בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מומחים יבדקו נזקים של ערבים שעונו על ידי הרשות

בימ"ש העליון דחה את עתירת הרש"פ וקבע שמומחים שמונו על ידי בימ"ש יבדקו את הנזקים הגופניים שנגרמו למשתפ"ים שנחקרו ברשות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח שבט תשע"ט - 13:50 24/01/2019
גודל: א א א
בימ"ש העליון. ארכיון צילום: יהודה פרל
בימ"ש העליון. ארכיון צילום: יהודה פרל

בית המשפט המחוזי הורה על מינוי מומחים מטעמו בתחום הפסיכיאטריה והאורתופדיה לכתיבת חוות דעת אודות נכויותיהם של חמישים ושניים איש ואישה אשר עונו על ידי הרש"פ בשל חשד לשיתוף פעולה עם ישראל.   

הרש"פ הגישה ערעור לבית המשפט העליון

שלשום (ג') דחה בית המשפט העליון - כבוד השופט יצחק עמית - את ערעור הרש"פ, והותיר על כנה את החלטת בית המשפט המחוזי אודות מינוי מומחים.

בהחלטתו כתב השופט עמית בין היתר כי "בהינתן הכרעתו הנחרצת של בית המשפט קמא בדבר מסכת העינויים שעבר כל אחד מהמשיבים, יש לראות בכך ראשית ראיה לנזקים אורתופדיים ונפשיים לקורבנות עינויים".

השופט עמית אף ציטט את קביעת בית המשפט המחוזי שקבע "אין מנוס מלומר כי מדובר בהצבר ראיות מהם עולה כי הרש"פ על כל שלוחותיה נהגה באלימות חמורה, כולל עינויים קשים, כלפי התובעים". 

בהחלטה זו סלל בית המשפט העליון את הדרך לזירוז פסק הדין הסופי, פסק דין אשר עשוי לעמוד על מאות מיליוני ש"ח לחמישים ושניים התובעים - גברים ונשים, ישראלים ופלסטינים - אשר נחטפו, נכלאו ועונו קשות על ידי הרש"פ.

עוה"ד ברק קדם ואריה ארבוס מסרו בתגובה:

"החלטת בית המשפט העליון מאמצת את החלטת בית המשפט המחוזי אשר קבע כעובדה שהוכחה בפניו כי התובעים - חמישים ושנים איש ואישה - עונו על ידי הרשות הפלסטינית בחשד לשיתוף פעולה עם ישראל.

ההחלטה המורה על מינוי מומחים מטעם בית המשפט לקביעת נכויותיהם של המעונים, סוללת את הדרך לזירוז פסק הדין הסופי של בית המשפט המחוזי, פסק דין אשר עשוי לעמוד על מאות מיליוני ש"ח".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד