילה יידו ערבים אבנים על רכב. פעוט נפצע באורח קל מפגיעת אבן בראשו.

הבוקר (א') נמשכת הכוננות הגבוהה עליה הכריזה המשטרה, ובמקביל הודיעה המשטרה כי היא מנסה להרגיע את האוכלוסייה הערבית בשיחות הידברות עם מנהיגיה. המפכ"ל הדגיש כי המשטרה תמשיך ב"אכיפה שיוויונית לכל המגזרים". בערים ובכפרים בהם מתגוררת האוכלוסייה הערבית הוכרזה שביתה כללית בעקבות הריגתו של הצעיר שתקף את השוטרים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד