בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ מרגי: "לגרש את סברי ללבנון"

לאחר הפרסום בקול היהודי: ארגון לביא הגיש תלונה נגד השייח' המסית עכרימה סברי. חברי כנסת קראו לעצור ולגרש אותו מהארץ

  • שלום פרידמן
  • כ"ו ניסן תשפ"ב - 11:08 27/04/2022
גודל: א א א
עכרמה סברי  (קרדיט: "אם תרצו")
עכרמה סברי (קרדיט: "אם תרצו")

לאחר הפרסום בקול היהודי כי המופתי לשעבר של ירושלים והרשות הפלסטינית ומושא הערצתם של אנשי רע"מ עכרימה סברי, השתתף אתמול (ג') בועידה אינטרנטית עם בכירי הטרוריסטים ברחבי העולם, ארגון "לביא" הגיש כנגדו תלונה במשטרה.

במכתב שנשלח ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהר"ב מיארה, ולניצב יגאל בן שלום המשמש כראש אח"מ במשטרת ישראל, דורשים בארגון "לביא" לעצור לחקירה ולהעמיד לדין את השיח' המסית עכרימה סברי ואת הארכיבישוף עטאללה חנה, בגין מגע עם סוכן חוץ.

במכתב שנשלח מטעם האירגון על ידי עורך הדין יוסף בן ברוך, נכתב כי "הדעת נותנת כי הגורם שפנה לבכירי ארגוני הטרור השונים על מנת שישתתפו באירוע האמור הינו גורם איראני רב השפעה, שאם לא כן בכירים אלו שהינם רבי מחבלים בעלי מעמד עולמי הנחשבים לראשי הציר האיראני במרחב לא היו נענים בחיוב ל"בקשה" להשתתף באירוע".

עכרימה סברי לצדו של חסן נסראללה במודעה על הכנס ליום אלקודס האיראני (צילום מסך)

"משכך", ממשיך וכותב עו"ד בן ברוך "מגעם של איקרימה סברי ועטאללה חנא עם אותו הגורם שהדעת נותנת שהינו גורם איראני ממשלתי או גורם הנמנה עם ארגוני הטרור שבחסות איראן אשר הפיק את ועידת יום ירושלים כאמור, עולה כדי מגע עם סוכן חוץ, ומעלה היבטים ביטחוניים נוספים הנובעים מבחישת הגורמים האיראניים בנעשה בישראל".

בן ברוך מזכיר במכתבו את המעמד הגבוה לו זוכים השייח' והארכיבישוף בציבורים מסוימים בישראל, וכן את הקשרים הפוליטיים של השניים עם מפלגת רע"ם ופוליטיקאים נוספים ומבקש מהיועמ"ש "לפעול על פי סמכותה ולהתעלם מהמעורבות הפוליטית הצפויה לנסות למנוע את חקירתם".

בסיום מכתבו אומר בן ברוך כי "ככל שלא תתקבל הנחייתכם כמבוקש ארגון לביא צפוי לעתור לערכאות המוסמכות".

לגרש את סברי ללבנון

בתוך כך, אישי ציבור נוספים הגיבו אתמול והיום לפירסום הקול היהודי.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' קרא למערכת הביטחון לעצור את סברי עוד הלילה והביע תקווה שחברותה של רע"מ בקואליציה לא תמנע את מעצרו של השייח המסית.

"שירותי הביטחון של ישראל חייבים לעצור את המופתי עכרמה סברי עוד הלילה ולהעמיד אותו לדין. אני לא מעלה בדעתי שהקשר החזק של עבאס עם סברי והעובדה שהממשלה הזו תלויה בעבאס תמנע צעד ביטחוני קריטי כזה", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו.

ח"כ יעקב מרגי מש"ס הגיב לקריאתו של סמוטריץ, וכתב "לא צריך לעצור אותו, צריך לגרש אותו ללבנון שיחיה שם בסביבה הטבעית שלו".

סמוטריץ' שיתף הבוקר בחשבון הטוויטר שלו תמונה שבה נראים בכירי רע"מ, מנסור עבאס, ראזי עיסא ואבו דעבאס מעניקים תעודת הערכה לשייח' המסית עכרימה סברי, וכתב כי "צריך להיות עיוור, טיפש או רשע, כדי לקנות את שקר מתק השפתיים של עבאס ולהפוך את מדינת ישראל לבת ערובה שלו. התנועה האיסלמית היתה ונשארה לאומנית קיצונית ומסוכנת, תומכת טרור, החותרת להשמדתה של מדינת ישראל. עד כה מבחוץ ועכשיו אודות לתאוות השלטון של בנט שקד ושות' - מתוך הממשלה. לא נסלח".

יש לציין כי סמוטריץ' לא כתב לחינם את דבריו, לגבי החשש כי כניסתו של עבאס לקואליציה עלולה למנוע את מעצרו של סברי. לפני כ-3 שנים גינה בפומבי ח"כ מנסור עבאס את מעצרו של סברי בחשד להסתה ודרש את שחרורו, וכמו כן, חברי סיעת רע"מ עלו לרגל אל סברי לא פעם והביעו בו תמיכה פומבית. סברי כאמור גם היה אורח הכבוד בכנסים וקורסים של מפלגת רע"מ והפלג הדרומי של התנועה האסלאמית.

גם העיתונאי עמית סגל שיתף את הפירסום וכתב "פה אין עבריין אנונימי, הכל על השולחן. האם המשטרה והשב"כ יפעלו הפעם?".

סברי, רע"ם והיועצת של רם בן ברק

כאמור, אמש חשפנו בקול היהודי, כי המופתי לשעבר של ירושלים והרשות הפלסטינית ומושא הערצתם של אנשי רע"מ עכרימה סברי השתתף אתמול (ג') בועידה אינטרנטית עם בכירי הטרוריסטים ברחבי העולם לרגל יום אלקודס האיראני שיחול ביום שישי.

בין המשתתפים בועידה לצדו של סברי, היו מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד אל נחלה, מנהיגי החזית העממית, בכירי דת קיצוניים מתימן ועיראק וגם אזרח ישראלי נוסף - הארכיבישוף הנוצרי עטאללה חנא.

עכרימה סברי הוא תושב ישראל ומתגורר בירושלים. חברי הכנסת הערבים ובראשם סיעת רע"מ רואים בו מנהיג ודמות דתית מוערצת. סברי מוכר כדמות התומכת בטרור ונחקר בעבר לא פעם על הסתה, בין השאר בעקבות תמיכתו בפיגועי התאבדות.

למרות פסיקותיו הקיצוניות והסתה רחבת היקף שלו הוא נחקר ומשוחרר בכל פעם מחדש. כניסתו להולנד נאסרה אולם מירושלים הוא מסית די בחופשיות. עם זאת מערכת הביטחון הישראלית מוציאה מפעם לפעמם צווי הגבלה נגד, בעיקר צווי איסור יציאה מהארץ.

לאחרונה הוצא נגדו צו איסור יצירת קשר עם ראאד סלאח וכמאל חטיב בכירי הפלג הצפוני וכמה מסיתים איסלאמיים נוספים, אולם נראה כי סברי פשוט "עקף" את הצו ופנה ישירות להשתתף עם נסראללה, הנייה ושאר ארכי טרוריסטים בועידה.

דמות נוספת בעלת אזרחות ישראלית שהשתתפה בועידה היא של איש הדת הנוצרי הארכיבישוף עטאללה חנא. הוא נחקר גם כן בעבר בחשד להסתה לפיגועים וחברי כנסת אף ניסו לפעול לשלילת אזרחותו אך ללא הצלחה.

בעבר חשפנו בקול היהודי, כי העוזרת של יו"ר ועדת חוץ וביטחון וסגן ראש המוסד לשעבר ח"כ רם בן ברק, למדה בקורס של סברי מטעם עמותת אל אקצא של רע"מ ופרסמה תמונות שלה לצידו של סברי.

בנוסף, שמו של סברי פורסם בידי עיתון הארץ כמי שהעניק מגן הוקרה לשופט העליון דהיום חאלד כבוב על פועלו של אביו של כבוב בהקשרים איסלאמיסטי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון