בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקציר המוקדם אושר אך השריפות החלו

"הפתרון" עליו עמלו החקלאים נגד טרור הבלונים אושר על ידי הממשלה אך אמש (ב') כבר בערו שתי שריפות מבלונים בעוטף עזה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר ב תשע"ט - 10:21 12/03/2019
גודל: א א א
שריפה בקיץ האחרון. ארכיון (רט"ג גלעד גבאי)
שריפה בקיץ האחרון. ארכיון (רט"ג גלעד גבאי)

מתווה אותו הציעו חקלאי עוטף עזה לממשלה לפיו יקצרו מוקדם את שדותיהם ויקבלו פיצויים אושר אתמול לאחר עיכובים שונים אך כבר בשעות הצהריים של יום ב' פעלו כוחות כיבוי בשתי שריפות ביער בארי שהתלקחו מבלוני תבערה.

כזכור, חקלאי עוטף עזה ביקשו לאשר מתווה שבאמצעותו יוכלו לקצור את השדות מוקדם יותר, כדי למנוע את שריפתם מבלוני התבערה שמפריחים ערביי עזה. ב"החדשות" פורסם כי לפני חודשיים פנו החקלאים לממשלה שתאשר את המתווה, ואמש קיבלו את ההודעה כי המתווה אושר. 

הבקשה הייתה "תקועה" בין משרד האוצר למשרד החקלאות. את המאבק הובילו ראשי הרשויות בעוטף - גדי ירקוני מהמועצה האזורית אשכול, תמיר עידאן ממועצת שדות נגב, אופיר ליבשטיין ממועצת שער הנגב ואיתמר רביבו מחוף אשקלון - וראש המועצה האזורית מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג'. המתווה מיועד לתמיכה בחקלאים בעלי שדות עד 7 קילומטרים מרצועת עזה. 

הרשויות בעוטף הדגישו כי בנוסף לתועלת הביטחונית, עידוד החקלאים לקציר ירוק מוקדם של הקמה בעוטף יביא לחיסכון בעלות נזקי השריפות, הקטנת הפגיעה באיכות החיים של תושבי העוטף - וגם יקטין את הנזק המוראלי והאקולוגי.

אתמול (ב') בשעות הצהריים הוזעקו כוחות כיבוי לטיפול בשני מוקדי שריפה שבערו ביער בארי בעוטף עזה כתוצאה מנחיתת בלוני תבערה במקום. כמו כן ב"יחידת הבלונים", המרכזת את שיגור בלוני התבערה מעזה מפרסמים מידי יום סרטונים בהם הם מציגים את מלאי הציוד שלהם ואת יכולותיהם לשיפור מערך הפרחת הבלונים. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון