בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העצור המנהלי שוחרר ממעצר

אליה נתיב שוחרר ממעצר ביום שישי אך קיבל צו המורה לו לשהות בחווה ליד איתמר

  • כ"ז אב תשע"ז - 21:05 19/08/2017
גודל: א א א
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

ביום שישי אחר חצות היום, שוחרר אליה נתיב, העצור המנהלי שהיה כלוא בבית הסוהר איילון ברמלה במשך חודשיים. עם שחרורו, קיבל נתיב צו מנהלי האסור עליו לצאת מחווה סמוך לישוב איתמר.

לאחר שנחשד בעבירות של פגיעה ברכוש של ערבים ובית משפט השלום והמחוזי שחררו אותו עם קביעה כי אין די ראיות כנגדו, חתם שר הבטחון אביגדור ליברמן, בצעד חריג ונדיר, על צו מעצר מנהלי כנגדו הוא נכלא באגף הפרדה בכלא איילון. במהלך תקופת מעצרו, סבל מתנאי מעצר קשים.

עורך הדין איתמר בן גביר הגיש לבית המשפט העליון ערער על המעצר המנהלי ומתח ביקורת קשה על המעצר הדרקוני בטענה שמדובר במעצר פוליטי הנועד לעקוף את בית המשפט.

לאחר שהוגשה העתירה, החליטו בפרקליטות ובשב"כ לשחרר את העצור, אולם יחד עם זאת, כאמור, הוצא כנגדו צו מנהלי נוסף האוסר עליו לצאת מתחומי חווה באיזור איתמר בשומרון וכן אוסר עליו ליצור קשר עם שורה אורכה של חבריו.

"יש להצטער שהשב"כ בישראל גיבור על יהודים", אמר עו"ד בן גביר. "רק לפני מספר שבועות פורסם כי אנשי השב"כ הביעו חשש לעצור במעצר מנהלי את המחבל המסית ראאד סאלח אך הוציאו את הצעיר היהודי זה לא הפריע להם  לעצור".

בן גביר הוסיף כי "חמור מאוד שבמקום להתנצל על מעשיהם הוסיפו בשב"כ חטא על פשע והוציאו צו הגבלה מנהלי נגד העצור, הגיע הזמן שבשירות הביטחון הכללי יפסיקו לרדוף אחרי יהודים ויתחילו לטפל במחבלים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד