בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משרד האוצר אישר את המערכת למניעת בזבוז המים בידי מחבלים

שנה וחצי אחרי חשיפת הקול היהודי: המשרד לבטחון פנים ירכוש מערכת שתבקש למנוע את בזבוז המים המכוון של המחבלים בכלא. המערכת צפויה לחסוך כ-5 מיליון ש"ח בשנה.

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ט"ז שבט תש"פ - 10:23 11/02/2020
גודל: א א א

משרד האוצר אישר אמש למשרד לבטחון פנים לרכוש מערכת בקרת מים שתותקן באגפים הביטחוניים בהם כלואים מחבלים בבתי הכלא ברחבי הארץ. זאת במטרה למנוע את בזבוז המים המכוון המתרחב בידי המחבלים הכלואים בישראל, כפי שנחשף בקול היהודי.

מדובר על מערכת בקרת מים בעלות של 2.3 מיליון שקלים בשנה ותחסוך, על פי הערכות, קרוב ל-5 מיליון שקלים בשנה.

בשבוע שעבר פורסם בישראל היום כי משרד האוצר מסרב לתקצב את המערכת, אך לאחר ערעור שהגיש השר לבטחון פנים גלעד ארדן, אושר כאמור התקציב בידי משרד האוצר.

בחודש אב תשע"ח (יולי 2018) חשף חדר התחקירים של הקול היהודי כי המחבלים הכלואים בישראל צורכים מים בכמות של פי 3.5 מאזרח רגיל (248.4 מ"ק בממוצע שנתי למחבל לעומת 70 מ"ק ממוצע שנתי לאזרח וכ-120 מ"ק לאסיר פלילי).

על פי חישוב שפרסם הקול היהודי, בשנה מבזבזים המחבלים הכלואים בישראל מים בשווי של כ-5,660,000 (5.66 מיליון) ₪ בשנה. בעשור האחרון, מאז הועלתה הבעיה לראשונה, בזבזו המחבלים הכלואים בישראל כ-7.5 מיליון קוב מים בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

כבר אז הבטיחו בדוברות שב"ס לקול היהודי כי הם פועלים לצמצום התופעה, והשר לבטחון פנים גלעד ארדן מינה ועדה ציבורית שתפקידה להפחית את התנאים של המחבלים בכלא. בין היתר, מסקנות הוועדה היו על צמצום שימוש של מחבלים במים.

בציוץ שפרסם בטוויטר כתב אז השר ארדן בתגובה לכתב הקול היהודי אלחנן גרונר שחשף את התופעה, כי "אכן המידע הגיע אלי בזכות הפרסום שלכם ויש לברך על כך. הכל ייושם בעזרת השם".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 58 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד