בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עוד תלונה כנגד המופתי המסית

בעקבות המשך דברי ההסתה והשבח לאלימות ולטרור, ארגון לביא הגיש תלונה כנגד המופתי המסית עכרימה סברי

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ב אייר תשפ"ב - 11:27 23/05/2022
גודל: א א א
עכרימה סברי (קרדיט: "אם תרצו")
עכרימה סברי (קרדיט: "אם תרצו")

לאחר שבתקופה האחרונה המופתי המסית עכרימה סברי המשיך בפירסום דברי הסתה ושבח למעשי טרור ארגון "לביא" הגיש תלונה נוספת למשטרה וליועמ"ש.

במכתב התלונה מטעם "לביא" – הפועל למען זכויות אזרח ומנהל תקין, מפורטים ראיונות רבים בהם סברי שיבח מעשי אלימות של ערבים סביב הר הבית במהלך חודש הרמדאן האחרון, וכן קרא להמשך ה"קרב" מול המשטרה וממשלת ישראל.

באחת הדוגמאות הבולטות המובאות במכתב, מובא ראיון ב"שיהאב ניוז", ערוץ תקשורת המזוהה עם חמאס, שבו קרא סברי לערבים לבוא ל"רבאט" במסגד "אל אקצה", כשמשמעות המושג "רבאט" בדבריו של סברי, היא התבצרות של צעירים ערבים בהר הבית לקראת מאבק אלים שמטרתו למנוע מיהודים "לפלוש" אל ההר.

עכרימה סברי לצדו של חסן נסראללה במודעה על הכנס ליום אלקודס האיראני (צילום מסך)

בראיון נוסף לאותו כלי תקשורת אמר סברי, כי החלטתה של משלת ישראל לאפשר ביקור של יהודים בהר הבית תגרום לפיצוץ המצב בירושלים, והוסיף ש"כשהעם יקום ויתנגד לחילול המקומות הקדושים אף אחד לא יעצור אותם".

סברי אף שיבח את מעשי ה"מורביטאן" – כינוי לערבים שהתבצרו בהר הבית, ושיבח את הצלחתם לגרום לכך שיהודים לא יוכלו לעלות להר הבית ללא אבטחה. בראיון לערוץ אל-ג'זירה, אמר סברי כי הצלחה זו מהווה הוכחה שהמאבק הערבי מצליח לגרום לפגיעה בריבונות ישראל בשטח הר הבית.

בפוסט שפירסם לאחר מכן, חזר סברי על דברי השבח ל"מורביטאן" והוסיף "הקרב ממשיך".

לדברי ארגון "לביא", דבריו של סברי השפיעו על האירועים שהתרחשו בהר הבית במהלך חודש הרמדאן שכללו ירי זיקוקים, יידוי אבנים, וזריקת בקבוקי תבערה ומטעני חבלה אל שוטרים ואל יהודים באיזור הר הבית. ולדבריהם, מעשיו של סברי עולים לכדי עבירות המרדה, הסתה לאלימות והסתה לגזענות.

עורך הדין דוד ורנר החתום על מכתב התלונה מטעם "לביא", פונה בסיום המכתב אל היועמ"ש, עוה"ד גלי בהרב מיארה, אל המשנה לפרקליט המדינה עוה"ד אלון אלטמן ואל ראש אח"מ במשטרת ישראל ניצב יגאל בן שלום, בבקשה כי על אף מעמדו של המופתי וקשריו עם מפלגת רע"מ ופוליטיקאים נוספים, יורו על פתיחה בחקירה פלילית כנגד עכרימה סברי. "כידוע סברי נהנה ממעמד ציבורי גבוה ומהווה סמכות רוחנית לבכירי מפלגת רע"מ ופוליטיקאים נוספים. כך בעבר לא נתן את הדין על מעשיו הפליליים לרבות הבעת תמיכתה בפיגועי התאבדות כנגד יהודים. חרף המעורבות הפוליטית הצפויה לנסות למנוע את חקירתו, אבקשכם לשים נגד עיניכם את מורא הדין בלבד, ולפעול בהתאם לסמכותכם ולהורות על פתיחה בחקירה פלילית כנגד עכרימה סברי".

נזכיר, כי תלונה נוספת הוגשה כנגד סברי בעקבות פירסום בקול היהודי על השתתפותו של המופתי בכנס שאירגנה איראן יחד עם מנהיגי ארגוני טרור מהעולם, בהם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, וראשי ארגוני הטרור חמאס הג'יהאד האיסלמי והחזית העממית.

לפני מספר ימים, הוארך כנגד המופתי, צו איסור יציאה מהארץ ב-4 חודשים מחשש כי יציאתו מהארץ מהווה סכנה בטחונית לישראל, אולם הוא טרם נעצר.

המופתי המסית עם הצו החדש (תיעוד שהופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד