בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פוקס לא עוצר: צו נוסף לעצור המנהלי

דקות לפני ששוחרר ממעצר מנהלי של חצי שנה, חתם האלוף פוקס על צו הרחקה מיו"ש כנגד נועם מרמלשטיין.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה אייר תשפ"ד - 14:24 02/06/2024
גודל: א א א
מרמלשטיין מחוץ לבית הכלא, עם הצו החדש.
מרמלשטיין מחוץ לבית הכלא, עם הצו החדש.

לפני זמן קצר שוחרר מכלא איילון פעיל ההתיישבות נועם מרמלשטיין לאחר מעצר מנהלי של שישה חודשים בהוראת השר גלנט. דקות לפני שחרורו מהכלא הוציא אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס צו מנהלי נוסף כנגד מרמלשטיין שמרחיק אותו משטחי יהודה ושומרון - לרבות גבעת אעירה שחר בה פעל, ואוסר עליו ליצור קשר עם שורת פעילים נוספים.

צו ההרחקה המנהלי שקיבל כעת מרמלשטיין למשך שישה חודשים תמימים, מגיע לאחר הארכה נוספת של צו המעצר המנהלי שהתרחשה לפני כחודשיים. עם סיום צו המעצר הראשון חיכה מרמלשטיין לשחרור בתאו כשהוא עם ציוד ארוז ומשפחתו מחכה לו מחוץ לבית הכלא, אך נאלץ לגלות ברגע האחרון כי השר גלנט החליט להאריך את מעצרו המנהלי בחודשיים נוספים ללא כל התראה.

לאחר שחרורו של מרמלשטיין הבוקר מהכלא נותרו במעצר מינהלי שבעה יהודים, ביניהם אבות לילדים ובעלי משפחות שנעצרו בהוראת גלנט בחודשים האחרונים.

ההגבלות המנהליות שהטיל פוקס על מרמלשטיין מיד ביציאתו מהכלא מצטרף לצו דומה שהוציא האלוף כנגד פעיל ההתיישבות אריאל דנינו ששוחרר בשבוע שעבר.

דנינו, נשוי ואב לארבעה שמתגורר בגבעת קומי אורי ביצהר שוחרר אחרי שבעה חודשים של מעצר מנהלי וזכה להרחקה מיו"ש למשך חצי שנה, ואיסור יצירת קשר עם רשימת פעילים בחמ"ל המתנדבים לניטור מודיעין ברשת שהקים עם פרוץ המלחמה וסיפק מידע בזמן אמת לכוחות צה"ל ביו"ש.

משפחתו של מרמלשטיין מסרה בתגובה לשחרורו: "אנו מודים לה' יתברך ולעם ישראל שהגיע לחזק אותנו כאן, ומתפללים לשחרורם המהיר של כל העצורים המנהליים האסורים על לא עוול בכפם. לצערנו הרדיפה נגד פעילי ההתיישבות מגיעה לשיאים חדשים, וגם כעת כשהשתחרר אחרי תקופה ארוכה של התעמרות בכלא נראה שפוקס עוד לא בא על סיפוקו או קיבל הוראות חדשות מממשל ביידן. חיכינו לנועם ארבעה חודשים ואז חודשיים נוספים, ועכשיו שהשתחרר הוא אפילו לא יוכל לחזור לביתו בגבעה בה פעל במרץ או ליצור קשר עם חבריו".

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

"הרדיפה השיטתית שמנהל פוקס מראה כי בעיניו ציבור המתיישבים הוא האויב האמיתי גם במציאות ולא רק במסגרת תרגילים נפשעים ומבישים. אך למרות הכל נועם רק יצא מחוזק מהתקופה הזאת, וכבר בסיום ההרחקה יחזור במלוא המרץ לפעילות בגבעה. אנו מאמינים שכל צעד כזה רק מקרב את הגאולה. יש לנו נוער מדהים בגבעות - נשמות עליונות שה' בחר אותן, ושום צווים מנהליים כאלו ואחרים לא ישברו אותם", הוסיפו במשפחתו של מרמלשטיין.

כלי דקטטורי בשימוש נרחב

קרוב ל-50 אחוזים מהמעצרים המנהליים ליהודים במדינת ישראל ב-72 השנים האחרונות התרחשו בתקופתו של יואב גלנט כשר ביטחון, כך עולה מנתונים שאספנו בקול היהודי.
מהנתונים עולה כי במשך 70 שנה מאז שנת תשי"ב ועד שנת תשפ"ב נעצרו במעצר מנהלי 25 יהודים. לעומת זאת בשנה וחצי האחרונות בהן מכהן גלנט כשר ביטחון נעצרו 19 יהודים במעצר מנהלי - מספר חסר תקדים וחסר כל פרופורציה.

19 בשנה וחצי של גלנט

עוד קודם לכניסתו לתפקיד נעצר במעצר מנהלי אברהם יאיר ירד מיצהר. גלנט שנכנס לתפקידו לקראת סוף השנה הלועזית 2022 האריך לו את הצו, ומאז במשך שנה וחצי הספיק גלנט להורות על מעצרם של לא פחות מ-19 יהודים במעצר מנהלי, חלקם נעצרו כבר מספר פעמים.

גלי המעצרים היו בעיקר לאחר אירועי התגובה בחווארה לרצח הלל ויגל יניב הי"ד, אירועי התגובה לפיגוע הקשה בתחנת הדלק בעלי ורצח בנימין אחימאיר הי"ד.

כאמור מדובר בשיא שמלמד על האובססיה והרדיפה בתקופתו. אם בגין סירב לעצור במעצר מנהלי את חברי המחתרת היהודית הרי שגלנט עוצר ללא הפסקה ובמספרים חסרי תקדים לחלוטין.

בעלי משפחות ורווקים, לתקופות של חודשים ארוכים, וזאת בחשד להשתתפות בעבירות רכוש כתגובה לפיגועים.

גלנט עצר גם את החובש

העצור האחרון הוא נתנאל אילוז, חובש איחוד הצלה שטיפל בנפגעים בזירות פיגועים רבות ואף ירד בשמחת תורה לטפל בנפגעים תחת אש בישובי הדרום.

הוא מכחיש כל קשר לטענות שמשמיעים נגדו בתדרוכים "גורמים" במערכת הביטחון לפיהן היה באירועי התגובה לרצח בנימין אחימאיר הי"ד.

לאחר שחרורם של אריאל דנינו ונועם מרמלשטיין ישנם כרגע שבעה עצורים מנהליים יהודים. כאמור הנתונים מלמדים – גלנט ברדיפה חסרת מעצורים בשירות המחלקה נגד יהודים בשב"כ.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון