בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר חשיפת הקול היהודי: הנהג זומן לשימוע לפני פיטורין

נהג אגד שפרסם פוסטים מסיתים וייחל למות כשהיד זומן לשימוע לפני פיטורין. "עולה חשש סביר לאיום כלפי הנוסעים". הנהג טוען: "פרצו לי לפייסבוק"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • א' אדר ב תשפ"ב - 10:27 04/03/2022
גודל: א א א
צילום מסך מפוסט של הנהג ובו פרסם סרטון הסתה של חמאס לביצוע פיגועים נגד יהודים (צילום מסך)
צילום מסך מפוסט של הנהג ובו פרסם סרטון הסתה של חמאס לביצוע פיגועים נגד יהודים (צילום מסך)

בעקבות הפרסום בקול היהודי אודות בילאל חמאד, נהג "אגד" בסניף חוף הכרמל שהינו פעיל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ואף מפרסם תכני הסתה לטרור נגד יהודים ומייחל למות כ"שהיד", זימנה חברת אגד את הנהג לשימוע.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בהודעה שנמסרה לו אתמול (ה') נכתב כי בבירור אליו זומן הנהג בעקבות הפרסום טען הנהג כי חלק מהפרסומים הועלו לאחר שחשבונו נפרץ וחלק לא. 

"ביום 1.3.22 קיימו עמך שיחת בירור ובה הודית כי חלק מהפרסומים המסיתים נעשו על ידך ולעומת זאת חלק מהם לא נעשו על ידך, כשלטענתך חשבון הפייסבוק שלך נפרץ ביחס לחלק מהפרסומים", כתבו באגד לנהג.

"טענתך כי לגבי חלק המהפרסומים חשבון הפייסבוק שלך כביכול נפרץ אינה נשמעת לנו הגיונית וזאת לאור העובדה כי התברר שהפרסומים המדוברים והמסיתים נעשים במשך שנים ארוכות ואין המדובר במקרה חד פעמי.  אנו רואים את הדברים בחומרה רבה, במיוחד לאור העובדה שהנך משמש נהג אוטובוס בתחבורה ציבורית, האחראי על ביטחון נוסעי אגד ועל משתמשי הדרך בכביש. לנו כמפעיל שירותי תחבורת ציבורית ישנה אחריות רבה כלפי נוסעינו וכלפי משתמשי הדרך, ולכן איננו יכולים לעבור על סדר היום על התנהגותך ועל פרסומיך המסיתים", נכתב.

באגד כתבו לנהג כי "מהתנהלותך כאמור עולה חשש סביר לאיום כלפי החברה, עובדיה, הנוסעים ומשתמשי הדרך, וזאת בשל הפרסומים המסיתים שלך מהם עולה תמיכתך בטרור, לרבות במחבלים שרצחו אזרחים חפים משפע. אגד אינה יכלה לגלות סובלנות כלפי התהגות חמורה וקשה כפי שמצוינת לעיל על מכלול היביטיה לרבות בהיבט הבטחוני ולכן אגד שוקלת את סיום עבודתך בה".

באגד הזמינו את הנהג לשיחת שימוע שתתקיים ביום ראשון הקרוב בשעה 14:00 בפני מנהל משאבי אנוש מטרופולין חיפה, ולאחריה תתקבל החלטה סופית האם לפטר את הנהג או להשאירו בכל זאת בחברה.

הנהג עצמו פרסם הבוקר (ו') בפייסבוק שלו הודעות בעברית וערבית בנוסחים שונים ובהן התייחס להזמנה לשימוע. בהודעה בעברית הודה הנהג לאגד אך טען כי "אני מסיים את העבודה שלי בגלל דברים שלא עשיתי כלל" וכי "אני אדם נקי". בערבית ביקש מחברות ערביות לקלוט אותו לעבודה כנהג.

תלונות למשטרה ולרשויות: שללו את רשיון הנהיגה של הנהג

אתמול פרסמנו כי ארגון לביא הגיש כנגד הנהג תלונה במשטרה ופנה לרשויות השונות בדרישה לשלול את רשיון הנהיגה שלו.

לאחר הפרסום בקול היהודי קרא שר התחבורה לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ', לשרת התחבורה בהווה, מרב מיכאלי, לפעול באופן מיידי לפיטוריו של הנהג. "זה לא עניין של ימין ושמאל", כתב סמוטריץ בחשבון הטוויטר שלו, "שרת התחבורה מרב מיכאלי, חייבת להביא לפיטוריו המידיים של תומך הטרור הזה".

סמוטריץ' הוסיף וכתב כי "לא יזיק אם משטרת ישראל תעשה את עבודתה ותשים אותו מאחורי סורג ובריח על הסתה".

גם יואב רמתי, חבר מועצת העיר חיפה הגיב לפרסום ומסר לקול היהודי כי הוא קורא למשטרת ישראל וחברת אגד "לפעול מיידית כנגד פעילי הסתה לטרור האוחזים בידם הגה ואחראים על חייהם של תושבים רבים בכלל ותושבי חיפה בפרט. משטרת ישראל וחברת אגד מחויבות לביטחון הציבור ואינן יכולות לעצום עיניים אל מול תמרור אזהרה זה".

יו''ר תנועת אם תרצו, מתן פלג מסר גם הוא כי "על הנהלת אגד לפטר את הנהג תומך הטרור. אסור להפקיד אזרחים בידי תומכי טרור. אנו קוראים להנהלת אגד להתנער מהאמירות הללו ולהפסיק להתחבא מאחורי איצטלות מזויפות של חופש הביטוי. מי שתומך בטרור סופו לפגוע באזרחים והאחריות תהיה על הנהלת אגד".

נהג אגד תומך במחבלים ומייחל למות כשהיד

כפי שחשפנו, בילאל חמאד, נהג חדש בסניף אגד בחוף הכרמל ותושב חיפה, הוא פעיל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא אל מחוץ לחוק, ועמדותיו הקיצוניות הכוללות לכאורה תמיכה בטרור ואף במחבלים מתאבדים מתפרסמות בגלוי בחשבון הפייסבוק שלו.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי לאחר הפיגוע שביצעו שלושה צעירים ערבים בהר הבית ביולי 2017 פרסם חמאד שורת פוסטים קיצוניים ובהם נאצות כלפי אישים ערבים כדוגמת מנסור עבאס שהביעו בצורה עקיפה צער על מות השוטרים.

באחד הפוסטים שהעלה לאחר הפיגוע כתב "הוי אללה, תטפל בבני העוולה, תחילה בממשלות הערבים", עמדה קיצונית המתנגדת גם לממשלות ערביות מתונות ברחבי העולם.

הסרטון שצירף חמאד לפוסט הוא סרטון תעמולה של חמאס בו נראים שחקנים המגלמים מחבלים הלוקחים סכין או אקדח ויוצאים לבצע פיגוע. בסרטון מופיעים מחבלי חמאס שונים המבצעים פעולות טרור בישראל, תמונות של מחבל נושא חגורות נפץ וכן תמונת המחבל המתאבד עבד אל-באסט עודה שביצע את פיגוע ההתאבדות במלון פארק בנתניה בליל הסדר בו נרצחו 30 יהודים.

מחבל אחר שמופיע בסרטון כגיבור הוא חמזה אבו אלהיג'א, מחבל מאזור ג'נין שחוסל בידי הימ"מ בקרב יריות לפני מספר שנים. בסרטון מופיע לצדו גם אביו, ג'מאל אבו אלהיג'א, בכיר חמאס המרצה מספר מאסרי עולם בגין אחריות לשורת פיגועי תופת ובהם הפיגוע באוטובוס בצומת מירון, מסעדת מצה בחיפה, מסעדת סבארו בירושלים, מכונית תופת בחדרה ומחבל מתאבד בנהריה.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 27 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד