בע"ה ו' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר הלחץ: השר בנט ביטל את הצו המנהלי

עם זאת, הורה בנט להרחיק את אליה בן דוד מיהודה ושומרון ולהטיל עליו הגבלות מנהליות, ללא משפט

  • ט"ז שבט תש"פ - 19:15 11/02/2020
גודל: א א א
(אסתי דזיובוב, tps)
(אסתי דזיובוב, tps)

לאחר הלחצים והביקורת הקשה שהופנתה כנגד שר הבטחון נפתלי בנט, ביטל הערב השר בנט את צו המעצר המנהלי עליו חתם כנגד אליה בן דוד.

בהודעה שהוציא שר הבטחון לתקשורת נכתב, כי השר בנט "הורה על פתיחה לעיון מחדש של המעצר המינהלי של אליה בן דוד. בתום בדיקה יסודית, יצמצם היום שר הבטחון את צו המעצר המנהלי כנגד בן דוד לצו הגבלת כניסה ליהודה ושומרון בלבד, שייחתם על ידי אלוף פיקוד המרכז, בתוספת פיקוח מנהלי נוסף".

פירושו של דבר כי בן דוד ישוחרר ממעצר אך ישהה תחת הגבלה של צו מנהלי אחר, המרחיק אותו מיהודה ושומרון לתקופה מסוימת, שטרם ברורה. כמו כן, כפי הנראה, יוטלו עליו הגבלות נוספות. גם צו זה היא דרקוני, והוא ניתן ללא ראיות.

"אופן המשך הטיפול ייבחן בהמשך על בסיס הנתונים והעובדות שיובאו בפני שר הבטחון", נכתב בהודעה.

מוקדם יותר פורסם כי הגרעין התורני-ציוני וגרעין "תורת החיים" שביישוב נוף הגליל שבצפון שיגרו מכתבים בנט בדרישה להסיר באופן מיידי את הצו שהוצא כנגד בן העיר, אליה בן דוד. "אנו מביעים זעזוע מהמעצר המנהלי של בן קהילתנו ומצפים משר הביטחון שלא ישתף פעולה כנגד הנער", נאמר באחד המכתבים. גם ח"כ מוטי יוגב קרא לבחון מחדש צידוק השימוש בכלי קיצוני שכזה וח"כ לשעבר משה פייגלין מתח ביקורת חריפה בעמוד הפייסבוק שלו.

כמו כן, דווח כי חברי כנסת שונים ביקשו לשכנע את השר בנט לבטל את הצו המנהלי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד