בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעילת ISM ממקסיקו תועדה בהתפרעות נגד חיילי צה"ל

בין פעילי ארגון ISM שפועלים בימים אלה ביהודה ושומרון נגד חיילי צה"ל, פעילה בשם אסטפניה וגה ממקסיקו, שמספרת כיצד הגיעה לארץ במטרה לשמש מגן אנושי לערביי יו"ש נגד הצבא

  • יח"צ
  • ו' כסלו תשפ"ד - 17:16 19/11/2023
גודל: א א א
ערבים מתפרעים בבנימין. ארכיון (אלעזר ריגר)
ערבים מתפרעים בבנימין. ארכיון (אלעזר ריגר)

"ככה זה לחזור להרי חברון, עם הגוף שלנו והסולידריות שלנו כמגן", כך פרסמה פעילת הארגון ISM אסטפניה וגה לפני שבועיים בחשבון הפייסבוק שלה. וגה הגיעה לישראל, יחד עם חבריה לארגון ISM, במטרה להצטרף להתפרעויות האלימות של ערביי יהודה ושומרון. פעילי הארגון מנצלים את העובדה שצה"ל נזהר מלפגוע באזרחי מדינות זרות ומשמשים בתור מגן אנושי עבור הערבים במהלך התפרעויות אלימות הכוללות זריקות אבנים, זריקות בקבוקי תבערה, שריפת צמיגים ועוד.

בחודש וחצי האחרונים נמצאת וגה בפעילות בדרום הר חברון, ועל פי התיעודים שהגיעו לידי ארגון 'עד כאן', היא לוקחת חלק פעיל בהפרות הסדר באזור. בתאריך כ"ח תשרי (13/10) הצטרפה וגה להתפרעות אלימה של ערבים באל-בירה כאשר תפקידה הוא להוות מגן אנושי עבור הערבים וכן לתעד את האירוע כדי ליצור הרתעה בקרב חיילי לצה"ל לפעול. "הסולידריות והפעולה הסמלית הזו. כמה מאיתנו עוד צריכים כאן כדי שזה יפסיק להיות סמלי? אולי עוד 200 פעילים, עוד 1000, אני לא יודעת, אבל גם עם כל מה שנגדנו אנחנו עדיין כאן, משאילים את הגוף שלנו, את הקול שלנו וכל מה שאנחנו, מה שיש לנו למאבק שלהם, שהוא על החיים, על אדמה ועל הכבוד להמשיך ולכנות את עצמם פלסטינים", כתבה וגה בהמשך הפוסט שלה.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בשבוע שעבר פורסם בקול היהודי תחקיר על פעילות ארגון ISM בזמן המלחמה, כשהם תומכים בטבח ופוגעים בפעילות חיילי צה"ל ביהודה ושומרון בזמן מלחמה.

בארגון 'עד כאן' שעוקב אחרי הפעילות של ארגון ISM, אומרים שזה לא הביקור הראשון של וגה, תומכת BDS ממקסיקו, בארץ, ושהיא הייתה כאן גם לפני חמש שנים. בתחילת החודש שעבר, כאשר היא נחתה בארץ בשנית, נלקחה וגה לחקירה בשדה התעופה. בפוסט נוסף שאותו פרסמה בחשבון הפייסבוק שלה היא מתארת כיצד היא שיקרה לחוקרים ואמרה להם כי בכוונתה לבקר חברה בתל אביב, זאת בזמן שנסעה ישירות לאזור הר חברון. "רצתי לפלסטין עם חברים פלסטינים שגורמים לי להרגיש בבית", כתבה.

מארגון עד כאן נמסר: "וגה וחבריה לארגון ISM הם שליחים של ארגון החמאס שהגיעו מחו"ל במטרה להתסיס את השטח ולפגוע תדמיתית במדינת ישראל ובצה"ל. מדינת ישראל חייבת להתייחס במלוא הרצינות לפעילות של הארגונים האלה, לעצור את פעיליהם, ולהחזירם למדינות שמהם הם מגיעים. לא ייתכן כי בזמן שחיילנו נלחמים בעוז בזירות השונות, יהיו מי שיפעלו להפריע לעבודתם, והמדינה לא תנקוט נגדם במלוא חומרת הדין".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד