בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נאסר ביקור רשמי של שר החינוך הערבי בעיר העתיקה בירושלים

ביקור של שר החינוך של הרשות הפלסטינית שתוכנן להיום בבית הספר בעיר העתיקה בירושלים נאסר על ידי השר לבטחון פנים גלעד ארדן.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אדר תשע"ח - 11:27 26/02/2018
גודל: א א א
(חוזרים להר)
(חוזרים להר)

ביקור של שר החינוך של הרשות הפלסטינית, סברי סייבר, שתכנן לבקר היום בעיר העתיקה בירושלים נאסר על ידי השר לבטחון פנים גלעד ארדן.

על בסיס מידע מודיעיני שהגיע ממשטרת ירושלים, שר החינוך הפלשתיני תכנן לבקר היום בבית ספר פרטי נוצרי בעיר העתיקה בירושלים, לשאת דברים ולהתראיין לכלי התקשורת. על פי המודיעין שבידי המשטרה, היו צפויים להתלוות לשר החינוך גם מנהל בתי הספר מטעם הרש"פ במזרח ירושלים סמיר ג'בריל, וגורמים בכירים נוספים מטעם הרשות הפלשתינית.

לאור מקרה חמור זה ומתוקף סמכותו למנוע כל פעילות מדינית ורשמית מטעם הרש"פ בשטחים בריבונות מדינת ישראל, השר גלעד ארדן החליט לחתום על צו האוסר על קיום הביקור. 

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.
 
הניסיון לקיים את האירוע הוא חלק מהניסיונות החוזרים ונשנים של הרשות הפלשתינית לחזק את מעמדה בירושלים, ולהפגין בשטח את נוכחותה. ניסיונות אלו מתרחשים ביתר שאת בעת האחרונה, ומשטרת ישראל והשר ארדן פועלים פעם אחר פעם כדי למנוע אותם. 

השר גלעד ארדן: המאבק על ריבונותנו בירושלים לא הסתיים. הרשות הפלשתינית יחד עם גורמים נוספים מנסים לערער עליה ולפגוע בה בכל יום ולכרסם בה ואני אמשיך לפעול בכל הכח כדי למנוע זאת ולהגן על ריבונותנו בכל חלקי בירתנו."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד