בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הטרור הלאומיני

מחבל שרצח ותקף דורש לעבור לאגפי המחבלים

המחבל שרצח ותקף את הילדה ליפז חימי הי"ד בבית שמש דורש משב"ס לעבור מהאגף הפלילי בו הוא שוהה לאגפי המחבלים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אייר תשע"ט - 21:30 12/05/2019
גודל: א א א

אנואר אחמד אחדוש, המחבל שתקף ורצח את ליפז חימי ה' יקום דמה בת ה־8 ביום העצמאות של שנת תשס"ו בעיר בית שמש, הגיש לאחרונה בקשה לשב"ס להכיר בו כאסיר ביטחוני ולהעבירו לאגף האסירים הביטחוניים. כך פרסם הערב כתב מקור ראשון נטעאל בנדל.

אחדוש טען במכתב, אשר כתב בכתב ידו והגיע לידי מקור ראשון, כי מאחר שבית המשפט הכיר לאחרונה בחימי הי"ד כנפגעת פעולות איבה, הרי שיש גם להכיר בו כמחבל ולהעבירו לאגפים ביטחוניים. "עשיתי את מעשיי על רקע אידיאולוגי־לאומני כהזדהות עם האמהות הפלסטיניות השכולות", הצהיר המחבל.

ביום העצמאות תשס"ו שהה אנואר אחדוש, ערבי בן 37 מהכפר צוריף הסמוך לחברון, באופן בלתי חוקי בבית־שמש. במהלך יום העצמאות, בהיותו בסביבות השוק העירוני, הוא נתקל בילדה ליפז חימי, ופיתה אותה, תמורת עשרה שקלים, להתלוות אליו לאזור שבו לן זמנית. כשהגיעו למקום אנס אותה באלימות, חנק אותה למוות, ונטש את גופתה במקום.

עוד בנושא:

  - צעירה נאנסה על ידי ערבים והוכרה כנפגעת טרור

  - "להקים יחידה שתגן מפני טרור לאומיני"

  - בדרך מבית הספר: ערבי תקף ילדה בת 10 בירושלים

אחדוש נעצר לאחר זמן ובשנה הלועזית 2013 הגישה משפחתה של ליפז הי"ד למשרד הביטחון בקשה להכיר בה כנפגעת פעולות איבה. המשרד דחה את בקשתה בהסתמך על הרשעתו הפלילית בלבד של אחדוש. המשפחה ערערה על החלטת משרד הביטחון בבית המשפט המחוזי בתל־אביב. לאחר מאבק משפטי בן שבע שנים הכריעה השופטת דליה גנות כי חימי ז"ל תוכר על ידי המדינה כמי שנפלה קורבן לאירוע טרור. בכך נעשתה ליפז לנפגעת עבירת מין הראשונה שהוכרה כ״נפגעת פעולת איבה״. בהמשך הוכרזו מספר מקרי רצח-אונס נוספים כפיגועי טרור.

כעת כאמור מתפרסם במקור ראשון כי מי שהחליט לנצל את פסק הדין הזה הוא המחבל שרצח ואנס את חימי.

"אני שפוט לשני מאסרי עולם ו־17 שנה על רצח ואונס של אזרחים ישראלים על רקע ביטחוני־לאומני" כתב בכתב ידו למפקד הכלא, "בחקירותיי נשאלתי למה רצחתי, ואמרתי על רקע אידיאולוגי־לאומני בגלל הזדהות עם העם הפלסטיני והאמהות הפלסטיניות השכולות. לאחרונה הוכרה אחת המשפחות של הנרצחים כנפגעת פעולות איבה בבית המשפט המחוזי בתל־אביב.

בפסק הדין של השופטת גנות נפסק מעל לכל ספק, בעקבות פקס שנשלח מהרשות הפלסטינית שטען שמשפחתי נתמכת ב־4,000 שקלים בחודש, שאני אסיר ביטחוני ומעשיי היו על רקע לאומני. לאור זאת אבקש להכיר בי כאסיר ביטחוני ולהעביר אותי לכלא או אגף ביטחוני עם אסירים ביטחוניים".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד