בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פיגוע או תקלה: מי אתה המחבל אחמד עריקאת?

בני משפחתו של הצעיר הערבי מאבו דיס, בן דודו של בכיר ארגון הטרור אש"ף סעיב עריקאת, טוענים כי "נרצח בדם קר" וכלל לא ניסה לבצע את הפיגוע, בו נפצעה שוטרת מג"ב

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' תמוז תש"פ - 12:43 24/06/2020
גודל: א א א
זירת הפיגוע (צילום: tps)
זירת הפיגוע (צילום: tps)

בארגוני שמאל מבקשים לצייר את אחמד עריקאת כמי ש"נרצח בידי כוחות הבטחון" לאחר נורה למוות וחוסל רגע לאחר שדרס שוטרת מג"ב במחסום הקיוסק סמוך לירושלים.

האירוע התרחש אתמול אחר הצהרים, אז עריקאת, נסע במהירות לעבר לוחמי מג"ב במחסום הקיוסק שבין ירושלים למעלה אדומים, באזור אבו דיס, ודרס שוטרת מג"ב שעמדה במקום ונתקע בעמדת שמירה.

מהודעת משמר הגבול לאחר הפיגוע עולה, כי עריקאת נסע במהירות לעבר עמדת הבידוק ולא נענה לקריאת הלוחמים שקראו לו לעצור. עריקאת התנגש עם רכבו בלוחמת מג"ב שנפצעה באורח קל. לאחר מכן, אף יצא מהרכב והתקדם לעבר הכוח, אז ביצעו הלוחמים ירי במחבל והוא חוסל.

כאמור, בני משפחתו, בגיבוי ארגוני שמאל, טוענים שוב ושוב כי מדובר ב"רצח בדם קר" וכי עריקאת היה בדרכו לאסוף את אמו ואחיותיו שהיו בסלון כלות לקראת חתונה משפחתית. "הוא אמור היה להתחתן בחודש הבא ולכן אין כל היגיון שאחד כמוהו ינסה לבצע פיגוע" אמר קרוב משפחתו בציטוט שהובא באתר עיתון 'הארץ'.

בכאן11 הובאו ציטוטים נוספים מבני המשפחה: "בן דודי ואחיין אשתי הוצא להורג ונרצח בדם קר. אחמד היה שוחר שלום".

אלא שמחיפוש קצר אודות המחבל, מתבהרת התמונה הבאה:

מדובר באחמד עריקאת, ערבי כבן 27 מאבו דיס, אשר הוא בן דודו מדרגה ראשונה של בכיר הראשות הפלסטינית סעיב עריקאת. עריקאת, הינו בכיר בארגון הטרור אש"ף, מאדריכלי הסכם אוסלו מהצד הערבי, ומי שבמשך שנים מופקד על ניהול המשא ומתן עם ישראל מטעם הרשות.

בתמונת הפרופיל של אחמד המחבל בדף הפייסבוק שלו, מתנוססת תמונת רובה ובדף עצמו ניתן לראות תיעוד של חגיגות שחרור מחבל מהכלא. בתמונות אחרות נראים ערבים המנופפים בדגלי ארגון הטרור אש"ף.

בתמונה פרסם העיתונאי שחר גליק, נראה עריקאת לפני מספר שנים במחסום הקיוסק, בו דרס ופצע לוחמת מג"ב, כשהוא מסמן אצבע משולשת ללוחמי מג"ב.

 

בתגובה לטענות ארגוני השמאל ומשפחתו של המחבל, כי הלה היה בדרכו להכנות לחתונת אחותו, ולא היתה בכוונתו למות או להיעצר, פרסמה הפרשנית לענייני ערבים שמרית מאיר, תיעוד של המחבל בו הוא מסביר מדוע הוא החליט לעזוב את משפחתו ולהיפרד, על רקע קשיים אישיים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


13 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד