בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות חשיפת הקול היהודי: מחבל הוכנס לבידוד

מחבל הצטלם בכלא באמצעות טלפון מוברח ליד ממתקים ושוקולדים שמקבלים המחבלים. בעקבות פניית הקול היהודי הוא הוכנס לבידוד

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ג כסלו תשפ"א - 20:30 09/12/2020
גודל: א א א

באמצעות פלאפון מוברח מחבל תיעד את עצמו בכלא הישראלי לצד חטיפים ושוקולדים מפנקים. בעקבות פניית הקול היהודי הוא נשפט והוכנס לבידוד.

הפינוקים של המחבלים בכלא נמשכים, והמחבלים אף מצלמים עצמם באמצעות פלאפונים מוברחים.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי 'מועדון האסיר הפלסטיני' פרסם לאחרונה תמונת מחבל שנידון ל-25 שנות מאסר בגין פיגועים, בה הוא נראה ליד חלק מהפינוקים שמאפשר שב"ס למחבלים. התמונה פורסמה לרגל יום השנה ה-14 למאסרו, ובתמונה נוספת שפורסמה הוא מצולם עם אמו בעת ביקור בכלא.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

המחבל מוהנד עלי ראשיד סלאמה מהעיירה ברוקין שליד ג'נין, צולם באמצעות פלאפון מוברח כאשר הוא נמצא ככל הנראה בקנטינה של המחבלים או בחדר אחר של ציוד. לידו נראים בתמונה ארגזי ממתקים ופינוקים, חטיפי שוקולד קיט קט ומבחר שוקולדים של 'עלית'.

בשב"ס מסרו בעקבות פניית הקול היהודי כי האירוע נבדק והמחבל נענש על פרסום התמונה והועבר לבידוד. בשנים האחרונות הוכנסו לבידוד ונענשו עשרות מחבלים הכלואים בישראל, וזאת בעקבות חשיפות של הקול היהודי.

יש לציין כי לפני כשנה וחצי חשף ארגון לביא את הרשימה המלאה של הפינוקים להם זכאים המחבלים בכלא. מדובר ברשימה של מאות מוצרים הכוללים שוקולדים, בשרים, נקניקים, עוגיות, חטיפים, סוגי שתיה ופינוקים שונים.

בעקבות החשיפה והביקורת הציבורית הודיעו במשרד לביטחון פנים ובשב"ס כי יפעלו לצמצום המוצרים הניתנים למחבלים. בשב"ס מסרו היום לקול היהודי כי 1,200 מוצרים צומצמו מהרשימות המותרות למחבלים, אולם בתמונה עדיין נראים שוקולדים וחטיפים שונים.

בארגון לביא מסרו בעקבות הפרסום בקול היהודי: "חגיגות המחבלים בבתי הכלא מוכיחות שהבטחות המשרד לביטחון הפנים ושירות בתי הסוהר אינן מיושמות בשטח. חגיגות המחבלים בבתי הכלא אינן יכולות להימשך, ואנו מצפים מבכירי המשרד לבט״פ לעבור מדיבורים למעשים".

מהנתונים שחשף בזמנו ארגון לביא עלה כי בנוסף למאכלים המגוונים, מספק שב"ס למחבלים הכלואים גם שעוני ג'י שוק, נעלי טימברלנד, נעלי נייק, קרמים, מוצרי חשמל של סוני, סוגי אפרט שייב ומגוון רחב של פינוקים ומותרות נוספים.

הנתונים התקבלו בארגון לביא הפועל למנהל תקין בישראל במסגרת בקשת חופש מידע אותה הגיש הארגון לשרות בתי הסוהר.

בלביא קיבלו מאות דפים בהם מפורטים אלפי סוגים של מוצרים כאמור, רובם מותרות ופינוקים אותם מאפשר שב"ס לאסירים הביטחוניים לרכוש בשרותי המכר בבתי הכלא.

ברשימה מפורטים גם כמויות הבשר וסוגיו אותם רכשו המחבלים בבתי הכלא השונים, מדובר בבתי הכלא - דמון, נפחא, עופר, מגידו, רמון, קציעות וגלבוע.

הרשימה גם מפרטת את סכומי העתק המגיעים למיליוני שקלים בהם רכשו האסירים את המוצרים.

עוד עולה מהתשובות אותם קיבלו בלביא כי הרשות הפלסטינית ממנת מידי חודש לכל אסיר תושב הרש"פ בשב"ס 400 ₪ לרכישת מוצרים בחנויות המכר בבתי הכלא. כמו כן, עולה כי שב"ס מתכנן לפעול בעניין ולצמצם את היקף המכירות.

"רק בישראל מחבלים נתעבים שרצחו יהודים זוכים לתנאי חמישה כוכבים", אמרו אז בלביא. "בשום מקום אחר בעולם לא מאפשרים לטרוריסטים מורשעים לחגוג כך, אנו קוראים לנבחרי הציבור להתערב ולעצור באופן מיידי את חגיגות השחיתות בשב"ס."

משב"ס נמסר לקול היהודי: "תמונת האסיר עם אמו צולמה לפני למעלה מחמש שנים, נזכיר שהנוהל בוטל לפני כשנתיים וככלל אין אישור לצילומי משפחות. מועד צילום התמונה השניה או מקורה אינם ידועים לנו. לאור פרסום התמונות נשפט האסיר בדין משמעתי ונענש לבידוד". בנוגע לרשימות המוצרים שנמכרים למחבלים בקנטינות נמסר כי "הוסרו כ-1,200 מוצרים ממכר בקנטינות".

   |מעקב הקול היהודי מוביל לענישת המחבלים

בשנים האחרונות אנו עוקבים בקול היהודי אחר פרסומים ברשתות החברתיות הערביות בנושא המחבלים הכלואים בישראל, ומספר פעמים חשיפות שפרסמנו הביאו לענישת מחבלים.

כך חשפנו צילומים שהפיצו שני מחבלים, אב רב מרצחים שנידון למאסר עולם, ובנו שנאסר והועבר לשהות איתו בתא. בעקבות כך הם נשפטו לבידוד ושלילת הטבות נוספות.

כמו כן חשפנו את תמונתו של מחבל שהיה אחראי על החוליה שרצחה את בני הזוג הרב יוסי וחנה דיקשטיין הי"ד ובנם שובאל וכן את החייל אלעזר ליבוביץ הי"ד.

המחבל צולם מכין עוגיות בכלא, ובעקבות החשיפה הועבר לבידוד יחד עם שמונה מחבלים נוספים שתקפו את הסוהרים שהגיעו להעבירו לבידוד.

בעבר חשפנו מסיבת אירוסין שערכו מחבלים בכלא למחבל שנשפט לשלושה מאסרי עולם לאחר שביצע פיגועי ירי בבנימין. בעקבות כך הועברו 21 מחבלים ששהו בכלא אשל לבידוד.

כמו כן חשיפת הקול היהודי אודות בזבוז המים המכוון של המחבלים בכלא בשווי מליוני שקלים בשנה, הביא לסערה ציבורית ופעולות של שב"ס והמשרד לביטחון פנים לצמצום התופעה.

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד