בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים תקפו חקלאים; צה"ל הרחיק את היהודים מהמקום

כוחות צה"ל שהוזעקו לעזרת חקלאים יהודים שהותקפו על ידי פורעים ערבים הבוקר במעלה שי בבנימין מסרבים לעצור את התוקפים הערבים, ומקריאים בשעה זו צו ממח"ט בנימין המכריז על מקום המאחז 'שטח צבאי סגור'. משפחות מעלה שי

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' תשרי תשפ"א - 16:16 23/09/2020
גודל: א א א

עשרות ערבים תקפו היום (רביעי) ארבעה חקלאים יהודים במעלה שי שבבנימין.

על פי הדיווחים שגיעו מהמקום, למעלה מ-20 ערבים תקפו באמצעות אלות ואבנים את החקלאים במקום. מכשיר הטלפון של אחד החקלאים שתיעד את האירוע, נחטף באלימות. החקלאים נפגעו ממכות יבשות, ולא נזקקו לטיפול רפואי.

לאחר זמן ממושך, ולאחר שהפורעים הערבים התרחקו מהמקום, הגיעו כוחות צה"ל לנקודת התיישבות החדשה 'מעלה שי', בעקבות הדיווח על התקיפה במקום.

כוחות הבטחון שהגיעו לשטח, מסרבים לעצור את התוקפים במקום, ומקריאים בשעה זו צו 'שטח צבאי סגור' אותו הוציא מח"ט בנימין יהונתן שטיינברג על שטח המאחז. החיילים מאיימים כי יעצרו את החקלאים היהודים אם לא יעזבו את המקום, אחד החקלאים שהתלונן כי התוקפים חטפו ממנו את מכשיר הפלאפון אף נעצר בידי החיילים ושוחרר בשטח לאחר זמן קצר. 

חלק מהפורעים הערביים עדיין נמצאים במקום, מול החיילים והמתיישבים.

כאמור, חקלאי שתיעד את תקיפת הערבים הותקף באלימות, מכשיר הפלאפון שלו נחטף בידי התוקפים ולא הושב לו. החיילים במקום מתעלמים מטענות החקלאים. כמו כן, ציוד נוסף אותו גנבו בכח הפורעים הערבים מהחקלאים - אלמנייה וציוד חקלאי גם טרם הושב.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

התקיפה מגיעה בחסות, עבודות פיתוח של הערבים במקום, הנמשכות למעלה משבוע, אשר מטרתה השטלתות על שטח המאחז. פקחי המנהל האזרחי וכוחות צבא עצרו אתמול (ג') עבודות עפר פלסטיניות במקום, זאת לאחר תלונות חוזרות ונשנות מזה כשבוע על עבודות לא חוקיות אותן מבצעים הפלסטיניים בשטח. אולם לאחר שעה קלה שוחררו כלי העבודה, והבאגר הגדול המשיך לחנות בשטח.

מעלה שי היא נקודת התיישבות חדשה בסמוך לכפרים סינג'יל ואבו עבווין בבנימין, על שמו של שי אוחיון הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בפתח תקווה לפני כחודש. מספר משפחות ובני נוער עלו לשטח מספר פעמים, במטרה למנוע את ההשתלטות הערבית ההולכת וגוברת בשטחי יו"ש. 

מתיישבי מעלה שי פונו מספר פעמים שעות מעטות לאחר שעלו לשטח, כולל פינוי מהיר בעיצומו של יום השבת. אולם כאמור, רק לאחר שבוע של תלונות על עבודות הפלסטינים במקום הגיעו כוחות המנהל לעצרם, וכלי העבודה שוחרר לאחר שעה קלה. כעת הוכרז המקום כ'שטח צבאי סגור'.

ממשפחות גרעין מעלה שי נמסר "הרשות הפלסטינית ממשיכה לבנות ללא הרף בשטחי C ,B ו-A, ללא כל הבדל, בצורה שיטתית ומאורגנת, כשצה"ל ממשיך לאפשר בנייה לערבים ולמנוע מיהודים להתיישב. מי שרוצה לשמור על האחיזה שלנו בארץ ישראל צריך להבין שהסכמי אוסלו מתו מזמן, ומי שלא יאפשר ליהודים להתיישב בכל מקום יקבל התפשטות ערבית שתסכן את חיי היהודים".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד