בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה קורה במרתפי השב"כ?

צו איסור פרסום מאפיל על פרטי הפרשה: שלושה נערים נחקרים בשב"כ בשבוע האחרון ונאסר עליהם לפגוש עו"ד. ארגון חוננו דורש לפתוח בחקירה נגד חוקרי השב"כ החשודים בהפעלת אלימות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א טבת תש"פ - 10:27 08/01/2020
גודל: א א א
מה קורה במרתפי השב"כ? שימוש חופשי
מה קורה במרתפי השב"כ? שימוש חופשי

בשבוע האחרון עצורים שלושה נערים יהודים והם נחקרים בשב"כ. צו חריג אוסר על השלושה לפגוש עורך דין מאז מעצרם וגם בדיונים עורכי הדין לא יכולים לפגוש את העצורים.

צו איסור פרסום מאפיל על פרטי הפרשה ואוסר לפרסם את פרטי החקירה וכן את מה שמתחולל בחדרי החקירות.

מה שכן ניתן לומר כעת, הוא שארגון חוננו הגיש תלונה ליחידת מבת"ן (מחלקה לבירור תלונות נחקרים) בה הוא דורש לפתוח בחקירה כנגד חוקרי השב"כ בטענה שהפעילו אלימות.

עו"ד אביחי חג'בי מארגון חוננו כתב בתלונתו למבת"ן, כי "מיותר לציין כי חקירה אלימה פיזית ואף מילולית מקומה במדינות עולם שלישי. חבל שבמדינת ישראל בשנת 2020 מתקיימות חקירות כאלה ובמיוחד שעה שנאסר על החשוד לפגוש בעורך דינו".

כמו כן תקף עו"ד חג'בי את התנהלות השב"כ "דומה כי חוקרי שירות הביטחון הכללי לא הפיקו לקח מהחלטת בית המשפט המחוזי בפרשת דומא, שעה שנקבע כי פגעו באופן חמור בגופו ובנפשו של החשוד שם. חבל שחוקרים אלה רואים בהחלטות בית המשפט 'המלצה' ולא הוראה".

"מדינה דמוקרטית נמדדת, בשעה זו, בהפעלת מנגנון ביקורתי, משמעותי, כנגד המנגנונים כדוגמת שירות הביטחון הכללי החוקר במחשכים את מרשי ופוגע בזכויותיו".

בתוך כך דחה בית המשפט המחוזי בלוד את הערר שהוגש על איסור המפגש של העצור עם עו"ד, ומעצרו הוארך עד יום חמישי.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד