בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחבל שרצח את אלחי טהרלב הי"ד ירצה שני מאסר עולם

המחבל הורשע בנוסף גם בשני ניסיונות פיגוע קודמים ובעבירות נוספות וישלם פיצויים למשפחה

  • אוריאל דויטש
  • ד' כסלו תשע"ח - 12:10 22/11/2017
גודל: א א א
אלחי טהרלב הי"ד.
אלחי טהרלב הי"ד.

בית המשפט גזר היום שני מאסרי עולם על מאלק חאמד שרצח בחודש ניסן האחרון את אלחי טהרלב הי"ד בפיגוע דריסה בצומת עפרה.

חאמד הורשע בגרימת מוות בכוונה של אלחי טהרלב וניסיון לגרימת מוות של חיל נוסף שנפצע ושל שני יהודים נוספים שהיו בצומת האותו הזמן.

בנוסף הושע חאמד בשני ניסיונות לגרימת מוות בגין שני פיגועים קודמים שניסה לבצע וכן במספר עבירות ביטחוניות נוספות.

כאמור, בית המשפט הצבאי ביהודה גזר על המחבל שני מאסרי עולם מצטברים וכן פיצויים של 280,000 ש"ח למשפתו של טהרלב ולחייל הנוסף שנפצע.

בפוסט שפורסם אתמול (ג') כתבה אמו של אלחי טהרלב הי"ד, את חוויותיה מביקור בדיונו של המחבל "יצאתי עם שתי תובנות שמילאו ליבי בחרדה גדולה. האחת - שמשחק יש כאן - מערכת חוקים נהלים וכללים , התובע מקריא כתב תביעה שמתרגם את הרצח המתועב למונחים משפטיים ואת לבנו השותת דם לתביעת פיצויים עונשיים, והשופטים יכולים לגזור שני מאסרי עולם, ופיצויים של מליוני שקלים, וכולם יודעים שאת הכסף לא נוכל לגבות, ושיש סיכוי סביר שבאחת מעיסקאות שחרור מחבלים יכלל גם הרוצח המנוול הזה. ושבתקופה בה יהיה בבית הסוהר הוא כנראה יזכה ללימודים ותנאי בית מלון על חשבון משלם המיסים הישראלי, ואין דרך להבטיח שיהיה צדק ולא רשע, שיהיה משפט ולא משפח".

"והשנית- שהנער העלוב והחלול הזה, הוא תוצר של בית גידול מרושע, של מערכת צינית שפושה בחברה בה הוא חי- בכפר סילוואד ברשות הפלסטינית, שהוא ינק שנאת יהודים בחלב אימו, למד אותה במערכת החינוך, שמע דרשות הסתה במסגדים, ראה את בני משפחתו היוצאים לרצח יהודים, ראה את הכספים שהחמאס מעניק למשפחות מחבלים, את הכבוד והיקר שניתנים למי שמצליח לרצוח, והפנים היטב את המסר, שזו הדרך היחידה שלו- נער עלוב וחלש - להגיע לגדולה ולקבל הערכה והוקרה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד