בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשפחות השכולות יחלקו 'מתנות' למחבלים

בפורום 'בוחרים בחיים' משוכנעים כי ישיבה בכלא בתנאים קשים תמנע את הפיגוע הבא. "כל עוד נמשכות החגיגות בבתי הסוהר, כל משפחה היא משפחה שכולה"

  • דוד אור שחר
  • ב' אב תשע"ט - 21:07 03/08/2019
גודל: א א א
פיגוע בארמון הנציב. ארכיון צילום: קובי גדעון לע"מ
פיגוע בארמון הנציב. ארכיון צילום: קובי גדעון לע"מ

"מחלקים סוכריות ופינוקים למחבלים". זו כותרתה של מודעה שהופצה בימים האחרונים ברשתות החברתיות.

מתברר כי מאחורי המודעה לא עומד ארגון שמאל זה או אחר אלא פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

ההורים ששכלו את היקר להם מכל מאסו בתנאים אותם מספקת המדינה למחבלים בבתי הסוהר וכדי למנוע את התרחבותו של מעגל השכול הם החליטו לצאת למחאה.

שוחחנו עם הרצל חג'ג', אביה של סגן שיר חג'ג' שנרצחה בארמון הנציב. יחד עם אשתו, מירב חג'ג' וחברי הפורום אותו הקימו הם נלחמים בתנאי המחבלים. מעניין לציין כי המחבל שרצח את בתם חוסל בעת הפיגוע, אך המאבק בתנאי המחבלים הכלואים שרצחו את ילדי חבריהם הינו מאבק לאומי עבורם. מאבק שימנע את האובדן הבא.

   | מאסר בתנאים קשים ימנע את הפיגוע הבא

"ההפגנה שלנו ביום ראשון הקרוב מגיעה אחרי הרבה חשיפות על תנאי המחבלים בכלא. הם פשוט מתפנקים בצורה מטורפת, וכך מעודדים את הטרור ועוד פיגועים. המחבלים רואים איך זה בכלא, עם כל הפינוקים שמצטרפים למשכורות של אבו מאזן ויוצאים לפיגועים", מספר הרצל.

רק השבוע נחשפה בקשת חופש מידע של ארגון 'אם תרצו' בה פורטו רשימת מתקני הכושר אותם קיבלו המחבלים. המתקנים אינם מביישים אף מכון כושר מהמתקדמים ביותר.

"אנחנו עובדים על ההפגנה הזו כמה שבועות, ויש לנו מאבק ארוך בנושא. המחבל שלנו אישית נהרג.

אבל אנחנו רואים את המחבלים בבתי הכלא. הם נכנסים רזים ותוך חודש חודשים מגיעים לבית משפט שמנמנים וחייכנים. אנחנו רואים מחבלים שמצטלמים בכלא כאילו הם באיזה מסיבה".

"וכאן אנו רוצים להגיד", אומר הרצל " ישיבה בכלא בתנאים קשים תמנע את הפיגוע הבא".

   | "הצגנו לארדן את תחקיר המים של הקול היהודי"

הוא מספר כי פנו לשר ארדן לפני תקופת מה וביקשו ממנו שיפעל לצמצום ההטבות. "הוא אמר לנו תביאו עובדות. אז הבאנו. פרטנו המון נתונים, על הארוחות שלהם בכלא, הקנטינות, על השחיתות. הבאנו לארדן את החשיפה שלכם בקול היהודי על בזבוזי מים של המחבלים, שהם מתייחסים לזה כמו איזה 'פיגוע מים', על הרפואה מתקדמת שהם מקבלים", פורט הרצל.

כזכור בעקבות התחקיר שנחשף בקול היהודי אודות בזבוזי המים של המחבלים הורה ארדן על הקמת וועדה שתחקור את תנאי המחבלים ויצא בעקבות כך בשורת צעדים נגדם.

"את שיר שלנו כבר לא נראה, היא נרצחה. אבל  אנחנו פועלים למען המשפחה שהולכת מולנו ברחוב והיא לא יודעת שהיא בעצם משפחה שכולה. למה היא שכולה? כי אין הרתעה. אנחנו רוצים למנוע את הפיגוע שיפגע בה", אומר הרצל בכאב.

   | חבילת הרתעה למחבלים

"יש לנו חבילת הרתעה שבנינו בפורום. זו חבילת הרתעה שיש בה גירוש של משפחות מחבלים, עונש מוות, אי החזרת גופות, שלילת הטבות ועוד עשרה דברים. אם כל החבילה הזו תיפול על מחבל ברגע שעשה פיגוע, המחבל הבא יתחיל לשקול אם לעשות או לא לעשות", הוא קובע. "רק ההרתעה תוכל לעצור את ''טרור הבודדים''".

"ההפגנה תהיה ביום ראשון בשעה 10:00 בבוקר מול כלא עופר, נגיע לשם עם 'מתנות למחבלים' ועם שלטים שיעבירו את המסר שלנו יחד עם תמונות של הילדים שלנו".

לסיום הוא מבקש לפנות לשר ארדן שככל הנראה יתמנה בקרוב לשגריר ישראל באו"ם שיישם לאלתר את מסקנות הוועדה שהקים: "אנחנו דורשים ומבקשים ממך השר גלעד ארדן, לפני שאתה מתמנה לשגריר ישראל באו"ם, תיישם את מסקנות הוועדה שהקמת. אל תעצור את המלחמה שהתחלת בה ותחזיר את ההרתעה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד