בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברון: נער יהודי הותקף באבנים על יד פורעים ערבים

בחג הסוכות בערב הלך נער תושב חברון סמוך לשער האחורי ביישוב בדרכו לבית דריבן. חבורת נערים רגמה אותו באבנים ופצעה אותו. אבנים נזרקו לעבר בית הדסה בעיר, קליעים פגעו בשכונת גבעת גל.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז תשרי תשפ"ב - 11:57 22/09/2021
גודל: א א א
בית הדסה, חברון, ארכיון (צילום: י' בוצר)
בית הדסה, חברון, ארכיון (צילום: י' בוצר)

בחג הסוכות בערב הלך לתומו נער תושב חברון לייד השער האחורי ביישוב בדרכו לבית דריבן. חבורת נערים רגמה אותו באבנים ופצעה אותו ורק בנס האירוע הסתיים בפציעה קלה. 

קודם לתקיפה נשאל הנער על ידי המחבלים האם הוא יהודי וכשהשיב בחיוב, הותקף בברוטאליות. אביו של הנער הגיע בצאת החג להגיש תלונה, אולם במשטרה לא קיבלו את תלונתו והודיעו לו שיגיע למחרת. 

 בינתיים קיבל אביו של הנער חלק משמות התוקפים, אותם יעביר היום למשטרה בהגשת התלונה, בתקווה שתחקור את המחבלים ותעמידם לדין.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אעקוב אחר טיפול המשטרה ממנה אני מצפה לנהוג ביד קשה כלפי המחבלים. טיפול מהיר ונחוש יגביר את ההרתעה וימנע מקרים דומים בעתיד שעלולים להסתיים באסון".

עופר אוחנה דיווח כי במוצאי החג פורעים ערבים זרקו אבנים לעבר בתי היהודים בישוב היהודי בחברון. עלל פי הדיווח, במשך כ-20 דקות נמשכו זריקות אבנים לעבר בית הדסה. יהודי נוסף נפצע מפגיע אבן ברגלו אך לא נזקק לטיפול רפואי.

אירועים אלו באו בנוסף לקליעים המוסיפים לפגוע בבתים בשכונת גל בקרית ארבע. בשי דרשן, תושבת השכונה כתבה בחשבונה: "ערב חג, אני עם תינוקת על הידיים, נחת לי ליד הרגל בסלון ביתי.מה צריך שיקרה עד שיעשו עם זה משהו??".
תושב בשכונת גבעת גל כתב לחה"כ בן גביר: "אתמול בסריקה שגרתית על גג ביתי, מצאתי 6 חורים של קליעים בגג! הפכנו להיות מטווח ברווזים! 0 משילות".

כזכור, לפני כשבוע וחצי, חדר קליע לתוך בית בשכונה ונחת בסמוך למיטת תינוקת. תושבי הקריה וחברון יצאו לצעדת מחאה בדרישה להשיב את השקט לכלל שכונות קרית ארבע חברון בהקדם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד