בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קצין וחייליו נעצרו בחשד שהכו סייענים של רוצח חבריהם

קצין וארבעה חיילים מגדוד נצח יהודה נעצרו בחשד שתקפו סייענים של המחבל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף ועפרה ורצח את חבריהם ליחידה

  • דוד אור שחר
  • ד' שבט תשע"ט - 10:46 10/01/2019
גודל: א א א
לוחמים שנעצרו בבית המשפט. ארכיון (ארגון חוננו)
לוחמים שנעצרו בבית המשפט. ארכיון (ארגון חוננו)

אמש (ד') עצרה מצ"ח לחקירה ארבעה לוחמים וקצין המשרתים בגדוד נצח יהודה בחשד שהיכו שני ערבים שסייעו למחבל עסאם ברגותי אשר רצח את חבריהם ליחידה בצומת גבעת אסף.

על פי הדיווחים הלוחמים תקפו את הערבים בעת מעצרם וזאת על מנת לחלץ מהם מידע שיוכל להביא ללכידת המחבל. הקצין והחיילים העצורים צפויים להיות מובאים בהמשך היום לבית הדין הצבאי ביפו, שם ייערך דיון בהארכת מעצרם.

חקירה זו, שהפעם כוונה כלפי לוחמים שעל פי החשד תקפו מחבלים שסייעו לרוצח להימלט ממערכת הביטחון היא איננה החקירה הראשונה נגד לוחמי הגדוד בשבועת האחרונים.

לפני מספר שבועות דווח על חקירת מצ"ח נוספת כנגד לוחמי הגדוד. כשבועיים לאחר הפיגוע בצומת עפרה בו נהרג עמיעד ישראל איש רן הי"ד שוב ירו ערבים לעבר הצומת.

זמן קצר לאחר הירי הציב צה"ל מחסומים והועלתה הכוננות במטרה ללכוד את המחבלים שנמלטו מהאיזור. כחצי שעה לאחר מכן רכב ערבי ניסה לעבור במחסום פוקוס הסמוך לבית אל ככל הנראה לכיוון הכפר ביתין.

מפרטי התחקור הראשוניים עולה כי הרכב נסע לכיוון הכפר ביתין. כאשר כוח צה"ל, שהיה בכוננות במקום ובדריכות גבוהה לאחר הירי בעפרה, סבר כי הוא נוהג בצורה חשודה וביצע ירי באוויר בניסיון לעצור אותו.

הנהג ביצע פניית פרסה וברח משם. כוח אחר זיהה את הרכב, רץ לעברו וניסה לעצור אותו תוך שפתח גם הוא בירי באוויר. עם זאת, הרכב לא עצר והאיץ לכיוון כביש 60. בעקבות זאת הלוחמים המשיכו לירות וכתוצאה מכך מתו הערבים.

לאחר מכן הודיע צה"ל כי מצ"ח תחקור את אירוע הירי והלוחמים יחקרו.

עוד בנושא:

 - מצ"ח חוקרת את הירי בערבי שנמלט מחיילים

 - העימות עם מג"ב: צה"ל השעה את לוחמי נצח יהודה

 - חקירה נגד הלוחמים שהוכו על ידי שוטרי מג"ב 

 - בית אל: עימות בין לוחמי נצח יהודה למג"ב

לאורך השבועות האחרונים מנהלים גורמים שונים מלחמה כללית בלוחמי הגדוד. לפני מספר שבועות אף הותקפו לוחמים על ידי שוטרי מג"ב בעת הפגנה שנערכה ביישוב בית אל במחאה על על הפיגועים.

הדבר הביא אמהות ללוחמים בגדוד לשגר מכתב לגורמים בכירים בצה"ל שיפעלו לבלימת ההתקפות.

על המכתב, חתמו שש אימהות: בת אל גרינשפן, מיכל קרוטהמר, ענת גנירם, עינת נוקד, סוניה אללי ורונית אלון.

תחת הכותרת "עלילות נגד ילדינו, גיבורי הנח"ל החרדי", כתבו האימהות כי "שלחנו את בנינו יקירינו להגן על מדינת ישראל. הם בחרו במסלול הזה דווקא כי ידעו שבגדוד נצח הם יוכלו בוודאות לשרת שירות קרבי ומשמעותי במסגרת שמתאימה לעולמם, לאורח חייהם ולאמונותיהם.

הם עברו מסלול הכשרה מקצועי לא קל על ידי צוות מפקדים נפלא, והפכו יחד לחבורה אמיצה ולפלוגה מקצועית וטובה, ששומרת על אזרחי מדינת ישראל ופועלת ללא פחד לאתר מחבלים שמנסים להפר את שגרתנו ולמרר את חיינו פה במדינה. לצערנו הרב, בשבועות האחרונים ילדינו הלוחמים על הגנת מדינת ישראל עוברים רצח אופי. מעלילים עליהם עלילות שווא על תפקוד לקוי, על חוסר מקצועיות ועל רמה אנושית נמוכה. קראנו, שמענו והזדעזענו!"

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד