בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הוועדה לבחינת תנאי המחבלים - בדיחה או שינוי?

בראש הוועדה לבחינת תנאי הכליאה של המחבלים, עומד מי שכיהן כמפקד מחוז דרום בשב"ס. "זו בדיחה - מה יש לחדש לו?", אומר בכיר לשעבר

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אלול תשע"ח - 13:57 20/08/2018
גודל: א א א
מחבלים חוגגים בכלא (צילום מסך)
מחבלים חוגגים בכלא (צילום מסך)

קול קורא שפורסם לאחרונה בעיתונות, מזמין את הציבור לפנות לוועדה שהוקמה ל"בירור התנאים של האסירים הביטחוניים המוחזקים בשירות בתי הסוהר", או בשמם האמיתי - מחבלים שפגעו ביהודים ומוחזקים בתנאים נוחים למדי. 

הקמת הוועדה באה בין היתר עקב תלונות רבות בקרב הציבור על תנאי כליאה משופרים להם זוכים המחבלים בבתי הסוהר.

אלא שמבדיקה שערך הקול היהודי עולה כי גורמים לשעבר בשב"ס לא תולים תקוות גדולות בוועדה. אנשי הוועדה הינם בכיר שב"ס בדימוס גונדר אבי וקנין, שכיהן כמפקד מחוז דרום בשב"ס, וניצב בדימוס שלמה קעטבי, שכיהן כמפקד מחוז ש"י במשטרה.
וקנין, היה אחראי במסגרת תפקידו על חלק גדול מהמחבלים, שאחוזים ניכרים מהם נמצאים במחוז דרום של שב"ס. "הוא בקיא בכל תנאי המחבלים מכל הזוויות. אין מה לחדש לו ככה שמסתמן שהוועדה הזו היא יותר בדיחה", אמר לקול היהודי בכיר לשעבר בשב"ס.
נועם פדרמן, תושב חברון, סיפר לקול היהודי כי וקנין היה אחראי שנים רבות לפינוק המחבלים בכלא. פדרמן שהה במעצר מנהלי בכלא שקמה לפני כ-14 שנה, בעת שוקנין כיהן במפקד גוש דרום בשב"ס. "הייתי רואה מה מביאים להם לרמדאן - חגיגות של בקלאוות ועופות לסעודת איפטר, משאיות נכנסו להם שם. ביקורים עם חיפושים חפיף על המשפחות", סיפר פדרמן.
לא אחת פורסמו בקול היהודי תמונות שצולמו בין חומות הכלא בהן נראים מחבלים חוגגים בהזדמנויות שונות. לאחרונה פורסמה תמונתו של המחבל הרוצח חליל אבו עראם שהיה אחראי לרצח בני משפחת דיקשטיין ואלעזל ליבוביץ' הי"ד. אבו עראם צולם בכלא בעת שהכין עוגיות לרגל חג מוסלמי.

לפני מספר שבועות פורסם תחקיר הקול היהודי שחשף כי מחבלים הכלואים בבתי הסוהר מבזבזים במכוון כמויות אדירות של מים וזאת על מנת לפגוע במדינת ישראל.

התחקיר שפורסם עורר סערה גדולה וזכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת השונים. השר גלעד ארדן הורה מייד עם פרסום התחקיר על שינוי משמעותי בכל הנוגע לנהלי צריכת המים של המחבלים.

אנו בקול היהודי מציעים לגולשים לפנות אלינו עם מידע רלוונטי לפרסום אודות תנאי המחבלים בשב"ס, ובמידה והעברתם מידע לוועדה, נשתדל לעקוב אחר הנעשה עמו.

ניתן לפנות בוואצאפ או במייל האדום>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד