בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עדת ראיה: "מונית ערבית פגעה בה במהירות"

הדריסה בחוות גלעד - עדת ראיה לקול היהודי: "ברגע שההרוגה הגיעה לטרמפיאדה מונית ערבית פגעה בה וברחה". צה"ל: האירוע בחקירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אלול תשע"ח - 21:44 16/08/2018
גודל: א א א עדכון אחרון: ו' אלול תשע"ח - 01:48 17/08/2018

יהודיה נרצחה הערב (ה') באירוע דריסה בצומת חוות גלעד שבשומרון. האשה, כבת 30, נדרסה בידי מונית ערבית שהגיעה במהירות גבוהה, בעת שסיימה לחצות את הכביש והיתה קרוב לשוליו בטרמפיאדה לכיוון צומת ג'ית וקדומים.

בצה"ל אומרים כי האירוע עדיין בחקירה. נהג המונית נטש אותה סמוך לצומת ג'ית לאחר הפנייה לשכם, ולדברי "המשטרה הפלסטינית", הנהג, כבן 60, הסגיר אותו לידיהם. נכון לשעות הלילה, ה"משטרה הפלסטינית" סירבה להעביר את הנהג לידי צה"ל והמשטרה.

בוחני תנועה של המשטרה פעלו במקום לאחר האירוע ובדקו את הזירה. יש לציין כי מהמידע שהגיע לידי הקול היהודי עולה שמבחינת הזירה ניתן ללמוד שהנהג היה אמור להבחין באשה ממרחק גדול. למרות זאת לא אותרו סימני בלימה לפני או אחרי נקודת הפגיעה, והפגיעה היתה בעוצמה מרובה, והנפגעת נהדפה למרחק של מספר מטרים אל צד הדרך.

נערה תושבת יצהר שהייתה עדת ראיה לדריסה סיפרה לקול היהודי: "ירדתי בכניסה לחוות גלעד מטרמפ יחד עם האשה שנדרסה. אני עמדתי בחווה לכיוון יצהר, והנרצחת חצתה את הכביש לתחנה לכיוון קדומים. ברגע שהיא הגיעה לתחנה מונית ערבית שנסעה במהירות מטורפת פגעה בה, ואחרי שפגעה בה נמלטה מהמקום במהירות".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מסר כי:  "מבחינת דרגי הפיקוד בשטח, וגם מבחינתנו,  מדובר בפיגוע לכל דבר ועניין. הצומת הוא צומת מואר, עם עמודי תאורה של נתיבי ישראל, אין שום סימן לחריקה ועצירה, לא לפני מקום הפיגוע וגם לא  לאחריו. כלומר הנהג לא הופתע מהתאונה. מבחינתנו זה עוד פיגוע קשה של רצח בדם קר, של תושבת השומרון בכביש מרכזי במדינת ישראל"

מדוברות איחוד הצלה - מחוז יו"ש נמסר בהמשך לאירוע החריג בסמוך לחוות גלעד כי יהודה הס ראש סניף איחוד הצלה בשומרון מדווח מהזירה: "החובשים שהיו בסמיכות למקום התחילו בפעולות החייאה על צעירה שסבלה מפגיעת ראש קשה. למרבה הצער בתום מאמצי החייאה נאלצו את מותה בזירה. עקב אופי האירוע הציר נחסם לתנועה".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד