בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בחסות המסיק: ערבי חדר לבית במיצד

צעיר ערבי נכנס לבית, לקח סכין ונתפס. לאחרונה הוא נעצר עד לתום ההליכים. ארגון חוננו: "אירועי חדירה ליישובים ביו"ש אינם אירוע פלילי של גניבה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א שבט תשפ"ב - 17:28 13/01/2022
גודל: א א א
מעצר הערבי שחדר למיצד (באדיבות המצלם)
מעצר הערבי שחדר למיצד (באדיבות המצלם)

צעיר ערבי חדר ליישוב היהודי מיצד לפני כחודשיים, וזאת במהלך המסיק שביצעו ערבים בשטחים הסמוכים לישוב. במהלך החדירה ליישוב פרץ הערבי לבית וגנב סכין ונעליים ואז אותר ונעצר. לאחרונה הוא נכלא עד לתום ההליכים נגדו.

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת עציון בשם תושב היישוב שביתו נפרץ, דרש עו"ד בלייכר לעמוד על הנסיבות החמורות ולפעול בחומרה כנגד העצור הערבי.

במכתבו תיאר עו"ד בלייכר את השתלשלות האירועים "בתאריך 15.11.21 אירע אירוע חדירה ליישוב בו מתגורר מרשי עם משפחתו. בן מיעוטים השייך לחמולה מוכרת בהר חברון, חדר ליישוב בסביבות 12:00 בצהריים. החשוד פרץ לביתו של מרשי, אשר למרבה הנס היה באותה שעה ריק. החשוד שהה פרק זמן בבית, במהלכו הסתובב בבית, הכין אוכל ושתייה, ולבסוף גנב נעליים, נטל סכין מן המטבח ויצא מן הבית. לאחר מכן ניסה החשוד לפרוץ לרכב של תושב אחר, או אז הבחינו בו תושבים במקום. החשוד נתפס על ידי תושבי הישוב והועבר לכוחות הביטחון", סופר במכתב.

"מדובר במקרה חמור ביותר שאך בנס הסתיים ללא נפגעים בנפש חלילה", כתב עו"ד בלייכר, "כידוע וכפי שהוכח בוודאות, אירועי חדירה ליישובים ביו"ש אינם אירוע פלילי של גניבה גרידא. המציאות הוכיחה כי כל אירוע חדירה "פלילי" ביו"ש הינו במהותו אירוע בעל משמעויות פח"עיות, באשר המפגע זומם במקביל לבצע פיגוע אם ייתקל בבן אדם חסר ישע, או לפגע במהלך ניסיון בריחה במקרה שנחשף".

"גם במקרה זה ספציפית מוכח כי הגנב לא חיפש דברי ערך בבית, ובחר לקחת איתו דווקא סכין ולצאת מהבית. מחריד לחשוב כיצד היה המקרה מתגלגל לו היה משהו ממשפחתו של מרשי בבית. בנוסף הודה החשוד כי היה בכוונתו לפגע בשומר לו ינסה לעכבו בשער היציאה מהישוב", נחשף במכתב.

בסיום פנייתו ביקש בלייכר למצות את הדין עם העצור "בשל כל האמור לעיל אבקש להתייחס למקרה זה בכל חומרת הדין ומעבר אליה, ולתת את הדעת לרקע ולהשלכות החמורות שהיו צפויות מהמעשה".

ממשטרת ישראל נמסר לקול היהודי: "מיד לאחר המקרה נפתחה במשטרה חקירה כנגד החשוד בגין התפרצות לדירה, ניסיון גניבת רכב, החזקת סכין והפרת הוראה חוקית. בתום החקירה הועבר התיק לתביעה הצבאית אשר הגישה נגד החשוד כתב אישום בפני בית המשפט הצבאי. החשוד עצור עד תום ההליכים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד