בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מפעל הטרור טול כרם בחסות הפת"ח של אבו מאזן

העיר טול כרם, שיושבת על כביש 6 וסמוכה לישובים וקיבוצים רבים, הפכה לחממת טרור.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ב' אדר תשפ"ד - 13:08 11/02/2024
גודל: א א א
מחבל שהשתחרר מתקבל בברכה על ידי חמושים בטול כרם. אילוסטרציה צילום מסך
מחבל שהשתחרר מתקבל בברכה על ידי חמושים בטול כרם. אילוסטרציה צילום מסך

כוחות צה"ל פועלים רבות בעיר טול כרם וגם מחסלים מחבלים, אך נראה שהחסינות לה זוכה הרשות הפלסטינית מונעת מכוחותינו לטפל בבעיה עד הסוף.

בשבוע שעבר כוחות צה"ל כיתרו בית בעיר טול כרם והפעילו עליו נוהל "סיר לחץ" בסופו חוסלו שלושה מחבלים, אחד מהם הוא מועצתם אל עלי, ששימש כמפקד גדודי חללי אל אקצא בטול כרם, ואחיינו של השר של הרש"פ למאבק בהתנחלויות, מועיד שעבאן.

לאחר החיסול של השלושה, קיימה הרשות הפלסטינית הלוויה צבאית לשלושה. בסרטונים מהלוויה ניתן לראות את אנשי הרשות במדי הרשות נושאים את המיטות וצועדים ברחובות העיר. בהלוויה זו הונף בין השאר שלט ענק של "גדודי חללי אל-אקצא", הזרוע הצבאית של ארגון הפת"ח, שלוקחת אחריות על פיגועים רבים. בראש ארגון הפת"ח עומד כמובן ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

בהלוויה נאם השר שעבאן, שמוביל ביום יום את ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על שטחי C. שעבאן עצמו ישב כ-11 שנה במצבר בכלא הישראלי. בתחילת המלחמה פרסמנו תיעוד של שעבאן נואם בהלווית מחבלים בטול כרם כשהוא מוקף במחבלים חמושים. מלבד זאת, בעבר חשפנו דו"ח מחקר מקיף אודות המשרד שתחת חסותו של שעבאן הפועל ל"השתלטות מאורגנת" על שטחי יהודה ושומרון.

לקריאת תחקיר הקול ההודי 'השתלטות מאורגנת' על מעשיו של מועיד שעבאן >>

לאחר הפרסום אודות שעבאן פרסמה הרשות הודעת גינוי נגד "מסעות ההסתה המטורפים שהובילו אתרי האינטרנט המדברים בשם המיליציות הקולוניאליסטיות, בראשות העיתון 'הקול היהודי' וקבוצות ציידי הנאצים, נגד ראש הנציבות, השר מועיד שעבאן". עוד נכתב בהודעת הוועד כי "האתרים הללו קוראים ומסיתים לכוון ולחסל את ראש הוועדה כשהוא משתתף ומארגן צעדות התנגדות עממיות", וכי "הוועדה תמשיך ליישם את הנחיות הנשיא אבו מאזן בהפעלת התנגדות עממית והרחבת היקפה".

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

כנס של הפת"ח

במוצאי שבת התקיים כנס גדול של תנועת הפת"ח בעיר. בין השאר צעדו ברחובות טול כרם עשרות מחבלים חמושים מגדודי חללי אל אקצא של הפת"ח. אמו של המחבל המחוסל הצטלמה עם הנשק והמחסניות של בנה, ומועיד שעבאן שוב נאם כשהוא עומד לצד מחבלים חמושים הנושאים את סמלי חללי אל אקצא.

חשוב להזכיר בנושא זה את תחקיר "הקול היהודי" שעסק במעורבות של אנשי הפת"ח בטרור, ובשיטה בה אבו מאזן מעודד ומממן את הטרור תוך שמירה על מרחב הכחשה.  

ארגוני השמאל בישראל, חלקים לא מבוטלים ממערכת הביטחון ורבות ממדינות העולם מעוניינות כי המלחמה הנוכחית תסתיים בהקמת מדינה פלסטינית בראשות אבו מאזן. לצורך כך הקימו מנגנון הסתרה והכחשה אדיר למעורבות ההולכת וגוברת של הפת"ח תחת אבו מאזן ומנגנוני הרש"פ בפיגועים ובטרור. 

עשרות רבות של אנשי מנגנוני הרש"פ חוסלו מאז 'שומר חומות' כשירו על כוחות צה"ל שפעלו בערים ובכפרים או ביצעו פיגועים בעצמם. רבים מהם עבדו במה שמכונה "חנייה כפולה" - ביום במשרדי הרש"פ ובלילה יורים על חיילי צה"ל במסגרת גדודי חללי אל אקצה. 

כמה מחבלים שכאלה נהרגו? צה"ל והמנהל האזרחי מסרבים לספק נתונים אך להערכתנו מעל 100, ועוד מאות רבות שמשתתפים בפועל בלחימה בצה"ל. בהודעות הדוברות על חיסולים, כולל חיסולים ממוקדים מהאוויר, של אותם אנשי פת"ח, מקפידים בצה"ל ובשב"כ שלא לציין את שיוכם הארגוני. 

אחד המשתתפים בלוויה הממלכתית הוא איאד ג'ראר, מזכיר פת"ח בטול כרם החל מ-2019, בעצמומחבל משוחרר שהיה חבר בגדודי חללי אל-אקצא באינתיפאדה השנייה.

גדודי חללי אל-אקצא בטול כרם תחתיו נטלו אחריות לפיגועי ירי רבים לעבר חיילי צה"ל ויישובים יהודיים.

ג'ראד גיבה בתקשורת את המחבלים, והצהיר כי הרשות לא פועלת נגדם, ותועד במפגן חמושים לשחרור מחבל מהכלא בישראל.  ג'ראד השתתף גם בהלווית מפקד הגדוד בטול כרם ג'יהאד שחאדה שחוסל ע"י צה"ל ובהלווית אחיינו שחוסל גם הוא.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון