בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ד"ר מיכאל בן ארי: "המשפט נגדי יהפוך למשפט נגד המערכת"

ח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי מספר על התכניות להעמיד את הפרקליטות על דוכן הנאשמים ולחשוף את הרצחנות הערבית ואת מערכת ההשתקה של הפרקליטות

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • א' אייר תשפ"ד - 14:26 09/05/2024
גודל: א א א
כתב אישום נגדם. ד"ר מיכאל בן ארי. (Hillel Maeir/TPS)
כתב אישום נגדם. ד"ר מיכאל בן ארי. (Hillel Maeir/TPS)

לאחר שש שנים של איסוף ראיות, ושנתיים לאחר שהודיעו לו שיעמידו אותו לדין, הגישה השבוע הפרקליטות ראיות לקראת כתב אישום כנגד ח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי. שוחחנו עם ד"ר בן ארי על האישומים נגדו ועל התוכניות שלו למשפט.

במה מאשימים אותך?

אני לא בטוח שהם יודעים. הם מאשימים אותי לדוגמה, שכשהתבטאתי בנוגע ללינץ' ברמאללה כתבתי "אומה רצחנית, הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו".

זו אחת הראיות, אחת הדוגמאות החמורות.

הסתה חמורה לאלימות, "הרנינו גויים עמו". אחד הדברים המצחיקים זה שהם טוענים שאני אומר את זה הרבה פעמים, שיש לנו עסק עם אומה רצחנית. אני רואה שריפה, אני לא אצעק שריפה? אלף פעם אני אצעק שריפה.

ואתם תשתיקו אותי? זה כל המטרה שלהם. שלא יגידו שיש שריפה.

הם אומרים ש-33 פעמים אני אמרתי שיש לנו עסק עם אומה רצחנית. אתה מתאר לעצמך? והם לא הקשיבו לי.

אין להם ברירה, הם לא יכולים שלא להגיש נגדי כתב אישום, כי אז כולם ידעו שלא הייתה עילה לפסול אותי מלרוץ לכנסת. לא היתה עילה, זה הייתה פארש, על כלום.

כולם ידעו שהם תפרנים ונוכלים. זה היה מעבר, זה היה לינץ', זה לא היה משפט, אלו לא היו אמירות משפטיות, זה היה חיות טרף. אין מילה אחרת להסביר את מה שהתרחש שם בבית משפט.

אחד הדברים המדהימים בראיות שלהם, זה שהם צריכים לתאר על מה אני מדבר. היה לינץ' ברמאללה, שני חיילים נכנסו לשם, כל הערבים שהיו שם התנפלו עליהם, התנפלו על הבניינים של המשטרה, חתכו אותם לחתיכות, זרקו אותם, אכלו את האברים הפנימיים שלהם.

איך הם מתארים את זה? ריבוי של פלסטינים, עכשיו, הם לא אומרים פלסטינים, כי זו היא ההכללה, וההכללה היא גזענות. אז הם אומרים, ריבוי פלסטינים. עכשיו יש להם בעיה, אני הולך לאסוף את החומרים שמתארים את האירוע הזה בעיתונות של יום למחרת, ובתגובות של הפוליטיקאים מימין ומשמאל, בלי לדעת מה כתוב שם, אני אומר לך מה כתוב שם: יש שם אחלה הכללות. 

בעיתונות, בהתבטאויות של פוליטיקאים, אני אספתי התבטאויות של פוליטיקאים, לא בימים כאלה, אתה עקבת אחרי ההתבטאויות של הפוליטיקאים אחרי שביעי באוקטובר? כל הפקק יצא להם. נשיא אוניברסיטת תל אביב אמר עמלק, מחוא תמחה. אז הם יבואו אליי בגלל שאמרתי הרנינו גיים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו?

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

אבל העניין הוא, הם יוצאים מתוך הנחה שזה ימשך עוד חמש שנים, עוד עשר שנים, פה נמצא את העניין. הם אומרים, למה אנחנו צריכים להודות שאנחנו מנוולים?

אתה ציפית שאחרי השביעי לעשירי יהיה שינוי בתפיסה של הפרקליטות, ויבטלו את הכתב אישום הזה? 

אני לא ציפיתי כי הבנתי, העורך דין שלי ציון עמיר ציפה. הוא התקשר אליי אחרי השביעי, הוא אמר לי צדקת בכל מילה. הוא שלח מכתב זועם לפרקליטות בדרישה שיסגרו את התיק. אמרו לו אנחנו בדיוק בדיון בעניין כשתגמר המלחמה וכשתהיה רגיעה נגיע להחלטה, ועכשיו הם הגיעו.

הם סגרו תיקים נגד היבא יזבק, שחאדה וכל אלה בחצי שנה האחרונה, עכשיו הם נזכרו להגיש נגדי כתב אישום ולעבות אותו עם עוד חומרים שהם מצאו.

לא פעם הם אמרתי שיש לנו עסק עם אומה רצחנית. אתה יכול להגיד בכתבה "בן ארי הוסיף עוד פעם אחת שהוא אומר שיש לנו עסק עם אומה רצחנית".

אפילו נוסיף עוד דבר: אין דו-קיום איתם. גם על זה חקרו אותי, איך אני מעז להגיד שאין דו-קיום איתם? אני לא מכיר אף יהודי שגר בכפר ערבי. אתה מכיר אחד כזה? לא באום אל פאחם , כמה דו-קיום יש שם או , או באכסאל, אפילו בנצרת, כמה יהודים גרים שם? אפילו בפקיעין הדרוזית, כמה יהודים גרים שם? דו-קיום? אה, דו-קיום לבוא לחסל אותנו, זה אתם אוהבים.

כתבת בטלגרם שלך שאתה מוכן ושיהיה מעניין בבית המשפט מה קו ההגנה שלך צפוי להיות?

קו ההגנה שלי הוא קודם כל שאני הזהרתי ואני התרעתי, וזה התפקיד שלי כאיש ציבור. ביצעתי את תפקידי כאיש ציבור, ובאמירות שלי אין שום גזענות, ומדובר ברדיפה פוליטית.

הם כותבים שם שאני שמרתי על זכות השתיקה ואני לא יכול להסביר בדרך אחרת את מסכת העובדות. אני לא חולק על העובדות. אני לא חולק על העובדות, אני חולק על הפרשנות שלהם. ‫על העבירה, שמדובר בגזענות, ‫מדובר באזהרות, מפורשות ‫למשל שומר חומות: אני לא יודע אם זה יהיה בכתב האישום הסופי, אבל ‫אחד הדברים שאני הואשמתי זה משהו שאמרתי בדצמבר 2018, ‫אני עומד בגני אביב ואומר: ‫"הכובש הערבי בלוד נמצא פה ‫ביום הזה והזה", ‫הם עשו שם פרעות יום-יום. ‫שנתיים וחצי לאחר מכן, ‫באותו מקום נרצה יגאל יהושע. ‫באותו מקום. ‫אני פה להזהיר ‫מפני שפיכות דם של יהודים, ‫תגידו לי שאני גזען. ‫

אז הם יגידו זו הכללה. אני אגיד, זו הכללה, נכון, ‫גם אתם עושים הכללות. ‫הערבים לא מתגייסים לצה"ל. ‫למה? למה ההכללות האלה? ‫למה הם לא יכולים להתייצב ‫כמו הילדים שלי בגיל 16? הטיעונים שלהם ריקים, ‫אני לא מפחד מהם. אני לא מפחד מהם, ‫הם יכולים להתגייס כמו הילדים שלי. ‫

במידה ותורשע זה לא יפגע בך מקצועית? ‫

קודם כל, ‫הם כבר פגעו בי.

‫הם כבר פגעו בי. ‫אבל אחת התוצאות מזה שהם פגעו בי, ‫שלא נכנסתי לכנסת, ‫זה שכתבתי ספר. ‫אני ישבתי ארבע שנים, ‫כתבתי ספר.

‫האם הוא פחות חשוב מלהיות בכנסת ‫ארבע שנים? אני לא בטוח. ‫איך הם יפגעו בי? ‫הם יצליחו לפטר אותי מהעבודה?  לא יצליחו. ‫אבל נגיד שכן, אני כבר לא בן 16 ‫להזכיר לך.

‫אני איש ציבור. מה זאת אומרת? ‫אני יודע שאיש ציבור משלם מחירים, ‫אבל איש ציבור זה לא מי שבא ‫לשבת בקוקטלים, ‫לנסוע במכוניות שרד. ‫איש ציבור זה מי שעובד למען הציבור. משלמים מחירים. ואחד הדברים, ‫אני אמרתי  את זה בראיון ‫כשהם הגישו את כתב האישום, ‫שאני מעדיף ‫שבית המשפט ירשיע אותי ‫מאשר האנשים שיכולתי להציל ‫ירשיעו אותי.

‫מה לא הייתי צריך להגיד? ‫אתה מכיר את ההקלטות האלה? ‫ב-2018, אני אומר, ‫הם ייכנסו לעין השלושה, ‫הם ייכנסו לרעים. ‫אני אומר את כל השמות ‫של המקומות האלה, ‫והם יבואו לרצוח, ולאנוס ‫אני אומר את זה בצורה מפורשת, ‫ב-2018, זה בחומרי החקירה נגדי.

‫אני צריך להתחרט על זה שאמרתי את ‫זה?

הם כבר פוגעים בי, מבזבזים לי זמן, מבזבזים לי כסף, ‫זה הולך לעלות הון עתק. ‫המשפט הזה הולך לעלות הון עתק. ‫הם מכניסים את כל התותחים שלהם.

‫אני חייב גם להשתמש ‫בעורכי הדין הכי טובים, ‫‫במחקרים הכי טובים, ‫למרות שהספר שלי הוא המחקר העיקרי, ‫יש שם פרק שנקרא ‫"מות קדושים פולחן המוות באיסלאם", ‫והוא סוגר את כל הנושא הזה ‫של אומה רצחנית, ‫שזה עיקר התיק נגדי. ‫הם בעצמם אומרים שהם אומה רצחנית. ‫

אז הם מעמידים את הספר שלך למשפט.

‫אני כתבתי על זה ‫בהקדמה, שיש סבירות ‫שבעקבות הספר הזה אוזמן לעוד חקירה, ‫אבל אז אני אבקש מהחוקרים ‫לרכוש את הספר ולהגיש כתב אישום ‫נגד האנשים שמוזכרים בספר: ‫ברל קצנלסון, ס. יזהר. ‫

ס. יזהר, אתה בטח לא יודע, ‫הוא כתב את חירבת חיזעה, ‫אחד הכי מנוולים ‫מהשמאל שהיו פה אי פעם. ‫מנוול , בוגד, מלשן, ‫מהמנוולים ביותר שהיו פה. הוא קורא לערבים ‫קניבלים, לא ראויים לבוא ‫בחברה האנושית. ‫הוא אומר על הערבים, ‫חבורה קניבלית שלא ראויים לבוא ‫בחברה האנושית, במילים האלה. עוד מילים יותר קשות. ‫

תראה שם, ‫זה בתחילת הפרק, בתחילת הפרק ‫של "מות קדושים ופולחן המוות באסלאם". ‫‫המסר העיקרי הוא, ‫אני צריך לזכור אותו, ‫שאחד הדברים שהם רוצים ‫זה להטיל אימה.

‫חקרו אותי ואמרו לי, ‫למרות שנחקרת, המשכת. ‫כל זהמן הם כותבים את זה. ‫הוא המשיך והוא המשיך. ‫אז אני רוצה להגיד לכם ‫שהמסר שלי הוא שאני ממשיך.

‫המסר הוא שאני ממשיך, ‫אתם לא תפחידו, לא תטילו אימה.

הם השקיעו במשפט הזה הון עתק. ‫אתה יודע מה זה ‫לתמלל 2,631 עמודי חקירה? ‫אתה יודע כמה שיעורים שלי ‫מתומללים שם? ‫שיעורים בהיסטוריה, שיעורים בתנ"ך, ‫חבל על הזמן. ‫אולי אני אגיד איזה ‫מילת גזענות כלשהי. ‫פשוט תמללו האנאלפבתים האלה, ‫העמי ארצות.

מלכת שבא הם כתבו ‫עם שני ווים. ‫עוד כל מיני כאלה, ‫זו אחת הטעויות הקלילות. חמורים.

המסר הוא שהם רוצים ‫לכופף לנו את הראש. ‫הם לא מצאו את הכתובת הנכונה. 

מזל שהם נפלו עליי, ‫בוא נגדיר את זה ככה. אנשים אחרים הם יכולים להפחיד. ‫הם לא יכולים להפחיד אותי. אתה מבין ‫שאם אני אורשע בסוף, עוד עשר שנים, זה יהיה משהו בין 60 שעות לציבור ‫ל-67 שעות?

‫זה הולך להיות אלפי עמודי ‫דיונים משפטיים, אלפי. ‫אני אומר לך כבר מראש. ‫אם לא עשרות אלפים. הולך להיות מה זה מעניין. 

‫אתה אומר שאתה הולך להעמיד אותם למשפט?

אני הולך להעמיד אותם למשפט ‫על זה שהם מסמאים את עינינו, ‫זה בעצם יהיה משפט על השביעי באוקטובר. אתם אלה שסתמתם לנו את הפה, ‫זה יהיה כתב אישום נגד מערכת המשפט. ‫אתם מנעתם אותנו מלהזהיר. 

‫זה יהיה כתב אישום נגדם . ‫תשמע מה שאני אומר לך. ‫לשם אני חותר. לכן הכתב אישום הזה הוא הזדמנות. ‫כל הפרקטיקות של השתקה, ‫של סתימת הפיות, את ‫כל זה נחשוף במשפט.

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד