בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מי העיתונאית שמתה בג'נין?

שירין אבו עאקלה שנהרגה בג'נין שיבחה מחבלים ועבדה בכלי התקשורת העוין אל ג'זירה. ד"ר בן ארי: "אל ג'זירה היא מעוז קדמי של הג'יהאד העולמי". חשש מהתפרעויות ערביות

  • שלום פרידמן
  • י"א אייר תשפ"ב - 14:29 12/05/2022
גודל: א א א
לוחמי צה"ל בג'נין (ארכיון. דובר צה"ל) (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי צה"ל בג'נין (ארכיון. דובר צה"ל) (צילום: דובר צה"ל)

עיתונאית אל ג'זירה, שירין אבו עאקלה, שנהרגה בג'נין במהלך חילופי אש בין חיילי צה"ל לבין מחבלים ערבים, היתה ידועה כעיתונאית ששיבחה מחבלים ערבים שהיו אחראים למעשי רצח ופיגועים רבים כנגד יהודים.

כך למשל במלאת עשרים שנה לחיסול מזכ"ל החזית העממית אבו עלי מוסטפא אשר היה אחראי לפיגועים רבים שבוצעו במהלך "האינתיפאדה השניה", שיתפה אבו עאקלה כתבה שעשתה עליו לפני שחוסל, כשהיא מכנה את הריגתו רצח של שירותי הביטחון הישראליים.

מזכ"ל רע"מ, אבראהים חיג'אזי, כתב אתמול על אבו עאקלה שהתגוררה בשכונת בית חנינא בירושלים, כי כל בית ערבי גדל על קולה של העיתונאית בעלת הגישה הלאומנית, שלדבריו, בשל גישה זאת היתה מוכנה להסתכן כדי לעקוב אחר "פשעי הכיבוש", כלשונו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

כלי התקשורת אל ג'זירה בו עבדה העיתונאית ידוע ככלי תקשורת עוין לישראל ולפני מספר שנים הודיע איוב קרא שהיה אז שר התקשורת כי בכוונתו לסגור את שידורי הערוץ בישראל. הודעת השר הגיעה מספר שבועות לאחר שבנימין נתניהו ראש הממשלה דאז הודיע כי בכוונתו לסגור את משרדי אלג'זירה בירושלים כיוון ש"רשת אל ג'זירה לא מפסיקה להתסיס לאלימות סביב הר הבית".

ד"ר מיכאל בן ארי, אשר בעבר קרא גם הוא לסגור את אל ג'זירה, כתב אתמול בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי "אל ג׳זירה, איננה רשת עיתונות. היא מעוז קדמי של הג’יהאד העולמי, המשתמש במדיה להסית להשמדת הכופרים, להשמדת מדינת ישראל. העיתונאים שלו הם אנשים כמו השייח יוסוף אל קרד’אווי, המסית הגדול ביותר בעולם, באמצעות אל ג׳זירה".

פעילי עוצמה יהודית במשרדי ערוץ הטלוויזיה

הפגנות ערביות ברחבי הארץ

הערב צפויוית ערבים לקיים הפגנות נוספות במספר מוקדים ברחבי הארץ, כששני מוקדים מרכזיים מתוכם יהיו בעכו ובאום אל פאחם.

כמו כן, מחר צפוי להתקיים מסע קבורתה של אבו עאקלה אשר ככל הנראה יצא מרמאללה להר ציון בירושלים.

מאוחר יותר, מחר בערב, בליל שבת, צפויה להתקיים צעדה גדולה לציון יום מותו של המחבל מוסא חסונה בלוד.

הצעדה מאורגנת על ידי ״ועד העם בלוד״ אשר מכנה את האירוע "יום השנה למאורעות הכבוד", וצפויים להגיע אליה אלפי ערבים מלוד ומערים נוספות בהסעות שייצאו מרחבי הארץ.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ פנה אתמול אל השר לביטחון פנים עמר בר לב ודרש ממנו "להנחות את משטרת ישראל למנוע את קיום האירוע".

״בימים האחרונים, כותב סמוטריץ', "מתפרסמות ברשתות החברתיות ובעיתונות הערבית כרזות מטעם “ועד העם בלוד״ הקוראות לציבור להגיע לאירוע לרגל ציון ״יום השנה למאורעות הכבוד״, הלא הן הפרעות שבוצעו על ידי הערבים כנגד יהודים בערים המעורבות בתקופת מבצע שומר החומות". תוכנן ועיצובן של הכרזות לא מותיר מקום לספק בדבר מהות האירוע ובעיקר בדבר הסכנה המוחשית להסתה חמורה במסגרתו, ואף חמור ומטריד ומכך, בדבר החשש לקיום אירועים לאומניים אלימים כנגד יהודי העיר לוד בהמשך לו וכתוצאה ממנו".

סמוטריץ׳ מזכיר במכתבו כי ״משטרת ישראל ידעה לאורך השנים למנוע את יציאתם של אוטובוסים לאירועים דמוקרטיים לגיטימיים כדוגמת המחאה נגד הגירוש בכפר מימון, קל וחומר שחובה על משטרת ישראל למנוע את קיומו של אירוע ההסתה המתוכנן ולמנוע באופן אקטיבי את הגעת המשתתפים אליו מרחבי הארץ".

"חיזבאללה בדרך"

נזכיר, כי אתמול בשכונת מבית חנינא בירושלים במשך שעות ארוכות, פורעים ערבים חסמו את כביש 20 המוביל אל שכונת פיסגת זאב, יידו אבנים, זרקו בקבוקים, וקראו קריאות לאומניות תוך שהם מניפים את דגלי ארגון הטרור אש"ף.

במהלך ההתפרעות תועדו 2 יהודיות אשר הגיעו עם ריכבן סמוך למקום, ובשל חששן מפני הפורעים, הורידו את דגלי ישראל שהיו על ריכבן כדי שלא יזוהו על ידי המון הפורעים.

בתיעוד נוסף, תועדו ערבים כשהם מתעמתים עם שוטרים ומנסים להתחמק ממעצר באמצעות אמבולנס של "הסהר האדום". במהלך העימותים פורעים ערבים שהיו בסמוך צעקו אל השוטרים "חיזבאללה בדרך", ואחד מהם התיז מים מבקבוק על שוטר, כשלפתע החל נהג האמבולנס ליסוע ולהמלט מהמקום, תוך שהשוטרים נופלים מתוכו אל הכביש.

לדברי המשטרה 9 חשודים ערבים נעצרו במהלך ההתפרעויות, כשאחד מהם נעצר לאחר שתועד כשהוא תולה דגל של ארגון הטרור אש"ף על ניידת משטרה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון