בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האלימות בירושלים וביפו נמשכת

אירועי תקיפה רבים אמש בירושלים וביפו: רכב נרגם באבנים באיזור שער שכם, ערבים היכו נער חרדי שרכב על אופניו, אלימות בין נערים יהודים וערבים בכיכר ציון, רגימת ניידת משטרה ונוסעת נפצעה באוטובוס תיירים, בנוסף, פעילי שמאל הפגינו מול ישיבת "שירת משה" וקראו: "מתנחלים, צאו מ'יאפא' שלנו".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אייר תשפ"א - 07:26 20/04/2021
גודל: א א א
(צילום: קבוצת תקשורת ירושלים ועוטף)
(צילום: קבוצת תקשורת ירושלים ועוטף)

האלימות כלפי יהודים נמשכת זה הערב השמיני לרמדאן בירושלים וביפו -

אמש בירושלים קבוצת ערבים תיעדה את עצמה כאשר הם תוקפים יהודי חרדי צעיר שרכב על אופניים באיזור כיכר צה״ל מתחת לאפם של שוטרי משמר הגבול. כוחות משטרה שהיו במקום וראו את האירוע הגיעו על מנת להרחיק בלבד את התוקפים.

רכב שנסע בלילה ובתוכו משפחה שהיתה בדרכה לתפילה בכותל המערבי של הר הבית, הותקף באבנים גדולות באיזור שער שכם.

באותו הזמן, קבוצת ערבים זרקה אבנים לעבור כוח מג״ב שהוצב בכיכר צה״ל, שוטרת נפגעה מגז מדמיע.

בכיכר ציון במרכז ירושלים התרחשו עימותים אלימים בין קבוצת יהודים לקבוצת ערבים. כוח משטרה שהגיע למקום ביקש תגבור של כוחות נוספים.

כוחות משטרה עצרו בכיכר צה''ל בירושלים צעיר ערבי שהוציא חגורה וניסה להכות באמצעותה יהודים. צעיר יהודי שצעק לעבר התוקף הערבי עוכב אף הוא על ידי המשטרה. 

האירועים האלה באים בנוסף לאירוע בו שפך ערבי קפה רותח על יהודי בעיר העתיקה ונמלט לבית סבתו בשכונת עיסוויה בעיר. בסרטונים נוספים שהעלו הערבים לרשתות החברתיות, נראית קבוצת ערבים רוגמת ניידת משטרה באבנים ומנפצת את חלונות הרכב בבעיטות. בסרטון נוסף נראה המצלם נכנס אל תוך רכב משטרתי ויושב בתוכו.

מוקדם יותר אתמול, תקפו ערבים אוטובוס תיירים בהר הזיתים. נוסעי האוטובוס נמלטו לכיוון הר הצופים ואחת הנוסעות שנפצעה פונתה לבית החולים. רק לאחר כחצי שעה חברה אל הנפגעים ניידת משטרה. אחד מנוסעי האוטובוס תיאר כי זרקו עליהם אבן גדולה וחדה שחדרה לאוטובוס. האבן פגעה ברגלה של אישה מבוגרת. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

אמש נמשכו הפרות הסדר בעיר יפו שהחלו שלשום בתקיפת הרב אליהו מאלי. באחד האירועים המתועדים, תקפו ערבים רבים נהג יהודי והשליכו לעבר רכבו סלעים ואבנים. הבחור נראה יורד מרכבו ובורח מהמקום בעוד המתעדים צוחקים על ההתרחשות.

פעילי השמאל צעדו אמש לכיוון ישיבת 'שירת משה', שם הפגינו בעודם מחזיקים בשלטים עליהם נכתב "מתנחלים, צאו מ'יאפא' שלנו" ו"זו לא התורה שלי" וקראו נגד פינוי המשפחות הערביות מהעיר. בנוסף, ערבים תועדו שורפים דגלי ישראל. המשטרה עצרה ילד בחשד לירי זיקוקין, ושתי מפגינות בחשד לתקיפת שוטרים.

ח״כ משה אבוטבול ממפלגת ש״ס אמר אתמול במליאת בכנסת בעיקבות התקיפות המרובות: "לצערנו כמו כל העולם כולו נחשפנו למראות הקשים של פורעים מהמגזר הערבי שהיכו ומכים בצורה מבזה ומשפילה אזרחים בעיקר חרדים ודתיים זה התחיל באותה סטירה מהדהדת ברכבת ולאחר מכן עוד מקרים כמו גם הכאתו האכזרית של ראש ישיבת 'שירת משה' בעיר יפו הרב אליהו מאלי הי״ו,  ובצורה ראוותנית מעלים את זה לרשתות התקשורת ומתהדרים בכך כדי לעודד עוד אחרים מחבריהם לנהוג בצורה אכזרית כלפי היהודים החרדים".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "בימים האחרונים מגיעים אלינו מקרים רבים של תקיפות אנטישמיות קשות מירושלים ומשאר רחבי הארץ - מהצפון ומיפו. מדובר בגל אנטישמי של המון ערבי ישראלי מוסת. יש צורך דחוף במבצע חומת מגן נגד האויב, תלמידיו של המופתי - שותפו של היטלר. אנו מצדנו נעשה מאמץ לרדוף משפטית את האויב הן בליווי ההליך הפלילי והן בתביעות אזרחיות כנגד כל פעולה אנטישמית".

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה כתב בחשבונו: "הנחיתי את משטרת ישראל לפעול בחומרה נגד כל המקרים מהימים האחרונים מירושלים בהם ערבים תקפו יהודים חרדים רק משום שהם כאלה, התקפות שלא צריך להיות להם מקום באף מקום בעולם – אך בטח לא במדינת הלאום של העם היהודי. יש כבר מספר עצורים מהאירועים הללו, ויהיו נוספים".

ממשטרת ישראל נמסר כי הערבי שסטר לבחור הישיבה החרדי ברכבת הקלה בירושלים נעצר היום (שלישי) במעבר קלנדיה שבגזרת עוטף ירושלים.
הערבי, תושב שועפאט כבן 17, היה מצוי בנסיונות בריחה מרגע התקיפה, נעצר כיום והועבר לחקירת משטרה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד