בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות חשיפות הקול היהודי: תלונות במשטרה נגד בכירי רע"מ

לאחר שלל פרסומים באתר 'הקול היהודי', בדבר הסתה לטרור של בכירי רע''מ ובכיר בעמותת אל אקצא, הגישה תנועת 'אם תרצו' מספר תלונות במשטרה. 'אם תרצו': 'שעת המבחן של רשויות אכיפת החוק'.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח חשון תשפ"ב - 10:56 03/11/2021
גודל: א א א

אתמול, לאחר שלל פרסומים בדבר הסתה לטרור של בכירי רע''מ ובכיר בעמותת אל אקצא, הגישה תנועת 'אם תרצו' מספר תלונות במשטרה: 

תלונה ראשונה הוגשה כנגד יזיד ג'אבר, מנהל הפרוייקטים של עמותת אל אקצא. ג'אבר הוא בנו של בכיר הפלג הדרומי שייח ג'אבר ג'אבר, לשעבר ראש מועצת ג'לג'וליה ומוביל הקורס בו השתתפה העוזרת של ח"כ בן ברק, ליניר אבו-הזאז. באתר 'הקול היהודי' פורסם כי בזמן מבצע פרעות תשפ"א, הוא הסית בחשבון הפייסבוק שלו והביע תמיכה בזריקות אבנים של ערבים על כוחות משטרה בהר הבית, ברעולי פנים בהר הבית ושיתף קריקטורה של לוחמי מוג'הידין – מחבלים שכביכול כובשים את ירושלים.

בנוסף, בתגובה לפוסט שהעלתה אבו הזאז, בו סיכמה את הקורס הנקרא "עין אל בוראק", כתב ג'אבר תגובה בה הוא מייחל כי באמצעות הקורס יחזרו ימי השליטים המוסלמים שכבשו את ירושלים – צלאח א דין ועמאר אבן חטאב. "ואכן, אנחנו העיניים של אל-בוראק, העיניים ששומרות ומגנות על אל-אקסא המבורך שלנו, ומוכנות להכין את הדור שישיב את תהילת אל-פארוק ואל-איובי, יתרצה אללה משניהם", כותב ג'אבר לעוזרת של בן ברק. "השבח לאללה שבחסדו נעשים הדברים הטובים".

אל פארוק הוא עמאר אבן חטאב ואל איובי הוא צלאח א דין שכאמור שניהם היו שליטים אסלאמיים שכבשו את ירושלים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תלונה נוספת הוגשה נגד עלא אלדין ג'בארין, בכיר רע"מ המוצב במקום השישי ברשימת המפלגה לכנסת. באתר הקול היהודי פורסם סרטון אותו העלה ג'בארין המביע תמיכה מובהקת בירי הטילים של ארגוני הטרור מעזה לעבר ישראל והכריז כי "אין לנו פתרון מלבד ניצחון או מות קדושים".

הפוסט והסרטון פורסמו בדף הפייסבוק של ג'בארין בסיון תשע"ח (9/6/18), עשרה ימים בלבד לאחר מתקפת רקטות של ארגוני הטרור ברצועת עזה על ישראל במהלכה מחבלים ירו כ-200 רקטות על ישראל.

תלונה נוספת הוגשה נגד אנהאר חיג'אזי, היועצת של ח"כ מנסור עבאס שהתסיסה ברשתות החברתיות בזמן הפרעות. חיג'אזי, שהשתתפה בפגישה עם מנכ"ל משרד החוץ, אלון אושפיז. חיג'אזי לא נמנעה בימי הפרעות לגלות אהדה ולהתסיס את האלימות הערבית כנגד היהודים. באתר הקול היהודי התפרסם כי בפוסט שהעלתה בכ"ו אייר, יומיים לפני תחילת מבצע 'שומר החומות' ולפני ירי הרקטות לעבר ירושלים, העלתה חיג'אזי תמונה של נער ערבי על מדרגות הר הבית זורק אבן וכתבה 'ויהרוג דוד את גוליית'. 

בר"ח סיון, (12/5/21), פרסמה תמונות אש ולהבות בין מעזה, בין משכונת שמעון הצדיק ובין מטמרה, שם התרחש אחד ממקרי האלימות האכזריים במהלך הפרעות, כתבה 'שמור את שכונת שייח ג'ראח'.

תלונה נוספת הוגשה נגד יועצו הבכיר של ח"כ מנסור עבאס ואחד האנשים החזקים ברע"מ, איבראהים חיג'אזי, שבסוף מבצע צוק איתן העלה כרזה המצדדת בחמאס ומסיתה לאלימות נגד מדינת ישראל.

כזכור, אתמול פורסם כי בעקבות תלונה שהגישו תנועת 'אם תרצו' וארגון 'לך ירושלים', השר לבטחון הפנים עמר בר-לב הודיע בתשובה לשאילתא של ח''כ סטרוק כי המשטרה פתחה בחקירה נגד עמותת 'אל אקצא' הפועלת בחסות התנועה האיסלמית, בחשד לכאורה של מימון קנסות לעברייני בנייה.

יונתן שי, ראש אגף הסברה בתנועת 'אם תרצו', התייחס להגשת התלונות ואמר: ''זוהי שעת המבחן של רשויות אכיפת החוק. אי אפשר להתעלם יותר ממסכת העדויות הנערמת סביב מפלגת רע''מ ועמותת אל אקצא. נדרשת חקירה מעמיקה וענישה מרתיעה כדי לעצור את חממת ההסתה המתחוללת בתוך התנועה הפוליטית הזו ושלוחותיה''.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד