בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדואים תקפו רועה וגנבו עדר באזור רימונים

​בדואים גנבו הבוקר כ-50 כבשים מרועה צאן יהודי סמוך לרימונים. הרועה רדף אחריהם והם יידו לעברו אבנים ופצעו אותו. למקום הגיעו גם אנשי שמאל קיצוני

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' שבט תשע"ח - 15:05 22/01/2018
גודל: א א א
עדר שנגנב. ארכיון (גדעון פיקו)
עדר שנגנב. ארכיון (גדעון פיקו)

פרסום ראשון: בדואים גנבו עדר ותקפו רועה צאן יהודי סמוך לישוב רימונים.

תושבים מכוכב השחר דיווחו לקול היהודי על אירוע חמור שהתרחש הבוקר, כאשר בדואים הצליחו לגנוב חלק מעדר של תושב הישוב, שרעה באזור רימונים.

רועה הצאן סיפר לקול היהודי כי בשעה שרעה את העדר סמוך לגדר הישוב רימונים הסמוך לכוכב השחר, הגיעו למקום בדואים עם עדר ובכוונה תחילה הובילו את העדר שלהם אל תוך העדר של הרועה היהודי, וכאשר הכבשים החלו להתערבב, החלו הבדואים להבריח את העדר מהמקום, כשבתוכו נמצאות כ-50 כבשים מתוך העדר של היהודים.

הרועה היהודי, שהיה במקום לבדו, החל לרדוף אחר הבדואים תוך שהוא מזעיק תגבורת ומתקשר לרכזי הביטחון באזור, שהבריחו את העדר עד למאהל הבדואי שנמצא כקילומטר מרימונים.

במקביל הבדואים הזעיקו גם הם תגבורת ממאהלים קרובים, והחלו לתקוף את הרועה, שנפצע מאבן שהשליך בדואי מטווח קרוב ופגעה בפניו. הוא סובל מפגיעה בלסת כתוצאה מפגיעת האבן.

תושבים שהגיעו למקום החלו בהפרדת העדרים אחד מן השני, וכוחות צבא ומשטרה הגיעו לשטח עם סיום מלאכת הפרדת העדרים, והסתפקו בכך שאמרו לנוכחים כי הם יכולים להגיש תלונה על הגניבה והתקיפה.

גם התושבים הנוספים שהוזעקו למקום מאזור כוכב השחר דיווחו כי בדואים יידו לעברם אבנים במהלך האירוע.

בנוסף ציינו התושבים כי הבחינו בפעילי שמאל קיצוני שהגיעו למקום במהלך האירועים, ולדבריהם יתכן ומדובר בפרובוקציה מתוכננת.

חלק מהעדר של הרועה היהודי שלא התערבב עם העדר של הבדואים, נשאר סמוך לגדר הישוב רימונים, ובסופו של דבר הצליחו התושבים להחזיר לרשותם את כל הכבשים, וזאת על פי סימני הזיהוי המוכרים להם.

התושבים פנו לתחנת משטרת בנימין בכדי להגיש תלונה על הגנבים.

יש לציין כי אותו רועה עם אותו העדר, הותקף לפני מספר חודשים בידי מספר בדואים שערכו לו באזור מארב מתוכנן. המשטרה סירבה אז לחקור ברצינות את האירוע, וסגרה את התיק למרות שמספר חשודים היו בידיה. רק לאחר עתירה של ארגון חוננו שהגיש בג"ץ נגד המשטרה, פתחה המשטרה בחקירה רצינית יותר.

בנוסף, לפני כשמונה חודש גנבו בדואים את אותו העדר משכונת מעלה שלמה, והוא הוחזר בידי עשרות תושבים שהוזעקו באמצע הלילה וערכו מרדף בשטח עד למציאתו ובריחת הגנבים.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד