בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר הביקורת: אישום נגד צעיר יהודי בגין 'תג מחיר'

פרשת העצורים בשב"כ: לאחר שרוב העצורים שוחררו, הוגש (ג') כתב אישום כנגד נער יהודי בחשד לידוי אבנים ורימוני הלם לעבר בתי ערבים בשומרון. עורכי הדין: "כתב אישום שבנוי על ראיה אחת בודדת - הדבר לא יספיק לא למעצר ולא להרשעה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אדר תשפ"א - 13:49 23/02/2021
גודל: א א א

פרקליטות המדינה הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, כתב אישום כנגד נער בן 18 תושב השומרון, בגין אירוע תג מחיר שהתרחש לאחר מותו של אהוביה סנדק ז"ל לפני כחודשיים.

על פי כתב האישום, הצעיר, שהיה אז קטין בגיל 17 והיה נתון להגבלות מנהליות, יצר קשר עם שבעה אחרים, שזהותם אינה ידועה לפרקליטות, במטרה לפגוע בערבים וברכושם. ביום שני כ' טבת השנה, לפנות בוקר, הגיעו הנאשם יחד עם נוספים לכפר הערבי סרטא שבשומרון, כשהם רעולי פנים, והתמקמו סמוך לארבעה בתים ושלושה כלי רכב ערבים. באותה העת, כך על פי כתב האישום, היו ברשותם שני רימוני הלם, באבנים גדולות ובחפץ חד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

עוד נכתב בכתב האישום, כי בשלב הזה בחנו הנאשם וחבריו את האזור במשך מספר דקות ולאחר מכן החלו ליידות אבנים ורימוני הלם לעבר שני בתים בקברת מקום. שמשותיהם של חלק מהבתים וכלי הרכב נופצו. כמו כן, נוקבו צמגיהם של שניים מכלי הרכב. כתוצאה מהמעשה, כך נכתב, נפצע ערבי כבן 61 במצחו משברי זכוכית והוא פונה לקבלת טיפל רפואי בידי משפחתו. ערבייה כבת 17 פונתה מהמקום לטיפול כנפגעת חרדה.

לאחר סיום האירוע, נמלטו הנאשם וחבריו מהמקום. בכתב האישום צויין כי הנאשם הפר מעצר בית מלא בו היה נתון על פי צו מנהלי. כמו כן, בכתב האישום צויין כי מספר חודשים קודם לכן הפר הנאשם פעם נוספת את המעצר בית המנהלי בו היה נתון.

כתב אישום מייחס לו עבירות של קשירת קשר לפשע ממניע גזעני או עויינות כלפי ציבור, פציעה בנסיבות מחמירות בצוותא מתוך מניע גזעני, ניאת נשק בצוותא, ניסיון להרוס נכנס בחומר נפיץ בצוותא, חבלה במזיד לרכב בצוותא מתוך מניע גזעני, היזק בזדון לרכוש בצוותא מתוך מניע גזעני, החזקת סכין שלא למטרה כשרה מתוך מניע גזעני והפרת הוראה חוקית.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >>

יחד עם כתב האישם, ביקשה הפרקליטות לעצור את הנער עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

   | "יש רק ראיה פורנזית אחת והיא ללא שום חיזוק"

עו"ד עדי קידר ועו"ד משה פולסקי מארגון חוננו אשר מייצגים את הקטין אמרו, כי "לאחר עיון בכתב האישום והבקשה, עוד קודם להעתקת חומר הראיות, עולה כי כנגד הקטין עומדת ראיה פורנזית אחת בודדת בלבד שאין לה שום חיזוק ותימוך משום סוג שהוא".

"אנו סבורים שהדבר איננו יספיק למעצרו ובטח לא להרשעתו של הקטין, אנחנו תקווה כי בית המשפט אכן יורה על שחרור בהקדם האפשרי." הוסיפו עורכי הדין.

מדובר בפרשה בה בתחילה עצרו שוטרי ימ"ר ש"י יחד עם השב"כ חמישה חשודים, לאחר מספר ימי חקירה שוחררו כל החשודים, למעט הקטין, תוך שבימ"ש השלום בנצרת מעביר ביקורת קשה על התנהלות ימ"ר ש"י כלפי בימ"ש וכלפי העצורים.

שופט בימ"ש השלום בנצרת מורן מרגלית תקף באופן חסר תקדים את נציג ימ"ר ש"י אבי טבעוני במהלך הדיון, לדברי השופט על כך שנציג הימ"ר הסתיר מידע מבימ"ש ועל כך שענה בחוצפה לבימ"ש. עוד כתב השופט כי התנהלות ימ"ר ש"י אינה מאפשרת התנהלות יום דיונים בצורה נאותה וכן שההתנהלות פגעה בזכויות העצורים, בהחלטה הורה השופט מרגלית למפקד ימ"ר ש"י לספק לבימ"ש תשובות בעניין בתוך 7 ימים, "חוצפה שלא נתקלתי בה מעודי בדיונים" אמר בין השאר השופט.

 ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

גם נשיא בימ"ש בנצרת השופט דורון פורת, הצטרף לביקורת, והורה כי פרוטוקול הדיון יועבר לניצב שמעון לביא, מפקד מחוז צפון במשטרה וכן לנצ"מ יורם אזולאי קצין אח"מ של מחוז צפון.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד