בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: ההסתה של בכיר חמאס באתר עמותת הדגל של רע"מ

חשיפת הקול היהודי: עמותת אל אקצא פרסמה מאמר הסתה של בכיר חמאס, וזאת בראשיתו של גל הטרור ב-2015. ב-2018 התייצבו חברי רע"מ ובהם מנסור עבאס לביקור הזדהות עם בכיר החמאס ברמאללה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ג' כסלו תשפ"ב - 17:33 07/11/2021
גודל: א א א
המאמר של אחמד עטון בכיר חמאס באתר עמותת אל אקצא (צילום מסך)
המאמר של אחמד עטון בכיר חמאס באתר עמותת אל אקצא (צילום מסך)

חשיפת הקול היהודי: עמותת אל אקצא, אחת מעמותות הדגל של מפלגת רע"מ, פרסמה מאמר הסתה של בכיר חמאס, וזאת בראשיתו של גל טרור שהונע באמצעות הסתת ארגוני הטרור והתנועה האסלאמית.

המאמר שנכתב בידי אחמד עטון, בכיר חמאס שגורש מירושלים ותושבתו נשללה לאחר ששימש כחבר פרלמנט מטעם החמאס, פורסם באתר עמותת אל אקצא בתאריך 25/9/15, ימים אחדים לאחר המהומות שפרצו בהר הבית והובילו עם ההסתה של החמאס והתנועה האסלאמית לרצף פיגועים קשה שנמשך מספר חודשים וגבה את חייהם של כ-50 יהודים.

במאמר, שפורסם באתר משרד ההסברה הפלסטיני כבר ב-2010 והועלה בידי אנשי עמותת אל אקצא לאתר שלהם כחלק מההסתה בזמן ההתפרעויות בהר הבית, יוצא עטון נגד "הפולשים הציונים" שחדרו לירושלים ונגד ישראל שמייהדת את ירושלים, ומזכיר את דברים של שר הביטחון משה דיין לאחר שחרור הר הבית על כך שירושלים, הכותל ועם ישראל יהיו מעתה מאוחדים.

עטון ממשיך ומצהיר כי "מה שנגזל בכוח ישוחרר רק בכוח".הוא גם מדבר על הצורך ל"הקריב" למען ירושלים כאשר ניתן לפרש זאת באופן רב משמעי למילה הקרבה. כך או אחרת בתקופה שלאחר פרסום המאמר החלו ערבים רבים להקריב את חייהם תוך ביצוע פיגועים.

כשעטון מדבר על כח הכוונה די ברורה. עטון הוא אחד מארבעת חברי הפרלמנט מטעם חמאס במזרח ירושלים שאזרחותם. הוא קיבל מקלט במשך שנה במטה הצלב האדום בירושלים עד שנלכד ב-2011 בכניסה למתחם על ידי כוח משטרה. בעבר ריצה מאסרים רבים בכלא הישראלי בגין עבירות ביטחון וגם בשנים האחרונות ישב במעצרים מנהליים על פעילותו בחמאס.

אחיו מחמוד היה שפוט למאסר עולם על רצח שלושה יהודים ושוחרר בעסקת שליט. הוא ביצע את הפיגוע בוואדי עארה שבו נהרגו השוטרים דני חזות ומרדכי ישראל הי"ד, ובדצמבר 1992 חטפו הוא וחבריו את רס"ר מג"ב נסים טולדנו, מתוך כוונה להביא לשחרור מחבלי חמאס ובראשם השיח' אחמד יאסין. טולדנו נרצח בידי החוטפים וממשלת ישראל הגיבה אז בגירוש 415 פעילי חמאס וג'יהאד אסלאמי ללבנון.

אח נוסף הוא ג'יהאד נעצר ב2011 אחרי שהיה חבר בחוליה צבאית של חמאס שפעלה לתכנון פיגועי ירי ופיגועי תופת בירושלים.

אלא שהקשר בין בכיר החמאס עטון לבין אנשי רע"מ לא נעצר במאמר.

מנסור עבאס בביקור הזדהות עם בכירי חמאס

באפריל 2018 שלל שר הפנים אריה דרעי את תושבתו ואת תושבותם של שני חברי פרלמנט נוספים של חמאס.

בעקבות כך, במאי 2018 הגיעו חברי רע"מ ובהם מנסור עבאס, אז בתפקידו כסגן ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית לביקור תמיכה והזדהות עם חברי הפרלמנט מטעם חמאס שגורשו מירושלים בידי ישראל ובהם עטון.

מספר חודשים לפני כן ולאחר מכן היה עצור עטון במעצר מנהלי עקב טענת גורמי הביטחון של ישראל בדבר פעילותו בארגון החמאס.

עמותת אל אקצא עלתה בשבועות האחרונים מספר פעמים לכותרות. מדובר בעמותה של הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית ואחתת העמותות החזקות של רע"מ. נשיא העמותה הוא ספואת פריג', מי שהחליף את מנסור עבאס בתפקידו כסגן ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית וחברים מרשימת רעמ נמצאים בקרב חברי הועד של העמותה.

מדובר בעמותה שבקורס שלה למדה העוזרת של ח"כ רם בן ברק עו"ד ליניר אבו הזאז, קורס בו השתתפו שייחים מסיתים ומטרתו לפי מארגניו ללמד את המשתתפים כיצד לרפא את ירושלים מ"הסרטן" הלא הוא "המתנחלים" שבתוכה.

בתחקיר שפרסם ארגון עד כאן נחשף כי עמותת אל אקצא קיבלה סכומי כסף גדולים מארגון אמאן פלסטין שהוצא אל מחוץ לחוק, והכספים הוקפאו.

בקול היהודי חשפנו כי חלק מאנשי העמותה מעורבים בהסתה כדוגמת יזיד ג'אבר מנהל הפרויקטים בעמותה שהסית מפורשות במבצע שומר החומות. בעקבות הפרסום אף הגיש ארגון אם תרצו תלונה נגד ג'אבר ונוספים.

בנוסף, לאחרונה נפתחה חקירת משטרה נגד העמותה בעקבות תלונת "אם תרצו" ו"לך ירושלים", וזאת לאחר שהעמותה התרימה עשרות אלפי שקלים למימון קנסות שקיבלו ערבים שבנו בניגוד לחוק בירושלים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון