בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסנקציות על יו"ש יגיעו גם לצה"ל?

לאחר שהטילו סנקציות על מתיישבים מתוך כוונה לסלול את הדרך למדינה פלסטינית, האמריקאים מאיימים להטיל סנקציות גם על חיילי צה"ל.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • א' אדר תשפ"ד - 21:49 10/02/2024
גודל: א א א
בנימין נתניהו לוחץ את ידו של אנתוני בלינקן, יהודי המשמש כמזכיר המדינה האמריקאי. (עמוס בן גרשום לע"מ)
בנימין נתניהו לוחץ את ידו של אנתוני בלינקן, יהודי המשמש כמזכיר המדינה האמריקאי. (עמוס בן גרשום לע"מ)

לאחר הטלת הסנקציות על ידי הממשל האמריקאי על ארבעה תושבי יו"ש, גורמים במשרד החוץ אומרים כי ישנו חשש מבוסס כי הממשל האמריקאי מתכוון להטיל סנקציות על גורמי ממשל הקשורים להתישבות ועל חיילי צה"ל שמשרתים ביו"ש.

בשבוע שעבר דיווחנו כי לאחר שהממשל האמריקאי הטיל סנקציות על ארבעה מתישבים ביו"ש, בנקים בישראל הגבילו או הקפיאו את חשבונותיהם. כך בנק לאומי ובנק הדואר, שהוא בבעלות ממשלתית, הקפיאו את החשבונות, ובנק הפועלים הודיע למתישבים כי הוא לא מקפיא את החשבון אך הם לא יוכלו לעשות פעולות אשראי בחו"ל.

לחלק מהמתישבים נפתחו קמפייני התרמה על מנת לעזור להם להתמודד עם הסנקציות.

לאחר הביקורת הרבה שקיבלו הבנקים על הכניעה ושיתוף הפעולה שלהם עם הסנקציות האמריקאיות, כעת מספרים במשרד החוץ כי סנקציות דומות עלולות להיות מוטלות על אזרחים וגופים רבים. 

על פי הדיווח בכאן 11, הממשל האמריקאי דורש מישראל לספק לו תשובות על מספר אירועים בהם על פי טענתו חיילים, קצינים ואזרחים ישראלים הפעילו אלימות כלפי ערבים תושבי יו"ש. אם ישראל תכשל לשכנע תוך כ-60 יום את הממשל האמריקאי כי המקרים נחקרים ברצינות הראויה, אומר הממשל כי יוטלו סנקציות על אזרחים, חיילים ואף יחידות צבאיות שלמות.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

שקר אלימות המתנחלים

המהלך האמריקאי נגד ההתיישבות התחיל באימוץ וקידום קמפיין אלימות המתנחלים ע"י הממשל. עלילת אלימות המתנחלים היא אחת משורת עלילות דם שמפיץ האו"ם על ישראל ומבוצעת בדיוק באותה שיטה - הסתמכות על דיווחי הרש"פ וארגוני שמאל רדיקאלי ישראלים וזרים על בסיס תקציבי עתק מהאיחוד האירופי.

לדוגמה עלילת צה"ל הורג ילדים פלסטינים. בקול היהודי חשפנו דוגמה לשקר, בתחקיר שעשינו על ארגון IWPS. מדובר בנשים פעילות BDS שמגיעות כל שנה לשומרון לכמה חודשים לפרובוקציות וכותבות פוסטים ודו"חות לעולם על "האפרטהייד הישראלי". 

באחת הפעמים הן נסעו לשכם לנקות בבלטה קברים של "שהידים". הן העלו תמונה של "ילד פלסטיני שנהרג על ידי צה"ל", ואת הקבר שלו. חיפוש גוגל קצר עם שמו העלה  כי הוא בכלל נהרג בריב חמולות בבלטה ואפילו שהרש"פ עצרו את החשודים ברצח.

כמו במקרה זה גם בנוגע ל"אלימות המתנחלים", מדובר בעלילה אנטישמית, אלא שבמקרה זה יש גם מי שקונה אותה במערכת הביטחון.

כאן בקול היהודי כתבנו על התדלוק האמריקאי לקמפיין אלימות המתנחלים והקשר שלו לרצון שלהם להתניע תהליך של הקמת מדינה פלסטינית

השלכות חמורות

למהלך האמריקאי של הקפאת חשבונות ישראלים משמעויות חמורות רבות. מעבר לחוסר האמון שארצות הברית מפגינה כלפי מערכת המשפט הישראלית וכלפי היכולת שלה לאכוף את החוק כנגד פשעי מלחמה, עצם הטלת סנקציות על אזרחים ישראלים עלול לפגוע בכלכלה הישראלית.
סנקציות כאלה עלולות בהמשך למנוע ממשקיעים זרים להשקיע בישראל, מחשש שהם יסתבכו עם הצו האמריקאי.

בנוסף לכך, ישנו חשש מבוסס שחוסר האמון שהאמריקאים מביעים במערכת המשפט יגרום לכך שחיילים ישראלים ישפטו בחו"ל על פשעי מלחמה מכיוון שמערכת המשפט הישראלית לא נחשבת אמינה מספיק לטפל בתלונות בעצמה.

מעניין להזכיר בעניין זה כי על מנת לאפשר לארגון הטרור פת"ח, ולרשות הפלסטינית שקשורה אליו, להמשיך להתקיים, מדינת ישראל טרחה לייצר הסדר מיוחד עם הבנקים שימשיכו לעבוד עם הרשות ועם הבכירים בארגון הטרור פת"ח.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד