בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרטי הלוואת הקורונה לרשות הפלסטינית נחשפים

אלו התנאים המקילים של הלוואת הקורונה, על סך 800 מיליון ₪, אותה תעניק מדינת ישראל לרשות הפלסטינית. בין היתר התשלום יחל רק לאחר חצי שנה, יתפרש על פני 24 תשלומים וכל זאת בריבית אפסית של 1% בלבד.

  • יח"צ
  • כ"ג אייר תש"פ - 17:49 17/05/2020
גודל: א א א

הבוקר נחשפו פרטי ההלוואה על סך 800 מיליון ש"ח אותה תעניק מדינת ישראל לרשות הפלסטינית בעקבות משבר הקורונה, ומדובר בתנאים מקילים ביותר. תשלום ההחזר יחל רק לאחר חצי שנה ממתן ההלוואה, יתפרש על פני 24 תשלומים וכל זאת בריבית אפסית של 1% בלבד. הפרטים נחשפו בגלי צה"ל על ידי הכתבת המדינית מוריה אסרף וולברג.

נציין כי המשפחות השכולות ונפגעי טרור מנהלים מאבק נגד מתן ההלוואה, והגישו עתירה לבג"ץ יחד עם ארגון 'לביא'. בעתירה שהוגשה באמצעות עו"ד יצחק בם, נימקו העותרים את ההתנגדות להלוואה מכיוון שהרשות הפלסטינית צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור, כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור כנגד אזרחי ישראל. בנוסף, ציינו כי ישנו חשש ממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל בתום מועד הפירעון.

מירב חג'אג' מפורום בוחרים בחיים שעתרו יחד עם ארגון לביא נגד ההסכם מסרה "כל עוד שהרשות הפלסטינית משלמת כל חודש למחבלים ובני משפחותיהם משכורות, לישראל אסור להעביר להם שקל אחד, ההסכם נותן רוח גבית לטרור."

בארגון לביא הוסיפו כי "חובה לעצור את העברת הכספים השערורייתית הזו, לא יתכן שמדינת ישראל תעביר מיליארד ש"ח לרשות הפלסטינית "לפנים משורת הדין", בזמן שהרשות הפלסטינית מצהירה שתמשיך לתגמל את רוצחי היהודים בסכומי עתק. לא יתכן שכספי המסים של אזרחי ישראל יממנו את הרצח של אזרחי ישראל. אנחנו מצפים מנבחרי הציבור למינימום של כבוד לאומי".

נציין כי נקבע דיון בבג"ץ בנוגע לעתירה בתאריך 24/05, בפני השופטים סולברג, מינץ ושטיין.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד