בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הג'יאהד לקראת פיגוע בגבול עזה?

בשעות האחרונות פועלים מחבלי הג'יאהד האיסלמי סמוך לגדר המערכת בגבול עזה. הערכה: מתכננים פיגוע על מנת לנטרל את הסכם ביבי-חמאס

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה אדר ב תשע"ט - 12:45 01/04/2019
גודל: א א א
גבול עזה בשבוע שעבר  (קובי ריכטר TPS)
גבול עזה בשבוע שעבר (קובי ריכטר TPS)

לאחר שמעברי הסחורות לרצועה נפתחו והיום הגדיל נתניהו את מרחב הדייג ברצועה למרחק חסר תקדים של 15 מייל זאת כהכנה להסכם אליו הוא מתכנן להגיע עם חמאס נראה כי ארגוני הטרור לא מתכוונים להסכים למהלך.

על פי דיווחים בשמם של גורמי ביטחון  עורכים מחבלי הג'יאהד האיסלאמי ''פעילות חריגה'' סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. לא דווח מהן אותן פעולות אך ההערכות כעת במערכת הבטחון הינן כי הג'יהאד האסלאמי מנסה לחבל במגעי ההסכם באמצעות פיגוע טרור ליד הגדר.

מוקדם יותר היום פעילי עוצמה יהודית באיחוד מפלגות הימין חסמו את מעבר כרם שלום לתנועת משאיות לעזה. במהלך הפעילות, ניסה אחד מנהגי המשאיות לתקוף את הפעילים עם סכין, כך טוענים בעוצמה יהודית. הנהג לעומת זאת טוען כי הפעילים בתגובה היכו אותו במוטות.  הבוקר דווח ברשתות התקשורת כי היום ככל הנראה יקודמו המגעים בין ישראל לחמאס לצורך חתימה על הסכם "רגיעה".

בין היתר דווח כי ישראל תאשר להגדיל את סכום הכסף הקטארי המגיע לרצועה לכ-40,000 שקלים וכן תסיר הגבלות שונות מעל ערביי עזה.

בדברים שמסר מועמד עוצמה יהודית לכנסת איתמר בן גביר הוא תקף את התנהלות הממשלה הנוכחית כלפי הטרור והודיע כי הוא רץ לכנסת על מנת להפוך את המצב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד